KAPALI Gti vs cupra hangisi alınır (yakıtta üzerlermi?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suleymankksal53

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
16
17
595
Ankara
Herkese merhaba ilk arabamı alıcam kararsızım geçen otoparkın ibiza cupra vidyosunu izledim ve fiyatları fena feğil ama tasarım balımından polo daha güzel geliyor.Sizce hangisini alayım ve yakıt konusunda üzermi ?

suleymankksal53

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
16
17
595
Ankara
Yalan yok ben akülü araba sürmedim, o tür arabalarda pek tecrübem yoktur. =)

İlk etapta 100hp üstüne çıkmamanızı öneririm. Birkaç yıl sonra 20-30 hp fazlasını kullanarak, hothatch'lere o şekilde kademe kademe geçiş yapın derim. Şöyle düşünün, eli direksiyon tutanı F1 pilotu yapmıyorlar. Adamlar öncesinde pek çok kategoride yarışıp öyle çıkıyorlar. :)
Merak ettme benimde akülü arabalarla pek tecrübem yok ama mercedes s500 w221 kasa , chevy tahoe 5.7 motor , cadillac escalade 6.2 motor ve daha neler neler var yani emin ol tecrübem var

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
öyle olmayan zaten üzerine alınmaz.

kimin üzerine alınıp kimin alınmayacağı değil mevzumuz, yorumunuzla tüm o araç sahiplerini genellemiş oluyorsunuz, sizin aracınızla ilgili benzer bir yorumda bulunsalar hepsi aynı değil ben farklıyım dersiniz. O yüzden dikkatli olmak gerek

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,225
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Merak ettme benimde akülü arabalarla pek tecrübem yok ama mercedes s500 w221 kasa , chevy tahoe 5.7 motor , cadillac escalade 6.2 motor ve daha neler neler var yani emin ol tecrübem var
Söylediğiniz arabalar 8 saniye üstü hızlanan arabalar.2 tona yakın büyük atmosferik motorlarla istediğiniz arabalar çok farklı.Arada yaşınızı da düşünürsek baya bir klasman ve sürüş dinamiği farkı var.. Burada tecrübeli insanların zahmet edip sizi bilgilendirmesi için yaptığı yorumlara dikkatinizi toplayıp ego tatminine girmezseniz güzel şeyler öğrenebilirsiniz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Buradaki mesele sürüp sürememek değil. Hiç asfaltta giderken araban bir anda kaydı mı ya da yüksek hızlarda frenleme yapmak zorunda kaldın mı? Cupra ve GTi oldukça güçlü arabalar. S500 ve Tahoe zorlasan da kolay kolay savrulmayacak arabalar. Kamyonet kadar ağırlar. Almak istediğin arabalar ise 1100 kg. Virajda en ufak acemiliği affetmeyecek arabalar.

Kadir Salim

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
33
128
685
21
Samsun
Süleyman kardeşim. İlk araba olarak iki araçta senin için hiç doğru modeller değiller.
B segmenti alda ne alırsan al.
Stok al emek ver bir şeyler kat arabana yani kesinlikle aracın ruhuna karış ancak bu şekilde iyi bir otomobilci olunur.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
ilk arabası olacak diye gti yada cupra önermemek nasıl bi kafa anlamış değilim. Patlarsa kendisi patlıcak arkadaş bize ne bu durumdan. İlk araba olarak min. 180 beygirlik bir araba alan adam zaten 2 türlü de bilinçli alıyordur bu arabayı. Ya tapa gaz basar müsait biyerde patlar. Yada ilk arabası olmasına rağmen bilinçli bi yapısı vardır nerede basacağını bilir on numara tat alır arabadan. İkisinin de alt yapı aynı ben direk gti olumsuzluklardan bahsedeyim olumlu yönlerini kendin bulursun zaten. Gereğinden fazla yağ yakar, kullanan tipler yüzünden dsg şanzıman sorunu çıkarması yüksek muhtemel, direksiyonda mekanik his yok, istanbulu baz alıyorum ortalama 6litre falan yakmaz 8 9 dan aşağı düşüremezsin. uzun yolda 5-6 yakarsın. basarsan sonu yok 17 18 ve üzeri rahat yakar.

sinan-cetin

Profesör
11 Eyl 2016
237
856
2,085
Bursa
ilk arabası olacak diye gti yada cupra önermemek nasıl bi kafa anlamış değilim. Patlarsa kendisi patlıcak arkadaş bize ne bu durumdan. İlk araba olarak min. 180 beygirlik bir araba alan adam zaten 2 türlü de bilinçli alıyordur bu arabayı. Ya tapa gaz basar müsait biyerde patlar. Yada ilk arabası olmasına rağmen bilinçli bi yapısı vardır nerede basacağını bilir on numara tat alır arabadan. İkisinin de alt yapı aynı ben direk gti olumsuzluklardan bahsedeyim olumlu yönlerini kendin bulursun zaten. Gereğinden fazla yağ yakar, kullanan tipler yüzünden dsg şanzıman sorunu çıkarması yüksek muhtemel, direksiyonda mekanik his yok, istanbulu baz alıyorum ortalama 6litre falan yakmaz 8 9 dan aşağı düşüremezsin. uzun yolda 5-6 yakarsın. basarsan sonu yok 17 18 ve üzeri rahat yakar.
Ben bize ne demeyi doğru bulmuyorum. Danışıyorsa eğer tecrübesi olanlar tarafından en doğrusuna yönlendirilmesi lazım. Gün gelir gaza gelip makas atarken veya bir viraja hızlı girip toplayamayıp Allah korusun başkasının arabasına çarptığında ki bu siz de olabilirsiniz, o zaman bize ne diyemeyiz.

suleymankksal53

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
16
17
595
Ankara
Beyler ben sizden sadece hangisi alınır ve yakıtta uzermi diye sordum ama çoğunluk bana alma kaza yaprsin diyosunuz afedersiniz kaza her zaman olabilir ama sürüsünü bilmeyip tecrübesini bilmeyip yaşına göre yargılamak bence yanlış bu yüzden arabaya göre yorum yapın bana göre değil

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu araçlarla gazlanmayacak mı? Zaten 180 hp bir aracı sonuna kadar kullanamayacaksın önce daha yavaş bir şeyle başla sonra geçersin daha güçlü arabaya. Yani sen 140 hp fiestaylada aynı hızda gitcen 180 hp polo ile de bi düz yok fark eder.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Ben bize ne demeyi doğru bulmuyorum. Danışıyorsa eğer tecrübesi olanlar tarafından en doğrusuna yönlendirilmesi lazım. Gün gelir gaza gelip makas atarken veya bir viraja hızlı girip toplayamayıp Allah korusun başkasının arabasına çarptığında ki bu siz de olabilirsiniz, o zaman bize ne diyemeyiz.
bak adam senin alıntının altına ne yazmış? ben zaten kime nasıl konuşulacağını gayet iyi biliyorum. farkındaysan yazımda da ''2 türlü de bu arabayı neden istediğini biliyordur'' diye bi nota vermişim. yani kardeşimiz bu arabayı alırken herşeyin farkında ne olup ne biteceğinin de, başına aksi bi durumda ne geleceğininde farkında. o yüzden arkadaşımıza istediği bilgiyi verip susmak en mantıklısı o araba sana gelmez sen şunu bak demek falan bence çok yersiz muhabbetler. Eğer ki bana hangi araba gider diye bi soru sormuş olsa bu sefer ben zaten bizi ilgilendirmez yazmazdım...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,225
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yanlış düşünce.Herkes kendince yorumunu yapmış.''Bize ne'' toplumun ya da bir topluluğun dinamikleriyle bağdaşmıyor.Yarın bir gün tecrübesiz biri pıstırılmış civic lpg ysle gelir sana patlar.Sana patlamazsa başka birine patlar.Tabi bunlar kötü senaryolar.. Ama 100k km tecrübesi olan adama göre riski daha yüksektir.. Önermemek doğru geliyor çoğu insana bu modelleri bu yüzden

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Beyler ben sizden sadece hangisi alınır ve yakıtta uzermi diye sordum ama çoğunluk bana alma kaza yaprsin diyosunuz afedersiniz kaza her zaman olabilir ama sürüsünü bilmeyip tecrübesini bilmeyip yaşına göre yargılamak bence yanlış bu yüzden arabaya göre yorum yapın bana göre değil
Sürüşünüzü bilememde ehliyetin yaş sınırının 18 olmasinin bazı sebepleri var haliyle.dolayısı ile isterseniz örnegin 18 yasiniza kadar 200.000 km yapmıs olun, benim gozumde bu 25 yas ve üstündeki 20 bin km ye bedeldir.

Son düzenleme:

suleymankksal53

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
16
17
595
Ankara
Sürüşünüzü bilememde ehliyetin yaş sınırının 18 olmasinin bazı sebepleri var haliyle.dolayısı ile isterseniz örnegin 18 yasiniza kadar 200.000 km yapmıs olun, benim gozumde bu 25 yas ve üstündeki 20 bin km ye bedeldir.
Tmm sana göre öyle buna karışamam ama tekrarlıyom BANA GÖRE YORUM YAPMAYIN ARABAYA GÖRE YORUM YAPIN. Burda gti ile cupra karşılastırma ve arabaların yakıtı üzermi diye açtım .Eğer 18 yaşında insana araba ne alınır diye sormuyom

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Yanlış düşünce.Herkes kendince yorumunu yapmış.''Bize ne'' toplumun ya da bir topluluğun dinamikleriyle bağdaşmıyor.Yarın bir gün tecrübesiz biri pıstırılmış civic lpg ysle gelir sana patlar.Sana patlamazsa başka birine patlar.Tabi bunlar kötü senaryolar.. Ama 100k km tecrübesi olan adama göre riski daha yüksektir.. Önermemek doğru geliyor çoğu insana bu modelleri bu yüzden
güzel abicim ben zaten sağa sola patlasın ölsün gebersin anlamında kullanmadım yazdıklarımı. Şu konuda haklısın patladığı zaman üstelik makas vs gibi durumlarla patladığı zaman çarptığı her kim olursa olsun onun durumu benim nezlimde de daha vahim ama ben olaya şu yönünden bakıyorum. Bu arkadaş gti ve cupra sormuş ve özellikle bu ikisini sorduğuna göre iyi senaryoyu da göze almıştır. İyi senaryo nedir '' gazlanması gereken yerlerde gazlar keyfini alır'' bunun da kimseye zararı olmaz ekstrem bir durum olmadığı sürece. kötü senaryo da evet senin söylediğin. Lakin ben kast ettiğim mesele. Arkadaş perspektifinden baktığımda bu iki arabanın nasıl arabalar olduğunu hepimiz biliyoruz bastığında ayağımızın altından kayar gider kazayı yaparsın farkında bile olmazsın böyle arabalar. Kendi tecrübesizliğine ragmen stock haliyle bile TR standartlarında bu kadar hızlı bi arabayı alıp canice kullanıp kendi canında bir kıymet görmüyorsa bundan bize ne demekti benim amacım. Bize ne yanlış olmuş bana ne daha doğru olurdu. Yani bu demek değil illa bi arabaya bi canlıya çarpacak. çıkar dağ yoluna savrulur gider. Yani başkalarını geçtim kendini bile düşünmeyerek tecrübesizlik ile bu arabayı kullanmaya niyetleniyorsa zaten konu orda kapanır benim gözümde.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,225
5,320
İzmir
Marka
Toyota
güzel abicim ben zaten sağa sola patlasın ölsün gebersin anlamında kullanmadım yazdıklarımı. Şu konuda haklısın patladığı zaman üstelik makas vs gibi durumlarla patladığı zaman çarptığı her kim olursa olsun onun durumu benim nezlimde de daha vahim ama ben olaya şu yönünden bakıyorum. Bu arkadaş gti ve cupra sormuş ve özellikle bu ikisini sorduğuna göre iyi senaryoyu da göze almıştır. İyi senaryo nedir '' gazlanması gereken yerlerde gazlar keyfini alır'' bunun da kimseye zararı olmaz ekstrem bir durum olmadığı sürece. kötü senaryo da evet senin söylediğin. Lakin ben kast ettiğim mesele. Arkadaş perspektifinden baktığımda bu iki arabanın nasıl arabalar olduğunu hepimiz biliyoruz bastığında ayağımızın altından kayar gider kazayı yaparsın farkında bile olmazsın böyle arabalar. Kendi tecrübesizliğine ragmen stock haliyle bile TR standartlarında bu kadar hızlı bi arabayı alıp canice kullanıp kendi canında bir kıymet görmüyorsa bundan bize ne demekti benim amacım. Bize ne yanlış olmuş bana ne daha doğru olurdu. Yani bu demek değil illa bi arabaya bi canlıya çarpacak. çıkar dağ yoluna savrulur gider. Yani başkalarını geçtim kendini bile düşünmeyerek tecrübesizlik ile bu arabayı kullanmaya niyetleniyorsa zaten konu orda kapanır benim gözümde.
Aynı düşünüyormuşuz ben yanlış anlamışım sanırım:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım