Güney Afrika'dan İthal Araçlara Ek %10 TOKİ Vergisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
ya kardeşim herşeye vergi ayıp günah. Bana ne toki den fakire ev yapma milyonluk evlere kredi güvencesi ver. fakire yaptığın evi de orta sınıftan aldığın vergiyle yap ne güzel. mercedes s serisi yenilenir hooopp bizim devlet kademesinin tamamında sonra mercedes s nin maybach çıkartır 2 ay sonra devlet onuda alır altına. ulan o araba ömrünü tamamlamamış sidik yarışına girmişsin esasında o arabanın ömrü tamamlanmadan onu aldığın için herkese o arabanın fiyatı/kişi sayısı kadar para vermen gerekir. kendileri gider zırt pırt yeni alman arabası alır milletin alacağı arabaya karışır. ulan madem ülkeyi borç batağına soktun gir marinalara de ki kardeşim bu gemi 1 yıldır burda amerikan bayrağı var de ceza kes. veya git ulaşımdan ziyade lüks için olan range lere bentleylere rolls lara vergi koy. yemeyin kardeşim almanyayla düşman olan adamlar her yeni alman arabasını alıyo. amerikaya düşman koruma araçlarının hepsi gmc.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Amerika'da yaşayan bir Türk veya orayı ziyaret eden bir Türk olur da ambulası kullanırsa, büyük bir mebla fatıra çıkıyor. 2500 3000 dolar gibi bir paraydı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra belli gerekçe içerisinde onu kendi devletimizden alıyorsun, ödüyorsun. Eğer bir Amerikan Türkiye'de ambulansı kullanırsa hiçbir kesinti vs olmuyor.

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
ya kardeşim herşeye vergi ayıp günah. Bana ne toki den fakire ev yapma milyonluk evlere kredi güvencesi ver. fakire yaptığın evi de orta sınıftan aldığın vergiyle yap ne güzel. mercedes s serisi yenilenir hooopp bizim devlet kademesinin tamamında sonra mercedes s nin maybach çıkartır 2 ay sonra devlet onuda alır altına. ulan o araba ömrünü tamamlamamış sidik yarışına girmişsin esasında o arabanın ömrü tamamlanmadan onu aldığın için herkese o arabanın fiyatı/kişi sayısı kadar para vermen gerekir. kendileri gider zırt pırt yeni alman arabası alır milletin alacağı arabaya karışır. ulan madem ülkeyi borç batağına soktun gir marinalara de ki kardeşim bu gemi 1 yıldır burda amerikan bayrağı var de ceza kes. veya git ulaşımdan ziyade lüks için olan range lere bentleylere rolls lara vergi koy. yemeyin kardeşim almanyayla düşman olan adamlar her yeni alman arabasını alıyo. amerikaya düşman koruma araçlarının hepsi gmc.
1453 tane ALMAN tırıyla İstanbul'un Fethini kutlamak...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abi son model S class a binmesini geçtim adam amerikaya avrupaya giderken arabasını özel uçakla gideceği yere taşıtıyor orada o arabayla geziyor. Orada zaten elçiliklerin son model zırhlı arabaları var sen neden Türkiye'den tutup arabanı da birlikte uçakla götürüyosun bu ne lüxtür abi bu neyin lüxüdür ? Senin götürdüğün arabayı oralarda bizim aldığımız golf parasına alıyor zaten adamlar :D

Senin halkın ekmek yardımı kuyruklarında birbirini eziyor, evladın hastalıktan ölüyor ilaç alamadığı için 140.000 $ yüzünden ölüyor senin arabanı ülke ülke gezdirmen bir çocuğun hayatından daha mı önemli ? 140 bin lira olsa belki alacaklar ama Amerikada olsa alacak ama alamıyor neden ? Türkiyede 4 katı para da o yüzden.. Peki neden 4 katı ? Çünkü sen ithalatta avrupa 1.sisin, sanayiyi üretimi geçtim kendi topraklarını bile ekmeyip yurt dışında milyonlarca lira verip arazi kiralayıp orayı ekip biçiyosun neymiş yurt dışında yağlı tohum üretecekmiş.. Abi yazıktır günahtır bi insan ya bu kadar beceriksiz olamaz ya da kendi milletinden çok başka milletleri düşünüyo olamaz. Satmadığı firma kalmadı elimizde tutulur hiç bir güvencemiz yok.

Adalet diye bişey yok arkadaşlar, bir ülkede yöneticiler ve onların yandaşları bolluk rahatlık içinde yaşarken milleti sefillik çekiyor, afedersin geçinmek için bir yerlerini yırtıyorsa o ülkede adalet diye bir şey kalmamıştır.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
zamanında bi açılışta anlatmıştı bir devlet büyüğümüz. sözleri yazın çıkar. benim halkımın cenazeleri sefalet içindeydi ve ben mercedes aldım en azından cenazeleri bir kere mercedese binsin diye. kim olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. bu zihniyet halkın bolluğunu çalışabilirliğini arttırıp kendi refahıyla beraber ülkeyide kalkındırmayı değil öldüğünde cenazenin taşındığı cenaze arabasının markasıyla bile oy devşirme zihniyetidir bu. yani bu demek oluyor ki size yaşarken gün yüzü göstermeyecez ama öldüğünüzde rahatsınız...

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Abi son model S class a binmesini geçtim adam amerikaya avrupaya giderken arabasını özel uçakla gideceği yere taşıtıyor orada o arabayla geziyor. Orada zaten elçiliklerin son model zırhlı arabaları var sen neden Türkiye'den tutup arabanı da birlikte uçakla götürüyosun bu ne lüxtür abi bu neyin lüxüdür ? Senin götürdüğün arabayı oralarda bizim aldığımız golf parasına alıyor zaten adamlar :D

Senin halkın ekmek yardımı kuyruklarında birbirini eziyor, evladın hastalıktan ölüyor ilaç alamadığı için 140.000 $ yüzünden ölüyor senin arabanı ülke ülke gezdirmen bir çocuğun hayatından daha mı önemli ? 140 bin lira olsa belki alacaklar ama Amerikada olsa alacak ama alamıyor neden ? Türkiyede 4 katı para da o yüzden.. Peki neden 4 katı ? Çünkü sen ithalatta avrupa 1.sisin, sanayiyi üretimi geçtim kendi topraklarını bile ekmeyip yurt dışında milyonlarca lira verip arazi kiralayıp orayı ekip biçiyosun neymiş yurt dışında yağlı tohum üretecekmiş.. Abi yazıktır günahtır bi insan ya bu kadar beceriksiz olamaz ya da kendi milletinden çok başka milletleri düşünüyo olamaz. Satmadığı firma kalmadı elimizde tutulur hiç bir güvencemiz yok.

Adalet diye bişey yok arkadaşlar, bir ülkede yöneticiler ve onların yandaşları bolluk rahatlık içinde yaşarken milleti sefillik çekiyor, afedersin geçinmek için bir yerlerini yırtıyorsa o ülkede adalet diye bir şey kalmamıştır.
zamanında bi açılışta anlatmıştı bir devlet büyüğümüz. sözleri yazın çıkar. benim halkımın cenazeleri sefalet içindeydi ve ben mercedes aldım en azından cenazeleri bir kere mercedese binsin diye. kim olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. bu zihniyet halkın bolluğunu çalışabilirliğini arttırıp kendi refahıyla beraber ülkeyide kalkındırmayı değil öldüğünde cenazenin taşındığı cenaze arabasının markasıyla bile oy devşirme zihniyetidir bu. yani bu demek oluyor ki size yaşarken gün yüzü göstermeyecez ama öldüğünüzde rahatsınız...
yakında kendi pislikleri içinde boğulacaklar merak etmeyin :) Dün fetullaha fetoş diyince bize kızanlar bugün bize fetöcü diyorlar :) Yine aynısı olacak tayyoş dediğimizde kızanlar yakında bize tayyipçi diyecekler :) hayır diyenleri terörist ilan etmelerini unutmadık! Bu gidişin sonu iç savaş bakalım.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
yakında kendi pislikleri içinde boğulacaklar merak etmeyin :) Dün fettullaha fetoş diyince bize kızanlar bugün bize fetöcü diyorlar :) Yine aynısı olacak tayyoş dediğimizde kızanlar yakında bize tayyipçi diyecekler :) hayır diyenleri terörist ilan etmelerini unutmadık! Bu gidişin sonu iç savaş bakalım.
Feto zaten ayrı bir sansasyon. Ülkenin bir kısmı sürekli bir yönetici istiyor kendilerine illa destekleyecekleri birinin olmasını istiyenler var fetoyu övenlerde onlardandı.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ya o değilde bana en çok koyan Amerika'da ortalama hatta ortalamanında altında maaşla çalışan biri 34.500 dolara 2017 Model Type-R alabilirken bizde üst düzey maaşla çalışan biri anca alabiliyor (tahmini fiyatı 230 civarı olur yenisinin).

Bizde insanız sayın devlet bizde insanız....

Sen bu ülkeye yatirim yapmazsan topragini fabrikasini satarsan senin için hiçbir babayigit çıkmaz. Sen bilim insanlarını ve projelerin önünü kaparsan tabiiki de yeni şeyler geliştirip üretemezsin. Ama sen yaşlı, günümüze ayak uyduramamış, hemen herşeyi sömürmeye çalışan ve gurur yoksunu insanları yüksek makamlara getirirsen anca vergi toplarsın, insanların rızkını yersin ve halkın huzurunu bozarsın gerçi hoş seninde amacın bu zaten....

Volkswagen daha doğrusu VAG 2 3 ay önce Cezayirde yeni fabrika açmıştı hatta Golf ve Caddy gibi bazı önemli modellerinin üretimini yeni fabrikasında da yapacağını belirtmişti. Gerçi bizim ülkemize gelen hemen her Volkswagen Almanya üretimi. Polo ve Jetta hariç. Acaba bu çok zeki devlet büyükleri Cezayir'den buraya VAG geleceğini mi düşündü? İnsan gerçekten hayret ediyor. Topunuzun cehennemin dibine kadar yolu var.......

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Para yok para...

Geçen gün benzer saçma sapan bir vergi veya bunun gibi bir öpme yöntemi üzerinede aynısını yazmıştım.. arkadaşlar derenin suyu çekiyor..ev satışları azaldı..bankalar kredi vermek için telefon ile arayıp, "kredi kartından 2000tl nakit çekin düşük faizle, nakit herkese lazım" gibi saçma sapan laflar ediyorlar..... böyle ek vergiler veya gelirlerimiz üzerinden türlü kesintiler gelecek daha... hepte böyle şaşıp kalacağız..

Geçin şu yerli üretimi teşvik vs vs bahaneleri.. patronlar ciddi teşvik ve yerli otoya ciddi vergi avantajı istiyorlar, yoksa bizim pazarımız makul bir yerli otomobili geliştirip, kendi içinde tolare edecek kadar büyük değil.. plan program, vizyon lazım... bunlardaki vizyon Jet Fadılın ötesine geçemediğinden biz böyle hacı hocaları, tarikat veya benzeri örgütleri konuşuruz ancak .... sonra önümüzü kestiler olur... yahu Amerikamı diyor fen lisesi açma, imam hatip aç diye... hey allahım...Bu millet müstehak ama ben değilim bunlara!

kaçacak keçiler yakında....

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Harbiden en baş sıkıntı liderlik duygusu mu diyim ne diyim yapamıyorsan bırak neden insanları mağdur duruma düşürüyorsun

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Türkiye bir yerlere doğru gidiyor ama hiç iyi bir yere gitmiyor açıkçası. Son zamanlarda dikkatimi çeken bazı konuları yazayım da içimi dökeyim bari.

- Instagramına "şehzadenin annesi, paşanın babası" yazan ebeveynler. Manyak mısınız abi siz, nasıl bir eziklik içindesiniz? Çocuğuna şehzade deyince sen de başımıza sultan mı kesildin??
-Evlilik teklifini, nişanını, görgüsüzlük ötesi kına gecesini (henna night wtf??), düğününü, düğün alışverişini, utanmasa gerdek gecesini paylaşan kızlarımız tüm ülkeyi ele geçiriyor farkında mısınız?
-Her hafta istisnasız Bodrum/Çeşme fotoğrafı paylaşanlar. Para, zaman?
-Büyük resmi gördüm, hep amariganın oyunları triplerinde olup da 2 metre önünü göremeyen insanlarımız.
-Şimdi 1-2 otomobil firmasının facebook sayfasını gezdim. Millet malının kölesi olmuş sayfaya yorum yazıp malını övüyor. Sebep?
-Tarihi dizilerden öğrendiğini zanneden kesim.
-Hayat amacı Alman malı otomobil almak olup da Alman'lara söven kesim. 1453 tane Alman malı kamyon ile İstanbul'un fethini kutlamak. Hamaset sokakta, evde, televizyonda...
-Çalışayım da benim de olsun yerine, benim yoksa onun da olmasın diyenler.
-İkili görüşmelerde mevcut iktidar hakkında senin/benim söylemeyeceğim lafları söyleyip, dışarıda reisci kesilenler.
-Çakma Atatürkcüler, çakma müslümanlar, çakma milliyetçiler. Şunu anladım ki kim en müslüman/milliyetçi/atatürkcü benim diyorsa ondan uzak duracaksın.
-Her yerde kitsch, televole kültürü. Şehirlerimizin, binalarımızın, yaşam kalitemizin seviye düşüklüğü.
-Hayatı 3 kelimeden ibaret olanlar. Para, para, para. Ülkemizde şuan paradan başka değer verilen herhangi bir olgu kaldı mı?

Bu tip insanların/olguların çoğunlukta olduğu bir ülkeden daha iyisini bekleyemiyorum maalesef.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Abi dediklerinin bir kısmında haklısın vergilendirmenin yüksekliği gibi (ancak kaçırılan vergiyi alsalar bu kadar yüksek olmayacakta neyse) ancak yerli üretimde asıl sorun sanayiciler-büyük kuruluşlardır bana kalırsa, bunu sadece devlete yıkmayı doğru bulmuyorum. Yıllarca yerli otomobil üretin dedi devlet kimse bir adım attı mı? Koç, Sabancı, Doğuş vs. vs. hiçbiri böyle bir işe bulaşmak istemedi. Zaten getirdikleri malzemeden edecekleri karı elde ediyorlardı, yerliymiş falan onların derdi değildi zaten. Hoş 90'lardan itibaren serbest ekonomi ayağına bunlara yol verildi, üretimi devlet değil özel yapsın hemde devletin sırtından yük kalkıp böyle gereksiz işlerle uğraşılmasın diye. Ancak zaman geçtikçe bunlar paranın kokusunu aldıkları yönü iyi buldular ve bu tarz işlerden uzak durmaya başladılar. Mesela tekstilde dünya markasıydık, şimdi? Yine gücümüz var ancak eskisi gibi forsumuz yok. Burada suç kimin devletin mi, işletmecinin mi? Ooo zarar ediyoruz, battık diye ağladılar altlarından milyonluk araçları eksilmedi. 10 lira yerine 9 lira kar edince battık demeye başladılar. Bütün meselede burada karı azıcık azalırsa battık, bittik devlet nerde şeklinde ağlamalar başlıyor. Yerli üretimle alakalı bir diğer şeyse -biraz konuyla alakasız ancak- dövizdir. Döviz düşünce malzemeyi dışarıdan ithal etmeye başlıyoruz. Her ne kadar paramızın değeri düşük olsada yerli üretim için şuan ki durumda elden pek bir şey gelmiyor.

Koç,Sabancı veya Doğuş'un yerli otomobil üretmek gibi bir misyonları mı var anlamadım ?
Devlet bir araç satılırken o aracı üreten üreticiden daha fazla kazanıyor (!) neden yerli araç üretimini istiyor mesela ?
Tekstilde dünya markası falan değiliz, hiç olmadık..Ancak taşeron tekstilde ilk üç arasına rahatlıkla girebiliriz

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şuan otomobilden alınan vergiler ülkenin cari açığını kapatma hususunda 1 numaralı gelire sahip. Bizim ülkemizin önde gelen yatırımcıları ithal otomobillere ikame olsun diye doğru düzgün bütçeli ve teknolojili bir yatırım yapıp, eli yüzü düzgün Avrupa standartlarına yakın bir otomobil üretmeyi başardığında ithal arabaların alımı bu pahalılıkta oldukça düşecektir. Yerli üretim otomobili bu ülkede satamamak veya zarar etmek gibi bir düşünce mümkün bile değil. Ama devlet böyle bir gelir kapısını kapattırmaz. Kapattıracaksa da usulünü kendi belirlediği yöntemlerle ve şirketlere bu işi verir. Zaten devletin başındakiler bu ülkeyi de bağımsız politikalarla yönetmiyor. Onları da yönetenler var ki buna asla müsaade etmezler.

Zamanında sahip olduğumuz uçak fabrikalarını kapattıran ABD, ' sen niye uçak üretmek için bu kadar maliyete katlanıyorsun, bizim elimizdekileri uygun fiyattan size verelim ' yaptırımıyla bu işin önünü kesmiş yegane devletlerden biri. Sana ülke olarak bu fırsatı vermezler. Ancak halkın gözünü boyamak ve gazını almak için bir kaç tane yerli araba projesi sürerler öne, bir kaç prototip ve reklam ile birlikte mevzuyu kapattırırlar. Sen daha dünyanın en verimli topraklarına sahip ülkende tarım üretimini batırıp dışa bağımlı hale getirirken, sana dev fabrikalar ve arge çalışmalarıyla beraber otomobil ürettiriler mi sanıyorsun. Ülkenin başındakilerin kimlerin uşağı olduğunu ve kimlere hizmet ettiğini lütfen unutmayın. Bunların milliyetçilikle, Türklükle, vatanperverlikle bir alakası yok. Öyle olanların sonunun ne olduğunu gördük.

Özal kendi zamanında, şuan ki yöneticilerin de sahip olduğu gibi makam uçağına sahipti. Ama fark olarak bu uçakla yaptığı yurt dışı ziyaretlerinde ( bilhassa Türki cumhuriyetlere ve Balkanlara ) ülkemizin ileri gelen Türk yatırımcılarını da yanında götürür ve bölge halklarının devletleriyle, ileri gelen yatırımcılarıyla görüşürdü. Özal'ın en büyük hayallerinden biri Türkiye ve Balkan ülkeleri arasında yapılmasını istediği büyük yatırım anlaşmalarıydı. Bu anlaşmalar ekonomik anlamda hem Balkan ülkelerine hem de Türkiye'ye büyük bir gelir, istihdam ve kalkınma kapısı oluşturacaktı. Hem de sağlanması olası güzel bir siyasi birlik de yapılacaktı. Bunu her platformda ( maalesef zamanından önce ) dile getiren Özal, amacını gerçekleştiremeden suikaste uğrayıp öldürüldü.

Mevzunun hülasası, vatanperver ve milliyetçi olmayan hiç kimseyi bu ülkenin başına getirtmediler. Gelenleri de hep öldürdüler. Milliyetçi olmadan yerli otomobil, yerli uçak, yerli sanayi, yerli imalat v.s yapman mümkün değil. Adama yaptırtmazlar.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Devletin öğreteceği bir din ancak Afyon olur. Milletin beyni uyuşur. Dini ve milli duyguları gıdıklayıp sizden oy isterler. 40a yaklaşık müslüman ülkesi var. Neredeyse hepsi rezillik içinde. Din kişiye özgü olmalı devletin dini olamaz. Olursa da sonuç bunlar olur.

Bknz:Laiklik

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Türkiye laik bir ülke değil laik bir ülke olsa diyanet işleri olmazdı. :(

Sırf Tayyip Cuma'ya gidiyo başkası gitmiyo dinli imanlı diye oy verenler var.Herkesin dini kendine kardeşim.Ayrıca paranın ve imanın kimde olduğu belli olmaz derler ;)

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım