KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Simdi bana soveceksiniz :D demin ablam bi arkadasini aradi, baya anliyormus sasirdim bu islerden :D gecen sene sifir 308 almis, baya memnun arabadan, yarin gidip ailecek 308 i test edecegiz bayide, annem sifir araba alirsak para cikarim dedi, su an sifir km makyajli bluehdi otomatik 308 sky pack ve 17” jant opsiyonuyla 99 bin lira, kafami cok celiyor...

Dizel otomatik olarak tok konvertörlü yani sorunsuz diyebileceğimiz nadir araçlardan birisidir. Eğer içi hoşunuza giderse gayet güzel bir seçenek.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Ekran kötüydü 308'lerde, bir de her şey ekranda olduğundan sıkıntı olabilirdi ama makyajlıdaki ekran anladığım kadarıyla baya geliştirilmiş. EAT6 ve bluehdi 308 bence o fiyata kesinlikle çok rekabetçi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
308 in en büyük özelliği hafifliği dizel otomatik kombinasyonu 1200 kilo civarında bu yüzden motor rakiplerinden kısmen güçsüz olsa da performans olarak yetişebiliyor. Bu hafiflik aynı zamanda konforu da pozitif etkiliyor araba bildiğin çukurların üzerinden uçuyor.
Sürüş konusunda hissettiğim en büyük eksik direksiyon oldu aşırı hissiz sanki oyun oynuyor gibisin. Eğer 308 ile ilgili sorun olursa bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim garajda başlığını da açmıştım.

canery90

Asfalt Kurutucu
15 Ağu 2017
16
19
595
Simdi bana soveceksiniz :D demin ablam bi arkadasini aradi, baya anliyormus sasirdim bu islerden :D gecen sene sifir 308 almis, baya memnun arabadan, yarin gidip ailecek 308 i test edecegiz bayide, annem sifir araba alirsak para cikarim dedi, su an sifir km makyajli bluehdi otomatik 308 sky pack ve 17” jant opsiyonuyla 99 bin lira, kafami cok celiyor...

Hocam ben de vakti zamanında Astra ve 308 arasında kalmıştım. 308'in kısmen dar olması ve bütün kontrollerin ekrandan yapılıyo olması sebebiyle Astra tercih ettim. Dizel otomatik için konuşursak 308 daha az yakıyor ve şanzımanı daha iyi. Ama Astra da gücü ve yoltutuşuyla insanı gerçekten etkiliyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler 308'in bende eksik tarafları olduğunu biliyorum, fakat fiyatı gerçekten çok uygun, eksileri görmezden geliyorsunuz rakipleriyle karşılaştırınca, en yakın rakibi dynamic paket dizel otomatik Astra şu an 116 bin lira, golf e falan hiç girmiyoruz, leon bile 110-120 bandında, gerçekten güzel kampanya, Peugeot u kutlarım. İbre şu an bir daha değişmemek üzere 308'i gösteriyor gibi, sadece ikinci el mi alsam düşük km li temiz, yoksa sıfır mı alsam diye düşünüp duruyorum...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Komik gelecek ama, allure pakette beni cezbeden tek şey led farlar, panoramik sunroof ve 16" in üstündeki janlardan nefret ederim, makyajlı 308 Active paket makyajsız Active e göre epey bir donanım farkına sahip, showroomdaki modelde cam tavan, 17" jant, ön-arka park sensörü(bayılırım buna) ve geri görüş kamerasına sahip. Şu an 2. elde hiç satılık yok örnek olarak göstermek için.

Bunun fiyatı epey uygun geldi, hem de allure paket:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-120-eat6-tam-otomatik-vites-467364256/detay

bi ara style paket gelmiş, ablamın arkadaşı ondan almış, Active ile allure arasında bir paketmiş, doluluğu ideal gibi bana göre:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...akimli-2017ocak-trafige-cikis-511182408/detay

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Beyler 308'in bende eksik tarafları olduğunu biliyorum, fakat fiyatı gerçekten çok uygun, eksileri görmezden geliyorsunuz rakipleriyle karşılaştırınca, en yakın rakibi dynamic paket dizel otomatik Astra şu an 116 bin lira, golf e falan hiç girmiyoruz, leon bile 110-120 bandında, gerçekten güzel kampanya, Peugeot u kutlarım. İbre şu an bir daha değişmemek üzere 308'i gösteriyor gibi, sadece ikinci el mi alsam düşük km li temiz, yoksa sıfır mı alsam diye düşünüp duruyorum...
Sen o arabayı alınca 1 sene sonra benim hothatch almam lazım yada premium almam lazım diye konu açacaksın :D o yüzden ikinci elde olabilir

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Komik gelecek ama, allure pakette beni cezbeden tek şey led farlar, panoramik sunroof ve 16" in üstündeki janlardan nefret ederim, makyajlı 308 Active paket makyajsız Active e göre epey bir donanım farkına sahip, showroomdaki modelde cam tavan, 17" jant, ön-arka park sensörü(bayılırım buna) ve geri görüş kamerasına sahip. Şu an 2. elde hiç satılık yok örnek olarak göstermek için.

Bunun fiyatı epey uygun geldi, hem de allure paket:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-120-eat6-tam-otomatik-vites-467364256/detay

bi ara style paket gelmiş, ablamın arkadaşı ondan almış, Active ile allure arasında bir paketmiş, doluluğu ideal gibi bana göre:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...akimli-2017ocak-trafige-cikis-511182408/detay
Otopark testi varmi bu araclarin

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sen o arabayı alınca 1 sene sonra benim hothatch almam lazım yada premium almam lazım diye konu açacaksın :D o yüzden ikinci elde olabilir

evde mevcut 180 hp ilk bir bmw 1 var, o benim güç ve premium ihtiyacımı karşılıyor, o yüzden ihtiyacım olmaz gibime geliyor.

Otopark testi varmi bu araclarin

Makyajsız modelin var, çok beğenmişlerdi hatta belki bazılarınız hatırlar. Makyajlının testi yok diye biliyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bugun istanbul yolu abc peugeot ile gorustum, saolsunlar gercekten cok ilgilendiler. %95 ihtimal alacagim araba belli oldu diyebilirim. MAKYAJLI(bu ay makyajlanmis) Peugeot 308 1.6 BlueHDI 6AT 120 hp Active + opsiyon(sedefli beyaz+on arka park sensoru+Geri gorus kamerasi), hepsi dahil 99 bin lira olur dediler en son, 98 e kadar indiririm diye umuyorum. Bakimlari 600-700 tl civariymis, klasik 2 yil garantili, ucreti mukabilinde garanti uzatma teklif ettiler, bence gerek yok. Test surusune ciktim, guzel araba begendim, sanzimani fena degil. Sonuc olarak parayi en kisa surede ayarlayip almayi dusunuyorum. Allure pakete 120 dediler, gerek yok. Golf 1.6 tdi dsg highline 130 bin liraymis. Neyse arabanin birkac fotosunu birakiyorum:

On koltuklar benim boyuma gore ayarli, surucunun arkasi benim adima sikisik, boyum 180 bu arada, yolcu tarafinin arkasi torpido tasarimi nedeniyle epey genis.

Su arabada sadece koltuk isitma ve led far olsa ayrica simartma amacli elektrikli park freni olsa kusursuz ihtiyaclarimj karsilardi ama bu bile eksiksiz karsiliyor, tesekkurler peugeot, dogru bir is yapmissin.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bugun istanbul yolu abc peugeot ile gorustum, saolsunlar gercekten cok ilgilendiler. %95 ihtimal alacagim araba belli oldu diyebilirim. MAKYAJLI(bu ay makyajlanmis) Peugeot 308 1.6 BlueHDI 6AT 120 hp Active + opsiyon(sedefli beyaz+on arka park sensoru+Geri gorus kamerasi), hepsi dahil 99 bin lira olur dediler en son, 98 e kadar indiririm diye umuyorum. Bakimlari 600-700 tl civariymis, klasik 2 yil garantili, ucreti mukabilinde garanti uzatma teklif ettiler, bence gerek yok. Test surusune ciktim, guzel araba begendim, sanzimani fena degil. Sonuc olarak parayi en kisa surede ayarlayip almayi dusunuyorum. Allure pakete 120 dediler, gerek yok. Golf 1.6 tdi dsg highline 130 bin liraymis. Neyse arabanin birkac fotosunu birakiyorum:

On koltuklar benim boyuma gore ayarli, surucunun arkasi benim adima sikisik, boyum 180 bu arada, yolcu tarafinin arkasi torpido tasarimi nedeniyle epey genis.

Su arabada sadece koltuk isitma ve led far olsa ayrica simartma amacli elektrikli park freni olsa kusursuz ihtiyaclarimj karsilardi ama bu bile eksiksiz karsiliyor, tesekkurler peugeot, dogru bir is yapmissin.
127 ise nasıl 99'a bırakıyorlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım