Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağı markasını kullanıyorsunuz?

• Mobil 1

Kullanılan: 32 17.4%
  • Castrol

Kullanılan: 54 29.3%
  • Motul

Kullanılan: 55 29.9%
  • Liqui Moly

Kullanılan: 18 9.8%
  • Selenia

Kullanılan: 4 2.2%
  • Diğer

Kullanılan: 21 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    184

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Foruma etkinlik kazandıralım diye bi sosyal deney yapayım dedim :) aracınızın modeli ile birlikte tam modeli ile kullandığınız motor yağlarını paylaşalım bakalım, sohbet ortamı içinde birbirimize yardımcı oluruz belki...

Ben başlatıyorum:

F20 116i: mobil 1 esp formula 5w30 (çok memnunum)

Golf 6 1.4 tsi: motul xcess 5w40 (kalın geldi, 5w30 mobil e düşeceğim)
abimle konuştum geçenlerde. son bakımda Mobil 1 ESP 0W-40 yağ koymuşlar. bunu önermişler. Çok memnunum diyor. Haberin olsun. (araç yazılımlı 316i)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
abimle konuştum geçenlerde. son bakımda Mobil 1 ESP 0W-40 yağ koymuşlar. bunu önermişler. Çok memnunum diyor. Haberin olsun. (araç yazılımlı 316i)

O yagi bende fark ettim, specleri baya iyi. Arkadasim 1.6mjet yazilimli arabasinda kullandi, cok memnun. Yalniz uyarayim, animsarsin belki, benim surekli stock 320i ed si ile sorun yasayan bir arkadasim var, cocuk motul xmax 0w40 koydugundan beri yaglama sisteminde bir suru problem yasadi, bence n13 bu yagi desteklemiyor. LL04 onayi var ama N13 un bu yagi yine de sevmedigini dusunuyorum.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
O yagi bende fark ettim, specleri baya iyi. Arkadasim 1.6mjet yazilimli arabasinda kullandi, cok memnun. Yalniz uyarayim, animsarsin belki, benim surekli stock 320i ed si ile sorun yasayan bir arkadasim var, cocuk motul xmax 0w40 koydugundan beri yaglama sisteminde bir suru problem yasadi, bence n13 bu yagi desteklemiyor. LL04 onayi var ama N13 un bu yagi yine de sevmedigini dusunuyorum.
Maslak'ta Abarth servis var. Servisin sahibinde de superchips yazılımlı 320i ed var. o da 0w40 kullanıyormuş. abimin arabaya da bunu önermiş. şuana kadar birşey yok. bakalım..

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
bence motul ile mobil bir değil. motul çok fazla stok ya da soft yazılımlı araba bişi değil bana sorarsan.. akışkanlığı epey az bir yağ. supercharge tsi'lara akışkanlığı az yağ eksiltmesin diye bunu koyuyorlar ama ben stg2 aşağısına kullanmazdım. yine de herkesin kendi arabası kendi keyfi.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
bence motul ile mobil bir değil. motul çok fazla stok ya da soft yazılımlı araba bişi değil bana sorarsan.. akışkanlığı epey az bir yağ. supercharge tsi'lara akışkanlığı az yağ eksiltmesin diye bunu koyuyorlar ama ben stg2 aşağısına kullanmazdım. yine de herkesin kendi arabası kendi keyfi.
Motul'ün akışkanlığı az mı? Sen yapma bari...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW

uymuyor bizim arabalara.. stok arabalar yemiyor bunu ya. sırf geç ısınıyor diye castrol kadar çabuk buharlaşmıyor diye öneriliyor ama ben ciddi yüklü arabalar hariç yersiz buluyorum bu yağı. stok ya da soft yüklü kullanan arkadaşlardan iyi geri dönüşler almadım.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ben yaklaşık 9000 km'dir kullanıyorum X-Max 0w 40'ı. Hiçbir sorun yaşamadım. Sorun çıkartır mı bilmiyorum ama sanmıyorum.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Benim stock oğlu stock ve güç fakiri 1.4 corsam motul koyduktan sonra kendine geldi motorun devirlenmesi rahatladı ve yakıt tüketimim ciddi anlamda düştü

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Benim stock oğlu stock ve güç fakiri 1.4 corsam motul koyduktan sonra kendine geldi motorun devirlenmesi rahatladı ve yakıt tüketimim ciddi anlamda düştü
her motorun çalışma prensibi ve ihtiyaçları farkılıdır. stok oğlu stok corsa'nız muhtemelen atmosferiktir. bambaşka arabaların bambaşka tepkiler vermesi normal.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
her motorun çalışma prensibi ve ihtiyaçları farkılıdır. stok oğlu stok corsa'nız muhtemelen atmosferiktir. bambaşka arabaların bambaşka tepkiler vermesi normal.
Aynen bildiğin atmosferik bir motor, geçen gün ofiste liqui moly nin yeni bir yağını önerdiler bize tsi gibi yüksek sıkıştırmalı araçlar için molygen serisi diye şirkette tsi araç kalmadığı için deneyemedik daha Tsi kullanıcı olarak senin hiç kulağına geldimi bu yağ ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
High performance yagi koyarsaniz elbette yakit artar, motor sakin kullanim oraniniz fazlaysa yagin kalinligindan dolayi yorulur. Fuel eco koyarsaniz yakit duser, motor rahatlar. Ama olay uzun sureli devir cevirmeye geldiginde burda high performance iyi is gorur. Bence markadan cok dogru viskoziteli yagi surus biciminize uygun bicimde secmek.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Aynen bildiğin atmosferik bir motor, geçen gün ofiste liqui moly nin yeni bir yağını önerdiler bize tsi gibi yüksek sıkıştırmalı araçlar için molygen serisi diye şirkette tsi araç kalmadığı için deneyemedik daha Tsi kullanıcı olarak senin hiç kulağına geldimi bu yağ ?
MFC değil mi? alman malı olduğunu biliyorum bir de fosforlu yeşil olduğunu duymuştum. açıkçası çevremde kullanan yok. tecrübe etmeden birşey diyemiyorum. yağ konusu öyle birşey ki kullanmadan bilemiyorsunuz. şimdi burada motul'dan mobil 1'den castrol'den bahsediyoruz çünkü ya kullandım ya ailemiz akrabamız arkadaşımız kullandı oradan biliyoruz. ancak MFC tamamıyla yabancısı olduğum bir ürün..

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
MFC değil mi? alman malı olduğunu biliyorum bir de fosforlu yeşil olduğunu duymuştum. açıkçası çevremde kullanan yok. tecrübe etmeden birşey diyemiyorum. yağ konusu öyle birşey ki kullanmadan bilemiyorsunuz. şimdi burada motul'dan mobil 1'den castrol'den bahsediyoruz çünkü ya kullandım ya ailemiz akrabamız arkadaşımız kullandı oradan biliyoruz. ancak MFC tamamıyla yabancısı olduğum bir ürün..
Aynen mfc fosforlu yeşil kutuda geliyor yağın rengide yeşilimsi. Biz vw grup yedek parça işi yapıyoruz piyasadaki çoğu yağı denedik tsi aracımız varken şuan olmadığı için deneyemedim molygeni en kötü kendi arabamda deniycem her türlü yorumları yazarım gene buraya

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
High performance yagi koyarsaniz elbette yakit artar, motor sakin kullanim oraniniz fazlaysa yagin kalinligindan dolayi yorulur. Fuel eco koyarsaniz yakit duser, motor rahatlar. Ama olay uzun sureli devir cevirmeye geldiginde burda high performance iyi is gorur. Bence markadan cok dogru viskoziteli yagi surus biciminize uygun bicimde secmek.
Özgür 5-40 kullanıyorum ben 50-50 şehir içi dışı karışık kullanımım fakat uzun yola cıktığım an 120 km de devir 3500 devirn üstüne cıkıyor senin önerceğin bir viskozite varmıdır ?

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

ben bu adamla facebook üzerinden mesajlaştım. Mobil ve motul karşılaştırmaları hakkında genel bir soru sordum ve sonrasında hangisinin benim aracım için uygun olduğunu sordum. Motul'ün eco nergy yağını hiç önermedi. x clean ve mobil esp formula arasında da mobil'i önerdi. Kendi videosu ile ters düştüğünü motul'ün daha başarılı olduğunu söylediğimde uzun dönemde mobil kesinlikle daha başarılı cevabını verdi bana. Yani şöyle yorumlayabiliriz videoda motul her ne kadar akışkanlık olarak bir nebze daha iyi görünse de ( sonucta bunlar genel olarak yazılımlı yada stock fark etmez hızlı kullanılan ve devir çevrilen araçlarda kullanılıyor) uzun dönemde mobil'in daha iyi olduğunu yorumlayabiliriz. Yağ değişim aralığını 6-7bin olarak belirttim ve bu öneriyi aldım. siz derseniz ki ben 4-5binde bir değişir yine motul koyarım orası da sizin bileceğiniz iş...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Özgür 5-40 kullanıyorum ben 50-50 şehir içi dışı karışık kullanımım fakat uzun yola cıktığım an 120 km de devir 3500 devirn üstüne cıkıyor senin önerceğin bir viskozite varmıdır ?

Ben olsam 5w30 tercih ederdim, mobil 1 esp formula olur, xclean, xclean+x clean fe... arabanin tam modelini soyler misin, motul un sitesinden onerilere bakayim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım