Hasarlı araç?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Selam millet! uzun süredir araba bakıyorum ve şunu anladımki, piyasadaki tüm araçlar çizikten boyanmış tüm hasar kayıtlılı arabaların hasar fiyatları şişirilmiş hepsi dosta gidecekmiş hepisinin kilometresi şehirler arası yapılmış vb. yani anlıyacağınız artık midem bulandı bu işten bende hasarlı bir araba almak ve toplamak istiyorum en azından arabanın geçmişini, sorunlarını bilirim diye düşünüyorum ve sizinde görüşlerinizi almak istedim sizce ne yapmalıyım? çok zarar edermiyim?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Elbette yapabilirsin ancak çok sağlam bir usta bulup olması gereken en iyi işçilik ile yaptırmalısın. Eh bu da maliyetleri yükseltir. Tabii yetkili serviste yaptırdığın kadar pahalı da olmayacaktır.

Ardından işin ayar tutmayan kısımlarıyla uğraşman gerekebilir. İşçilik ne kadar iyi olursa bunlarla karşılaşabileceğin sorunlar o kadar az olur.

Ancak bunun birde satma kısmı var. Alırsın yaptırırsın ancak ileride satarken aynı sebeplerden dolayı fiyatı düşürdükçe düşürürler.

Enine boyuna düşünülerek yapılması gereken bir şey.

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Elbette yapabilirsin ancak çok sağlam bir usta bulup olması gereken en iyi işçilik ile yaptırmalısın. Eh bu da maliyetleri yükseltir. Tabii yetkili serviste yaptırdığın kadar pahalı da olmayacaktır.

Ardından işin ayar tutmayan kısımlarıyla uğraşman gerekebilir. İşçilik ne kadar iyi olursa bunlarla karşılaşabileceğin sorunlar o kadar az olur.

Ancak bunun birde satma kısmı var. Alırsın yaptırırsın ancak ileride satarken aynı sebeplerden dolayı fiyatı düşürdükçe düşürürler.

Enine boyuna düşünülerek yapılması gereken bir şey.
Yorumunuz için teşekkürler! tecrübesiz birisiyim ne usta tanırım nede arabadan çok iyi anlarım hatta sanayiye girmişliğim bile yok ve bu durumda beni mutlak bir zarara uğratır sanırım o_O

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hasarlı araçlarda kaportayı ne kadar düzeltsen de düzeltemeyeceğin; düzeltmen için tonlarca para harcayıp bir o kadar da araman bulman uğraşıp ter dökmen gereken parçalar var. Misal arka dingil.
Daha önce 2.el kazalı toyota corolla almıştık, dışarıdan gören ne kadar güzel olduğunu söylüyorlardı fakat geçmişteki kazalarından arta kalan arka taşıyıcı yamukluğu vardı :) dikkatli bakınca sağ arka teker topal bir insanın duruşunu andırıyordu. Allahtan tanıdığımız iyi bir tornacı abimiz ince hesaplamalarıyla el işini kullanarak eğriliği düzeltmişti.
Eğer kaza esnasında travers, arka dinlig, taşıyıcılar, hasar gördüyse gerçekten çok büyük sıkıntı. Zira en ufak tekere sürtme dokunma sebebiyle rot ayarları, direksiyon ayarı bozulabiliyor ki biz kazada tekere darbe alma, çarpmanın etkisiyle bir yapıya vurabilme ihtimalinden bahsediyoruz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Selam millet! uzun süredir araba bakıyorum ve şunu anladımki, piyasadaki tüm araçlar çizikten boyanmış tüm hasar kayıtlılı arabaların hasar fiyatları şişirilmiş hepsi dosta gidecekmiş hepisinin kilometresi şehirler arası yapılmış vb. yani anlıyacağınız artık midem bulandı bu işten bende hasarlı bir araba almak ve toplamak istiyorum en azından arabanın geçmişini, sorunlarını bilirim diye düşünüyorum ve sizinde görüşlerinizi almak istedim sizce ne yapmalıyım? çok zarar edermiyim?
Eğer kendiniz toplamayı düşündüğünüz araba 80'li 90'lı yıllardan elektroniği çok az bir arabaysa yapabilirsiniz. Yeni nesillerdense hiç o topa girmeyin derim. Bir de, toplayacaksanız ağır hasar almışını değil de, uzun süre yatmış, motoru rektifiye edilecek, şanzımanı yenilenecek gibi hasarları olan araçlara bakın derim. Çünkü diğer arkadaşların da dediği gibi şaside, kaportada ve yürüyen aksamlardaki darbeye bağlı fiziksel deformasyonları orijinali gibi düzeltmeniz imkansıza yakın. Çok ince işçilikle, milimetrik ölçerek kaç metrelik cihazlarla çektirmeli işler söz konusu olabilir. Bunun için de hiç kimse aracın kendi sahibi gibi uğraşmaz. O yüzden alıp toplama konusunda çıkarıp yenisi takılabilecek yerlerde sorunları olanlara eğilin derim. :)

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim ilk arabam olacak bu nedenle iyi birşey olsun istiyorum ama linea almak şart oldu bu şartlarda böyle giderse sahip olduğum en lüks araç linea olacak sanırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim ilk arabam olacak bu nedenle iyi birşey olsun istiyorum ama linea almak şart oldu bu şartlarda böyle giderse sahip olduğum en lüks araç linea olacak sanırım.
Canınız sağolsun. İmajı ne kadar kötü olursa olsun, temizini bulursanız Linea da bir sürü artısı olan araba. Şimdiden güle güle kullanın. :)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Bu devirde kimse temiz arabasını ucuza satmaz zorda kalmadıkça. önce onu söyleyeyim sana. seni istiyorsun ki elimdeki parayla istediğim arabayı alayım üzerine bide temiz olsun. Çok şey istemiyorsun aslında sana da hak veriyorum ama ülke de durum bu. herkes için aynı şey geçerli. Anlayacagın temiz araba çok sen paradan haber ver.. Hasar kayıtlı toplama işine de girme üzülürsün.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Bunu deneyimlemis biriyim 2013 yılında hasarlı audi a5 alıp baştan topladım arabayı 35 bine arabayı aldım 35 binde arabaya döktükten sonra harika bir arac elde etmistim fakat mesekâtli bir iş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım