Hırsızlığa karşı ne önlem alıyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,074
7
51,470
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben önlem olarak görüş alanıma park etmeye çalışıyorum. Onun dışında kilit dost için derler, evimin bahçesinde kapısını bile kilitlemem. Telefondan takip edilebilir GPS modülü filan yerleştirebilirsiniz aracınıza. Ama fiyatları hakkında hiçbir bilgim yok. Araçtan pahalı olabilir :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Camry baya güzel seçenek hocam. Çokta konforludur o baktıklarınız. Bizde crysler cirrus almıp kullanmıştık. 2.5 v6 otomatik. Hırsızlığa karşı değil de eğer camry den vazgeçer bu arabaya bakarsanız almayın diye yazıyorum :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,240
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Merhaba ben İTÜ Makina Mühendisliği okuyorum önümüzdeki ay Work and travel ile kuzenimle amerikaya gideceğiz orada 1996-2000 model arası camry almayı planlıyoruz ama biraz araştırınca çok çalınan bir araba olduğunu öğrendik arabayı korumak için direksiyon kilidi,jant kilidi mi yoksa buji kablolarını çekmek yada akü kutuplarını sökmek gibi mi uygulamalar daha efektif olur?
Bir arkadaşım amerikadan araba getiriyor aslında getiren bir şirkette çalışıyor garajın anahtarıda bizzat onda.ikinci el araba getirebilmek için aracın kasko bedeli minimum 18 bin dolar olmalı ondan sonra 7 bin dolar evrak masrafı 50 bin dolar vergisi 5-8 bin dolar arası shipping ücretin oluyor.bunu getiren arkadaşda stingray 41 cehvrolet shelby mustang tollyc royce ve sayılamıcak kadar çok araba var.eğer araba getirmek istiyorsan ve bu kadar paran varsa kapalı garaj da bulabilirsiniz bence

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Bir arkadaşım amerikadan araba getiriyor aslında getiren bir şirkette çalışıyor garajın anahtarıda bizzat onda.ikinci el araba getirebilmek için aracın kasko bedeli minimum 18 bin dolar olmalı ondan sonra 7 bin dolar evrak masrafı 50 bin dolar vergisi 5-8 bin dolar arası shipping ücretin oluyor.bunu getiren arkadaşda stingray 41 cehvrolet shelby mustang tollyc royce ve sayılamıcak kadar çok araba var.eğer araba getirmek istiyorsan ve bu kadar paran varsa kapalı garaj da bulabilirsiniz bence
Hocam arabayı Türkiye'ye getirmeyeceğim amerikada 3 ay kullanıp dönerken satacağız

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Babamın arabasında vitesi kitleyen bir kilit var önceki sahibi yaptırmış. Yani kaldırıp götürmeyeceklerse yapılabilir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
20 kusur yasinda Camry’i kim neden calsin ki ? Zaten o yastaki Camry Amerika’da kac paradir ki ? Basini belaya sokmaya degmez. Ghetto’da bile calmazlar
Eger varsa oyle bir sey ABD bitmis
stolen_cars_feature.png

Ortalama yaşam standardındakilerin kullandığı modeller en çok çalınan.Sebebi bence parça

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Nerede kalacaksınız o çok önemli. Mahalleniz nasıl bir yer olacak, nerde ne iş yapacaksınız? bir de 1500 dolar bütçe ile gerçekten çok iyi bi seçim yapmanız lazım. aldığınız arabanın sorun çıkarması halinde başınız ağrıyabilir. Ek olarak, fazla zarar etmeden satmak isterseniz satmak için dönüşü beklemeyin. arabayı aldığınız gibi ilanı açın.

Aracı kullanırken trafik ise eyaletten eyalete çok değişiyor. Örneğin California için söylüyorum, sağ sol şerit ayrımı yok, her şerit her hızda akabiliyor.
Olur da polis çevirmesine denk gelirseniz arabanın içinde hareketsiz eller direksiyonda bekleyin. Ruhsat çıkaracağım vs diye sakın torpidoya uzanmayın. Vurulmanızla sonuçlanabilir.
Onun dışında, eğer türkiyede araç kullanıyorsanız amerikada kullanmak sorun olmayacaktır. makas atmayın, hız kurallarına dikkat edin, ışıklara dikkat edin, küfür ve/veya şikayet yememek için ışıksız kavşaklarda geçiş sıralarına vs dikat edin

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Nerede kalacaksınız o çok önemli. Mahalleniz nasıl bir yer olacak, nerde ne iş yapacaksınız? bir de 1500 dolar bütçe ile gerçekten çok iyi bi seçim yapmanız lazım. aldığınız arabanın sorun çıkarması halinde başınız ağrıyabilir. Ek olarak, fazla zarar etmeden satmak isterseniz satmak için dönüşü beklemeyin. arabayı aldığınız gibi ilanı açın.

Aracı kullanırken trafik ise eyaletten eyalete çok değişiyor. Örneğin California için söylüyorum, sağ sol şerit ayrımı yok, her şerit her hızda akabiliyor.
Olur da polis çevirmesine denk gelirseniz arabanın içinde hareketsiz eller direksiyonda bekleyin. Ruhsat çıkaracağım vs diye sakın torpidoya uzanmayın. Vurulmanızla sonuçlanabilir.
Onun dışında, eğer türkiyede araç kullanıyorsanız amerikada kullanmak sorun olmayacaktır. makas atmayın, hız kurallarına dikkat edin, ışıklara dikkat edin, küfür ve/veya şikayet yememek için ışıksız kavşaklarda geçiş sıralarına vs dikat edin
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Maryland ocean citye gidiyoruz,ariza vermeyen toyota yada honda modelleri tercih etmeye çalışacağız bu arada ilanı erken vermek mantıklı.
Normalde de sakin kullanırım trafikte zaten gittikten bir hafta sonra ehliyeti dönüştürmek için başvuracağız,polise nasıl davranmamız gerektiği anlatıldı oryantasyon aşamasında ama tabi yine dikkat etmek lazım ırkçı olabiliyorlar.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Ehliyet dönüştürmeye gerek var mı? Ben gittiğim zamanda giriş yaptığın tarihten itibaren 3 ay yabancı ehliyetinle kullanabiliyordun.

Benim güvenlik önlemim ise arada arabayı kilitlemeyi unutuyorum. Direksiyon kilidini de arada farkında olmadan uyguluyorum. Hırsıza karşı ne kadar etkili bilmiyorum yalnız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım