KAPALI Honda civic rs

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
honda civic 1.5 VTEC hakkında neler düşünüyorsunuz ? Alınabilecek bir araç mıdır ?
kaç lt yakar ( Ankara trafiği ) , kronik sorunları var mı ? , vites sorunsuz mu , parça fiyatları , aşırı fazla mı yakar özellikleri kullananları bekliyorum ve ses sistemi nasıl , doluluğu nasıl gibi sorularım var , HB , sedan hangisini tercih edersiniz

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
kırmızı hoş gibi duruyor ama neden beyaz istiyorsunuz onu merak ettim ? sizinki sedan mı ? çökme problemi var mı peki yukarıdaki yorumlarda ki gibi ? Alırsak hb olacak , aracı tavsiye edermisiniz parçaları bmw kadar pahalı değildir sanırsam 320ied den ucuzdur diye tercih ettim bu modeli , kasko fiyatları nasıl ?, kalkışlarda yapıştırması hoşuma gidiyor araçlarda , hblerin sport+ ları biraz pahalı değermi ücretine ve başka eklemek istediğiniz bir şey varsa araçla ilgili onları konuşabilirsiniz
fume hb fena duruyor ingiliz uretimi galiba bunlar

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Uçak gibi kalkmıyor da kalkışı fena değil, cvt 0-60 ı çok törpülüyor ne yazık ki, zaten 0-100 değeri iyi değil, youtube kanalım @gunesozgur2 veya insta adresim @nightriders99 dan videolarımızı izleyebilirsin.

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Uçak gibi kalkmıyor da kalkışı fena değil, cvt 0-60 ı çok törpülüyor ne yazık ki, zaten 0-100 değeri iyi değil, youtube kanalım @gunesozgur2 veya insta adresim @nightriders99 dan videolarımızı izleyebilirsin.
videoda iyi yapıştırıyor gibi geldi bana , 1.6 atmosferik den buna geçince ciddi manada fark yapar zaten de
fume hb fena duruyor ingiliz uretimi galiba bunlar
fümede güzel en iyi duranlardan 2 renk füme ve kırmızı gibi

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
2017 Haziranda aldım bende aracı, önceki RS Sedan sahibi arkadaşın dediklerine katılıyorum. Bir kere araç yakıyor öyle gazlayınca 10 lt falanda değil normal kullanımda şehiriçi 10 lt uzun yol 7.5 lt lere düşüyor ama araç çok keyifli yani karma 8.8 bizdeki araç.Kesinlikle kırmızı renk almanızı tavsiye ederim araç kendini gösteriyor ve bana kalırsa ya sedan RS ya da HB Sport+ 3hafta önce Honda Köşkdereden Sport+ için fiyat aldım 150.000 ₺ ama şahsen bu paraya HB almaktansa Sedan daha mantıklı 2.elde 30k ₺ lik bi fark var. Evet bizdeki araçtada göçük var ve Hondayla mahkemelik olduk ama tek kusuru göçük onuda bayide ücretsiz çözüyorlar ve buna istinaden diyebilirimki Honda'nın servisi rezalet (Toyota'ya göre).Fakat araç gayet mantıklı ve keyifli bi araç hem performans hem aile kullanımı bir arada.Ek olarak aracın fotosu:
IMG_1342.JPG

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Servis anlamında Honda zayıf, evet, 2. El değeri açısından Sedan daha mantıklı ama ben o kadar çok yakamadım, 10.3 ile gezdim ama her bulduğum boşlukta yapıştırarak

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
2017 Haziranda aldım bende aracı, önceki RS Sedan sahibi arkadaşın dediklerine katılıyorum. Bir kere araç yakıyor öyle gazlayınca 10 lt falanda değil normal kullanımda şehiriçi 10 lt uzun yol 7.5 lt lere düşüyor ama araç çok keyifli yani karma 8.8 bizdeki araç.Kesinlikle kırmızı renk almanızı tavsiye ederim araç kendini gösteriyor ve bana kalırsa ya sedan RS ya da HB Sport+ 3hafta önce Honda Köşkdereden Sport+ için fiyat aldım 150.000 ₺ ama şahsen bu paraya HB almaktansa Sedan daha mantıklı 2.elde 30k ₺ lik bi fark var. Evet bizdeki araçtada göçük var ve Hondayla mahkemelik olduk ama tek kusuru göçük onuda bayide ücretsiz çözüyorlar ve buna istinaden diyebilirimki Honda'nın servisi rezalet (Toyota'ya göre).Fakat araç gayet mantıklı ve keyifli bi araç hem performans hem aile kullanımı bir arada.Ek olarak aracın fotosu:Ekli dosyayı görüntüle 15750
Yani bmw320ied düşünüyordum ilk önce sonra bu daha mantıklı geldi donanım olarak ,Hb de eğilme sorunu yok diyor arkadaş yani görmemiş en azından , olsa bile bayide çözerler eğilme vs. diyorsunuz ücretsiz mi hallediyorlar bir daha eğilme sorunu oluyor mu ? ,
sport+ olanların piyasaları 2.el biraz yüksek satılanlarda 1200 km civarı yani taze arabalar neden satıyorlar acaba merak ettim. Bir de Adaptif Amortisör Sistemi Böyle bi sistem var sport+ da bu tam olarak nedir bir nevi air mi oluyor ilerde sorun açar mı ? , bakım fiyatları ve kasko fiyatları nasıl aydınlatırsanız , yada parça fiyatı uygun mu bmw den yani birde 1.6 atmosferik de 8 lt civarı yakıyoruz bunda da yakacağı 8 - 10 varsın olsun yani aşırı gazlamalı kullancağımı sanmam arada bir olur

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
servisin neyi sıkıntılı hocam açarsanız orayı biraz

1.5T hakkında pek yetkinlikleri yok, 1.6 atmo gibi yaklaşıyorlar arabaya, trim sesi var diyosun, takmıyolar, bakımlarda bayiden bayiye kullanılan yağ değişiyor, orj gereken yağını kullanmıyorlar, 182 hp arabaya 0w20 koyuyorlar, şaka gibi. Sahibindendeki 2. El fiyatlarına kanmayın, satamıyor kimse, sırf piyasayı yüksek tutmak için ilan koyuyorlar.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
1.5T hakkında pek yetkinlikleri yok, 1.6 atmo gibi yaklaşıyorlar arabaya, trim sesi var diyosun, takmıyolar, bakımlarda bayiden bayiye kullanılan yağ değişiyor, orj gereken yağını kullanmıyorlar, 182 hp arabaya 0w20 koyuyorlar, şaka gibi. Sahibindendeki 2. El fiyatlarına kanmayın, satamıyor kimse, sırf piyasayı yüksek tutmak için ilan koyuyorlar.
+1 eğerki İstanbul'da iseniz Çiftkurtlar,Ankara'da iseniz Efe'yi öneririm şayet Zonguldak Ersavaş servis kalitesi rezalet
Yani bmw320ied düşünüyordum ilk önce sonra bu daha mantıklı geldi donanım olarak ,Hb de eğilme sorunu yok diyor arkadaş yani görmemiş en azından , olsa bile bayide çözerler eğilme vs. diyorsunuz ücretsiz mi hallediyorlar bir daha eğilme sorunu oluyor mu ? ,
sport+ olanların piyasaları 2.el biraz yüksek satılanlarda 1200 km civarı yani taze arabalar neden satıyorlar acaba merak ettim. Bir de Adaptif Amortisör Sistemi Böyle bi sistem var sport+ da bu tam olarak nedir bir nevi air mi oluyor ilerde sorun açar mı ? , bakım fiyatları ve kasko fiyatları nasıl aydınlatırsanız , yada parça fiyatı uygun mu bmw den yani birde 1.6 atmosferik de 8 lt civarı yakıyoruz bunda da yakacağı 8 - 10 varsın olsun yani aşırı gazlamalı kullancağımı sanmam arada bir olur
Hocam bakım fiyatları yüksek 1200 ₺ fiyat verdiler 20.000 bakımına

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bu alınmaz oyu veren 6 kişiden kaçı aracın içinde bulunmuş bilmiyorum da babamın ortağı 1.5 yıldır kullanıyor biraz değineyim isterseniz.Bu arada aracı tecrübe edipte oy verene lafım yok,.Herneyse sedan versiyon,beyaz renkte rs imiz var.Araç her gün halkalı-silivri arası kullanılıyor genel ortalaması şoförünün eski yancılardan olmasından dolayı gazı kullanmasını iyi bildiği için 5.6/100 Silivriden halkalıya klima açık bir şekilde 1 sefer dipgaz yaparak gelerek bende 5.9 yakmıştım.İstenildiği takdirde baya az yakıyor araba sırf bu yüzden 320i takasına girmekten vazgeçti aynı şartlarda 2-3 litre daha fazla yakıyor diye.Yapıştırması güzel 220 torka göre iyi bile denebilir.Bu arada turbonun ne kadar bastığını anlık gösteren göstege var araç baya kısık normal vaziyetteyken turbo en fazla toplam basıncın yarısı kadar basıyor.Esp yi kapattığınızda 182 beygirin size ancak 120-130 beygirini kullandırdıklarını anlıyorsunuz.Bu bahsettiğim olay sahibinin tecrübesi.Tecrübe demişken araç 18 bin kilometreyi devirdi,göçükleri vardı bu sene talihsiz bir kazaya karışınca serviste köpük yaptılar 2 aydır daha bir sıkıntı çıkmadı.Tabi bu tekrar oluşmayacağı anlamına da gelmiyor bizde gözlemliyoruz.Bagaj kısmı küçük,kalitesiz sonradan eklenmiş gibi.Yoldaki yağ gibi kayma olayı var arabada fabrikadan turanzalarla gelmesine rağmen.Daha önce hiç cvt kullandınız mı bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki babam arabalarla pek ilgili olmadığından cvtnin ne olduğunu ve çalışma prensibini araç 10 binli kilometrelerdeyken öğrendi şanzımanın klasik tork konvertörlü olduğunu sandığını söyledi.Kim ne söylese boş test edin zaten anlarsınız kötülemeye çalışanlar şanzımanın başarısını kıskananlardır.Şanzıman konusunda bu kadar iddaalıyım.Servisleri pahalı ve ilgisiz doğru ama devamlı müşteri olduğu için tanıdığı var en azından ilgi kısmında sıkıntı yaşamıyoruz.İç genişliği olarak pandizotlarının ince de olmasından dolayı metreyle testini yaptık mk4 mondeodan geniş (sol ve sağ kapı pandizotlarının başlangıçları arası mesafe)Farlarından sahibi memnun.Yalnız fabrika çıkışı yüksek ayarlı çıkıyormuş led farlar , diğer sürücüler hep selektör atıyor serviste bir yükseklik ayarı yaptırmanızda fayda var sizin için olmasa bile diğer sürücüler için.Süspansiyonlarından gayet memnunuz konfor/tutuş dengesi güzel tabi lastikler sağolsun kafadan kaydığımız da olmuyor değil.Ama ciddi anlamda konforlu araba.Multimedyadan sahibinin tek şikayeti işlemcinin yaklaşık 80 salise beklemesi.Özellikle sordum dokunmatiğinden çözünürlüğünden ve arayüz kullanım kolaylığından memnun sadece hız biraz sıkıntılı dediğim gibi ortalama 1 saniye sonra işlemi gerçekleştiriyor.Genel anlamda bakıldığında japon zayıflığı dışında (klasik kaporta,boya zayıflığı,çıplak ve cılız plastiklerin kullanılması ve çoğu yerde gözle görülmesi bagaj ve kaput altı gibi) iç kalite ve sürüş anlamında almanlardan aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum.Spesifik olarak merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım.Size nacizane tavsiyem etrafınızda ki bilgisi olmadan yada karalamak için yorum yapan insanları pek dinlemeyin arabadan soğuturlar bu her marka için böyle.Bunun yerine aracı tecrübe etmiş kişileri dinleyin.Babalarının malı olmadığı için iyi ve kötü yanlarını size söyleyeceklerdir sonrası sizin seçiminiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
Bu alınmaz oyu veren 6 kişiden kaçı aracın içinde bulunmuş bilmiyorum da babamın ortağı 1.5 yıldır kullanıyor biraz değineyim isterseniz.Bu arada aracı tecrübe edipte oy verene lafım yok,anlaması gereken hıyarlara lafım.Herneyse sedan versiyon,beyaz renkte rs imiz var.Araç hergün halkalı-silivri arası kullanılıyor genel ortalaması şoförünün eski yancılardan olmasından dolayı gazı kullanmasını iyi bildiği için 5.6/100 Silivriden halkalıya klima açık bir şekilde 1 sefer dipgaz yaparak gelerek bende 5.9 yakmıştım.İstenildiği takdirde baya az yakıyor araba sırf bu yüzden 320i takasına girmekten vazgeçti aynı şartlarda 2-3 litre daha fazla yakıyor diye.Yapıştırması güzel 220 torka göre iyi bile denebilir.Bu arada turbonun ne kadar bastığını anlık gösteren göstege var araç baya kısık normal vaziyetteyken turbo en fazla toplam basıncın yarısı kadar basıyor.Esp yi kapattığınızda 182 beygirin size ancak 120-130 beygirini kullandırdıklarını anlıyorsunuz.Bu bahsettiğim olay sahibinin tecrübesi.Tecrübe demişken araç 18 bin kilometreyi devirdi,göçükleri vardı bu sene talihsiz bir kazaya karışınca serviste köpük yaptılar 2 aydır daha bir sıkıntı çıkmadı.Tabi bu tekrar oluşmayacağı anlamına da gelmiyor bizde gözlemliyoruz.Bagaj kısmı küçük,kalitesiz sonradan eklenmiş gibi.Yoldaki yağ gibi kayma olayı var arabada fabrikadan turanzalarla gelmesine rağmen.Daha önce hiç cvt kullandınız mı bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki babam arabalarla pek ilgili olmadığından cvtnin ne olduğunu ve çalışma prensibini araç 10 binli kilometrelerdeyken öğrendi şanzımanın klasik tork konvertörlü olduğunu sandığını söyledi.Kim ne söylese boş test edin zaten anlarsınız kötülemeye çalışanlar şanzımanın başarısını kıskananlardır.Şanzıman konusunda bu kadar iddaalıyım.Servisleri pahalı ve ilgisiz doğru ama devamlı müşteri olduğu için tanıdığı var en azından ilgi kısmında sıkıntı yaşamıyoruz.İç genişliği olarak pandizotlarının ince de olmasından dolayı metreyle testini yaptık mk4 mondeodan geniş (sol ve sağ kapı pandizotlarının başlangıçları arası mesafe)Farlarından sahibi memnun.Yalnız fabrika çıkışı yüksek ayarlı çıkıyormuş led farlar , diğer sürücüler hep selektör atıyor serviste bir yükseklik ayarı yaptırmanızda fayda var sizin için olmasa bile diğer sürücüler için.Süspansiyonlarından gayet memnunuz konfor/tutuş dengesi güzel tabi lastikler sağolsun kafadan kaydığımız da olmuyor değil.Ama ciddi anlamda konforlu araba.Multimedyadan sahibinin tek şikayeti işlemcinin yaklaşık 80 salise beklemesi.Özellikle sordum dokunmatiğinden çözünürlüğünden ve arayüz kullanım kolaylığından memnun sadece hız biraz sıkıntılı dediğim gibi ortalama 1 saniye sonra işlemi gerçekleştiriyor.Genel anlamda bakıldığında japon zayıflığı dışında (klasik kaporta,boya zayıflığı,çıplak ve cılız plastiklerin kullanılması ve çoğu yerde gözle görülmesi bagaj ve kaput altı gibi) iç kalite ve sürüş anlamında almanlardan aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum.Spesifik olarak merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım.Size nacizane tavsiyem etrafınızda ki bilgisi olmadan yada karalamak için yorum yapan insanları pek dinlemeyin arabadan soğuturlar bu her marka için böyle.Bunun yerine aracı tecrübe etmiş kişileri dinleyin.Babalarının malı olmadığı için iyi ve kötü yanlarını size söyleyeceklerdir sonrası sizin seçiminiz.
Dediklerine katılıyorum artı olarak şunu söyleyeceğim araba gayet yeterli performansta ancak CVT'den dolayı 182 değilde 160 HP gibi düşünülebilir fakat CVT'si gerçekten keyifli atmosferikte kullanılanla alakası yok. Şimdi diyeceğim şeyden dolayı belki taşlanacağım ama Honda'yı tercih eden kesim araç sorun çıkarmasın diyedir malum CVT'de gayet sorunsuz bi şanzıman şayet benim görüşümde çift kavrama araç alıp kavramayı düşüneceğime bu konfor ile gücü gayet güzel şekilde aktaran CVT'yi almak olur bu kullanıcıları tek üzen şey Honda'nın bu kesimi ufak sorunlar yüzünden umursamazlığı oldu ilk başta ücretsiz onarım dahi yapılmıyordu yanlış hatırlamıyorsam 110 TL istiyorlardı göçükler için sonra mağduriyet yayıldıkça ücretsiz oldu he göçükten başka kronik bi sorunu yok medyada birazda manipüle ediliyor.(Ne çok CVT demişim :))

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hocam aracın artılarını ve eksilerini yazıyorum:
Yalıtım(özellikle lastik) pek iyi değil
HB ve Sedan versiyon içi çok ferah, bagajı geniş
Şanzıman spor kullanımda biraz yetersiz kalıyor ama gündelik kullanımda pürüssüzlüğü sayesinde mest ediyor
Benim son kasa 116i den kesinlikle az yakıyor
Trim sesi sıfıra yakın
Süspansiyon kalitesi sert çukura girmediğiniz sürece iyi
Multimedya genel olarak iyi, arkadaşın dediği gibi tepki süresi yavaş ama kesinlikle içerik olarak çok iyi
Kullanışlı bir iç mekanı var
Donanım olarak fiyatına al beni al al dedirtecek derecede zengin
Motor son derece atik, cvt biraz gücünü baştalasa da 1.6 atmodan sonra uçak gibi gelecektir
Yol tutuşı çok güzel, direksiyonun verdiği tepkiler çok iyi, ayrıca bu arabayı alırsanız bizim honda dan kalan nokian kışlım lastikleri satıyorum :D
Yetkili servisler ortalama, ne iyi ne kötü, bakımı ortalamanın az üstünde
Honda tr nin son zamanlardaki yaklaşımı biraz beni markadan soğuttu
Kronik sıkıntısı yok, sadece göçük problemi var
Farlar çok iyi
Yakıta tekrar değineceğim, turbo benzin bir araç, az da yakar çok ama genel olarak ekonomik
Küçük bir turbosu var ama yürütüyor arabayı, 0.6-0.7 barla yürüyordu galiba, biz yazılım yaptık, sonuçta pek fark etmedi, dediğim gibi çektiğim videoları izleyebilirsin

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Bu alınmaz oyu veren 6 kişiden kaçı aracın içinde bulunmuş bilmiyorum da babamın ortağı 1.5 yıldır kullanıyor biraz değineyim isterseniz.Bu arada aracı tecrübe edipte oy verene lafım yok,.Herneyse sedan versiyon,beyaz renkte rs imiz var.Araç her gün halkalı-silivri arası kullanılıyor genel ortalaması şoförünün eski yancılardan olmasından dolayı gazı kullanmasını iyi bildiği için 5.6/100 Silivriden halkalıya klima açık bir şekilde 1 sefer dipgaz yaparak gelerek bende 5.9 yakmıştım.İstenildiği takdirde baya az yakıyor araba sırf bu yüzden 320i takasına girmekten vazgeçti aynı şartlarda 2-3 litre daha fazla yakıyor diye.Yapıştırması güzel 220 torka göre iyi bile denebilir.Bu arada turbonun ne kadar bastığını anlık gösteren göstege var araç baya kısık normal vaziyetteyken turbo en fazla toplam basıncın yarısı kadar basıyor.Esp yi kapattığınızda 182 beygirin size ancak 120-130 beygirini kullandırdıklarını anlıyorsunuz.Bu bahsettiğim olay sahibinin tecrübesi.Tecrübe demişken araç 18 bin kilometreyi devirdi,göçükleri vardı bu sene talihsiz bir kazaya karışınca serviste köpük yaptılar 2 aydır daha bir sıkıntı çıkmadı.Tabi bu tekrar oluşmayacağı anlamına da gelmiyor bizde gözlemliyoruz.Bagaj kısmı küçük,kalitesiz sonradan eklenmiş gibi.Yoldaki yağ gibi kayma olayı var arabada fabrikadan turanzalarla gelmesine rağmen.Daha önce hiç cvt kullandınız mı bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki babam arabalarla pek ilgili olmadığından cvtnin ne olduğunu ve çalışma prensibini araç 10 binli kilometrelerdeyken öğrendi şanzımanın klasik tork konvertörlü olduğunu sandığını söyledi.Kim ne söylese boş test edin zaten anlarsınız kötülemeye çalışanlar şanzımanın başarısını kıskananlardır.Şanzıman konusunda bu kadar iddaalıyım.Servisleri pahalı ve ilgisiz doğru ama devamlı müşteri olduğu için tanıdığı var en azından ilgi kısmında sıkıntı yaşamıyoruz.İç genişliği olarak pandizotlarının ince de olmasından dolayı metreyle testini yaptık mk4 mondeodan geniş (sol ve sağ kapı pandizotlarının başlangıçları arası mesafe)Farlarından sahibi memnun.Yalnız fabrika çıkışı yüksek ayarlı çıkıyormuş led farlar , diğer sürücüler hep selektör atıyor serviste bir yükseklik ayarı yaptırmanızda fayda var sizin için olmasa bile diğer sürücüler için.Süspansiyonlarından gayet memnunuz konfor/tutuş dengesi güzel tabi lastikler sağolsun kafadan kaydığımız da olmuyor değil.Ama ciddi anlamda konforlu araba.Multimedyadan sahibinin tek şikayeti işlemcinin yaklaşık 80 salise beklemesi.Özellikle sordum dokunmatiğinden çözünürlüğünden ve arayüz kullanım kolaylığından memnun sadece hız biraz sıkıntılı dediğim gibi ortalama 1 saniye sonra işlemi gerçekleştiriyor.Genel anlamda bakıldığında japon zayıflığı dışında (klasik kaporta,boya zayıflığı,çıplak ve cılız plastiklerin kullanılması ve çoğu yerde gözle görülmesi bagaj ve kaput altı gibi) iç kalite ve sürüş anlamında almanlardan aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum.Spesifik olarak merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım.Size nacizane tavsiyem etrafınızda ki bilgisi olmadan yada karalamak için yorum yapan insanları pek dinlemeyin arabadan soğuturlar bu her marka için böyle.Bunun yerine aracı tecrübe etmiş kişileri dinleyin.Babalarının malı olmadığı için iyi ve kötü yanlarını size söyleyeceklerdir sonrası sizin seçiminiz.

Daha önce otomatik araç sürmedim tecrübem olmadı o yüzden her hangi otomatik rahat gelecektir diye düşünüyorum. Bunun dışında bu honda ve toyota araçları sağlamlığıyla , masraf çıkartmaması , uzun km götürmesiyle ünlü araçlar diye biliyorum diğer seçimlerim mercedes a200 amg veya 320ied idi bmw nin istediğim gibi bulması zor (bütçeye göre) a200 dersek oda dış görünüş olarak iyi 150k bandında 2.el iyisi bulunur onunda illaki , hondaya gelirsek hem eğlenceli , hem yeni duruyor , dolu duruyor , dış görünüşte güzel o yüzden biraz mantıklı yakıt dersek hadi 1 , 2 litre oynasın ama biraz sorunsuz bi marka olduğu için honda daha iyi bir tercih gibi duruyor. Alanlara binenlere danışıyoruz şu an anladığım kadarıyla bi göçük sorunu var ama haberlerde vs forumlarda honda kabullenip randevu verip göçük düzelttiği yazıyordu ne kadar doğru bilemem ve kalıcı olarak mı çözülüyor bilemem ondan danışıyorum foruma bilgi almak için yani sonuç olarak göçük , eğik sorunu ve parçaları hafif kanısına vardım bu yorumlardan yani kaza anında sac'ı felan ince olduğu için hasar alabilir diye anladım onun dışında gayet iyi bir araba gibi bi de " elektronik kontrollü amortisörler '' bu özellik tam olarak ne oluyor onu merak ettim air gibi bir şey mi oluyor uzun vadede zararlı olurmu o tarz birşeyse
Ve 1.5 HB Sport+ piyasası çok donuk erken km'li satıyor herkes onun nedeni ne olabilir kaç fiyat bandına alınabilir ?

Hocam aracın artılarını ve eksilerini yazıyorum:
Yalıtım(özellikle lastik) pek iyi değil
HB ve Sedan versiyon içi çok ferah, bagajı geniş
Şanzıman spor kullanımda biraz yetersiz kalıyor ama gündelik kullanımda pürüssüzlüğü sayesinde mest ediyor
Benim son kasa 116i den kesinlikle az yakıyor
Trim sesi sıfıra yakın
Süspansiyon kalitesi sert çukura girmediğiniz sürece iyi
Multimedya genel olarak iyi, arkadaşın dediği gibi tepki süresi yavaş ama kesinlikle içerik olarak çok iyi
Kullanışlı bir iç mekanı var
Donanım olarak fiyatına al beni al al dedirtecek derecede zengin
Motor son derece atik, cvt biraz gücünü baştalasa da 1.6 atmodan sonra uçak gibi gelecektir
Yol tutuşı çok güzel, direksiyonun verdiği tepkiler çok iyi, ayrıca bu arabayı alırsanız bizim honda dan kalan nokian kışlım lastikleri satıyorum :D
Yetkili servisler ortalama, ne iyi ne kötü, bakımı ortalamanın az üstünde
Honda tr nin son zamanlardaki yaklaşımı biraz beni markadan soğuttu
Kronik sıkıntısı yok, sadece göçük problemi var
Farlar çok iyi
Yakıta tekrar değineceğim, turbo benzin bir araç, az da yakar çok ama genel olarak ekonomik
Küçük bir turbosu var ama yürütüyor arabayı, 0.6-0.7 barla yürüyordu galiba, biz yazılım yaptık, sonuçta pek fark etmedi, dediğim gibi çektiğim videoları izleyebilirsin

göçük her türlü varmı hb de görmedim diyordun hocam , serviste gidip eğilme işini 1 kere yaptırınca bir daha olmuyor mu acaba.
Ankara da yaşadığımdan her yer çukur malum giricez :)
Bir de fiyat bazında şuan uçuk fiyatlar var ama satılmıyor kaç paraya güzel bir hb sport+ alınır sizce ve piyasası düzelir mi satarken sıkıntı çıkartmasın ama alırsam uzun süre binmeyi düşünürüm
1.6 atmos opelden sonra cvt vs iyi gelir her türlü sanırım , hiç otomatik sürmedim , hep manuel :)
A200 ve 320ied de yukarıda yazıda bahsettiğim gibi servis , parça vs derken doluluk olsun honda mantıklı gibi geliyor bi bu çökük işi ve parçaların sağlam olmaması sorunu var gibi

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
kırmızı hoş gibi duruyor ama neden beyaz istiyorsunuz onu merak ettim ? sizinki sedan mı ? çökme problemi var mı peki yukarıdaki yorumlarda ki gibi ? Alırsak hb olacak , aracı tavsiye edermisiniz parçaları bmw kadar pahalı değildir sanırsam 320ied den ucuzdur diye tercih ettim bu modeli , kasko fiyatları nasıl ?, kalkışlarda yapıştırması hoşuma gidiyor araçlarda , hblerin sport+ ları biraz pahalı değermi ücretine ve başka eklemek istediğiniz bir şey varsa araçla ilgili onları konuşabilirsiniz
Beyazı tercih ederdim dememin sebebi dedim ya kırmızı çok dikkat çekiyor nazara geldik kaza yaptık ondan :) parçaları pahalı bana göre tabi bmw kadar degildir,sürüşü zevkli ilk arabam bundan önce hiç araba kullanmadım kaza yaptıktan sonra kasko i20 verdi 2013 model benzinli, otomatikti o zaman anladım arabımın degerini, benimkinde göçük yok belirttim zaten yukarda olursada çok umrumda degil yürüründe sıkıntı olmasın yeterli bence, kasko 2000 lira verdik,sedan benim araç, tavsiye ederim

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Daha önce otomatik araç sürmedim tecrübem olmadı o yüzden her hangi otomatik rahat gelecektir diye düşünüyorum. Bunun dışında bu honda ve toyota araçları sağlamlığıyla , masraf çıkartmaması , uzun km götürmesiyle ünlü araçlar diye biliyorum diğer seçimlerim mercedes a200 amg veya 320ied idi bmw nin istediğim gibi bulması zor (bütçeye göre) a200 dersek oda dış görünüş olarak iyi 150k bandında 2.el iyisi bulunur onunda illaki , hondaya gelirsek hem eğlenceli , hem yeni duruyor , dolu duruyor , dış görünüşte güzel o yüzden biraz mantıklı yakıt dersek hadi 1 , 2 litre oynasın ama biraz sorunsuz bi marka olduğu için honda daha iyi bir tercih gibi duruyor. Alanlara binenlere danışıyoruz şu an anladığım kadarıyla bi göçük sorunu var ama haberlerde vs forumlarda honda kabullenip randevu verip göçük düzelttiği yazıyordu ne kadar doğru bilemem ve kalıcı olarak mı çözülüyor bilemem ondan danışıyorum foruma bilgi almak için yani sonuç olarak göçük , eğik sorunu ve parçaları hafif kanısına vardım bu yorumlardan yani kaza anında sac'ı felan ince olduğu için hasar alabilir diye anladım onun dışında gayet iyi bir araba gibi bi de " elektronik kontrollü amortisörler '' bu özellik tam olarak ne oluyor onu merak ettim air gibi bir şey mi oluyor uzun vadede zararlı olurmu o tarz birşeyse
Ve 1.5 HB Sport+ piyasası çok donuk erken km'li satıyor herkes onun nedeni ne olabilir kaç fiyat bandına alınabilir ?

göçük her türlü varmı hb de görmedim diyordun hocam , serviste gidip eğilme işini 1 kere yaptırınca bir daha olmuyor mu acaba.
Ankara da yaşadığımdan her yer çukur malum giricez :)
Bir de fiyat bazında şuan uçuk fiyatlar var ama satılmıyor kaç paraya güzel bir hb sport+ alınır sizce ve piyasası düzelir mi satarken sıkıntı çıkartmasın ama alırsam uzun süre binmeyi düşünürüm
1.6 atmos opelden sonra cvt vs iyi gelir her türlü sanırım , hiç otomatik sürmedim , hep manuel :)
A200 ve 320ied de yukarıda yazıda bahsettiğim gibi servis , parça vs derken doluluk olsun honda mantıklı gibi geliyor bi bu çökük işi ve parçaların sağlam olmaması sorunu var gibi

Bence sen gidip bayide bir test sürüşü yap, alırsan da bakım için İstanbul Yolu’ndaki Honda’ya git, kötünün iyisi çünkü, neden dersen konya yolu petrol ofisi yağ, istanbul yolu castrol kullanıyor

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
honda civic 1.5 VTEC hakkında neler düşünüyorsunuz ? Alınabilecek bir araç mıdır ?
kaç lt yakar ( Ankara trafiği ) , kronik sorunları var mı ? , vites sorunsuz mu , parça fiyatları , aşırı fazla mı yakar özellikleri kullananları bekliyorum ve ses sistemi nasıl , doluluğu nasıl gibi sorularım var , HB , sedan hangisini tercih edersiniz
Dusunmeden al baba honda bu yagini suyunu tuzunu koy kisacasi zamaninda bakimini yap sonrasini dusunme bile yillarca sorunsuz sikintisiz binersin

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım