Hyundai i10 1.0 Style Blue Bi-fuel

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arabanın hararetini gözlemlemek için bu gün işe arabayla geldim. 22 km yolculuk boyunca sadece şirkete varıp park ederken aracın motor suyu sıcaklığı 98 dereceye vurdu. Fan açıp 87 dereceye düştü.

Yaptığım gözlemlerde, arac 80 km seyir hızında rampa çıkarken veya düz yol seyrinde 87 derece ile 92 derece arasında gidip geliyor. Arabanın hararet verileri benim için önemli. hararet göstergem olmadığı için hangi koşulda kaç derece civarında olduğunu tahmin edebilmem için kendime bir scala oluşturuyorum. LPG ile çalışıp bol bol çonta yakan araba videosu görünce,insan kendi arabasını o durumda görmek istemiyor. Bir masrafıda kaldıracak halimde kalmadı. Paramı eğlenceye harcamak istiyorum...

Anladığım kadarı ile arabanın termostadı 92 derecede açılıyor. Çünkü ne zaman 92 dereceye çıksa fan açılmadan 87 dereceye düşüyor. Ama dur kalk trafiğe girdiğimizde, bir müddet 92 derecede gezdikten sonra 98 dereceye tırmanıyor. Akabinde fan devreye giriyor.

En büyük merakım şu an Kartepe gibi bir tırmanışta motorun sıcaklığı ne olcak. Çünkü Ortaköyden İkinci köprüye tırmanış esnasında aracım harareten bayıldığını hissettim. bunuda test edip görmek istiyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Kadran Footage :)
Bir Hypermiler, motor sesini çıkarmadan, Yüke bindirmeden, Yolu takip ederek hızını kaybetmeden, Ön görü yeteneği ile sürdüğünde, yokuş yukarı veya aşağı nasıl stabil sürüş yapılır onun görüntüsü .
Gaza en fazla %25 basılmış olup, motorun yükte hissetridiği her anda vites kücülterek, devir sınırlaması olmaksızın, sesiz sesiz araba sürüyoruz.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hyundai i10 Bagaj konfiyurasyonu.
Benim ailemin uzun olculuktaki bagaj konfigurasyonu.

IMG-20180729-WA0002 (Medium).jpgIMG_20180729_154908.jpg

Benim ve Kuzenimin ailesi berbarer 2 aile bagajı yüklendiğindeki durum.

IMG_20180803_191137 (Medium).jpg IMG_20180803_132332 (Medium).jpg

Günübirlik 2 ailenin plaja giderken yaptığımız bagaj konfigurasyonu ..

IMG_20180731_221214 (Medium).jpg IMG_20180729_192925 (Medium).jpg

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
Ali abi geçenlerde bisiklet taşıyıcı bakıyordum kendime , sonra gördüm ki adamın biri taşıyıcıya önce bisikletini koymuş sonra bebek arabasını koymuş .
Adamın aracıda Corsa , bagaj ufak malum .
Bu fikir seninde işine yarayabilir , Bauhaus gibi yerlerden uygun fiyata bulabilirsin . Bebek arabası bagajda yer kaplamaz arkaya takarsın .

Aracın arkasında olup yanlardanda taşmayacağı için aerodinamiye ve yakıta fazla bir etkisi olmaz .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ali abi geçenlerde bisiklet taşıyıcı bakıyordum kendime , sonra gördüm ki adamın biri taşıyıcıya önce bisikletini koymuş sonra bebek arabasını koymuş .
Adamın aracıda Corsa , bagaj ufak malum .
Bu fikir seninde işine yarayabilir , Bauhaus gibi yerlerden uygun fiyata bulabilirsin . Bebek arabası bagajda yer kaplamaz arkaya takarsın .

Aracın arkasında olup yanlardanda taşmayacağı için aerodinamiye ve yakıta fazla bir etkisi olmaz .

Valla, ben bebek arabasını almadan önce 3 ay araştırıp arabama en uygun olanı aldım. Kırma katlama ile çok rahat araca koyuyorum. Bu saaten sonra arabaya ek bagaj için ekstra masrafa girmem. çünkü yaptık oldu gördük modundayız.

Türkümüzü söyleye söyleye 1280 km yol yapmışız. Kimsede rahatsız olmamış. Bu saaten sonra ek bagaj diye bir derdim tasam olmuyacaktır,

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İstanbulda yaşayanlar bilir. O çekilmez trafikte insanda kafa beyin bırakmıyor. Benimde bir sorunum var. Sıcak hava, klima fan gürültüsü, bir birine yakın seyreden aracların sesleri, sürekli aynalara bak, önünü arkanı kontrol et derken, mevcut hız algımı kaybediyorum. 80 km hızla giderken gösterye baka baka yavaşladım sanıp 5 den 4 de çekiyorum. Doğal olarak ani motor frene düşüyorum. Artık başım nasıl uçmuş ise kadranda 80 90 yazarken iç içe girmiş otomobillin içinde yavaşladığı mı sanıp motordan gaza basınca cevap alamayınca refleks ile vites ufaltma eğilimine giriyorum. Oysaki arabadan sıkıntı yok, gaza basınca da yürüyor. Ama yorgunluk, trafik vertigoyamı sokuyor beni anlamadım bu aralar vites küçültme konusunda bir refleks oluştu. İşin kötü tarafı, vites senkronda bozulduğu için gaza yeterince basmadan vites küçülttüğünden öne yığılma eğilimi ve hız kaybı yaşıyorum.
IMG_20180815_130204.jpg
Bir süre bendeki algı bozukluğunu düzeltmek adına, arabanın vitese göre 2000 devirde yaptığı süratleri küçük bir kağıda yazıp gösterge paneline koydum. Bu gün ilk denememde 2 defa işime yaradı. Çünkü yine şile otobanın Buyaka mevkisindeki curcunada 80 km hızla giderken, iç içe giren trafiğin içinde göstergeye bakıyor olmama rağmen saçmalak üzereyken, kağıttaki değerler algı bozukluğumu ilaç oldu. Bir süre baka baka görsel hafızama yer edinip, beynime kazındıktan sonra kağıdı atarım..

IMG_20180815_223143.jpg

Psikolojide bunun bir adı varmıdır, kişinin yaşadığı bu algı bozukluğuna verilen bir tedavi yöntemi bulunurmu bilmiyorum. Ama ben bu şekilde bir çözüm buldum.

Buda bahsettiğim iç içe giren tehlikeli istanbul trafiği. En çok tırstığım trafik tipidir .

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Merhaba
Bayramın ikinci günü, Yuvacık'da bulunan Karakaya piknik alanına götürdüm..
Girişi 30 tl, ocağı ile bir çaydanlık çayı 20 tl ye aldım. Daha önceden Köfteci Yusuftan aldığım kilosu 38 liradan köfteleri, piknik alanındaki büyük mangalda pişirmek için ise mangal kömürüne aynı mekanda 7 lira verdim.
Her tarafında akan dereye sallanan salıncakları pek güzeldi. Küçük setler yapılarak, diz mesafesine kadar derinleştirilmiş göletlere serinlemek için girmek serbestti. Ben sabah 08:00 gibi giriş yaptım. Öğle 12:00 a kadar nezih bir ortam iken, 12:00 itibari ile arap , suriyeli ve yerli turist patlaması yaşandı.

Derenin karşısına geçmek için, tek tarafı olmayan bir köprü, köprünün karşısında, derenin başında örülen setin suyu yükseltmesi ile yatağın dışınan taşınan bir miktar dere akıntısının döküldüğü bir metre yüksekliğindeki yapay şelale bulunmaktaydı.

Ağaçlar son derece yüksek, tüm bölgeyi kapatıyor, güneş ışınların loş bir şekilde sızıyor, gri bir ortamda pikniğinizi yapıyorsunuz.

Daha önce yaşanan vukuatlardan dolayı, Wifi şifrelerini paylaşmıyorlar. çalışanların hepsi genç insanlar ve yeterince iyi ilgilenmediler. En kötüsü Kredi kartı geçmiyor. Mekan güzel ama müşteriye ilgi sıfır.

Buz gibi suya alışmak kısa sürüyor . bir kere alışınca soğuğu hissetmiyorsunuz. Oksijen çarpıp uykunuzu getirebiliyor. Uyumamak ve ayık kalmak için ayakları suya sokmakiyi geliyor.

Saat 15:00 gibi kalabalık inanılmaz arttı. Nerdeyse tüm alanlar doluydu. Çoçuklar buz gibi suya dalıp dalıp çıkıyordu. Biz sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini yedik. Dönüş yoluna gectik..

Aytenin bize maliyeti yaklaşık 40 liralık lpg tüketimi oldu. Mekana biraz daha hazırlıklı gitseydik güzel olurdu. Mangal getirmiştik, oysaki alanın kendi güzel mangalları vardı. Nakit paramız yoktu, arabanın bozukluklarını harcadım. Alış veriş için kredi kartı geçen bakkala 8,5 km sürdüm.
Güzel gündü zevkli idi. Tavsiye ederiz

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli

Merhaba
Bayramın ikinci günü, Yuvacık'da bulunan Karakaya piknik alanına götürdüm..
Girişi 30 tl, ocağı ile bir çaydanlık çayı 20 tl ye aldım. Daha önceden Köfteci Yusuftan aldığım kilosu 38 liradan köfteleri, piknik alanındaki büyük mangalda pişirmek için ise mangal kömürüne aynı mekanda 7 lira verdim.
Her tarafında akan dereye sallanan salıncakları pek güzeldi. Küçük setler yapılarak, diz mesafesine kadar derinleştirilmiş göletlere serinlemek için girmek serbestti. Ben sabah 08:00 gibi giriş yaptım. Öğle 12:00 a kadar nezih bir ortam iken, 12:00 itibari ile arap , suriyeli ve yerli turist patlaması yaşandı.

Derenin karşısına geçmek için, tek tarafı olmayan bir köprü, köprünün karşısında, derenin başında örülen setin suyu yükseltmesi ile yatağın dışınan taşınan bir miktar dere akıntısının döküldüğü bir metre yüksekliğindeki yapay şelale bulunmaktaydı.

Ağaçlar son derece yüksek, tüm bölgeyi kapatıyor, güneş ışınların loş bir şekilde sızıyor, gri bir ortamda pikniğinizi yapıyorsunuz.

Daha önce yaşanan vukuatlardan dolayı, Wifi şifrelerini paylaşmıyorlar. çalışanların hepsi genç insanlar ve yeterince iyi ilgilenmediler. En kötüsü Kredi kartı geçmiyor. Mekan güzel ama müşteriye ilgi sıfır.

Buz gibi suya alışmak kısa sürüyor . bir kere alışınca soğuğu hissetmiyorsunuz. Oksijen çarpıp uykunuzu getirebiliyor. Uyumamak ve ayık kalmak için ayakları suya sokmakiyi geliyor.

Saat 15:00 gibi kalabalık inanılmaz arttı. Nerdeyse tüm alanlar doluydu. Çoçuklar buz gibi suya dalıp dalıp çıkıyordu. Biz sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini yedik. Dönüş yoluna gectik..

Aytenin bize maliyeti yaklaşık 40 liralık lpg tüketimi oldu. Mekana biraz daha hazırlıklı gitseydik güzel olurdu. Mangal getirmiştik, oysaki alanın kendi güzel mangalları vardı. Nakit paramız yoktu, arabanın bozukluklarını harcadım. Alış veriş için kredi kartı geçen bakkala 8,5 km sürdüm.
Güzel gündü zevkli idi. Tavsiye ederiz
Kredi kartı geçen bakkal Özkar market mi yoksa Dostlar market mi ? :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
En yakın onlar var zaten , onlardan yukarıda bakkal market yok sayılır .

Muhtarın yeri diye bir yer var ama o baya yukarıda çeşit fazla yok zaten .

Buralar bizim mekan sayılır ya :) vakit buldukça Yuvacık barajı tarafına bisikletle giderim 15Km ye yakın oluyor bizim evden .
Dostlar marketti. Sen nerden bilin.. :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ay biteli 5 gun oldu maaşlar bitti. Baktim para biriktirmesi zor ve kredi karti faizleride yuksek şubat 2019 da yapacagim ödemeler icin faizsiz kazanç yollarini dusundum.
Hanim güne girelim dedi. Organizasyonu yapti 12 kişilik gune girdim. Ayda 400 tl verip 6 ay sonra 4800 tl gibi bir para elime geçicek. Arabanin kasko , trafik, bakim vs hepsini trink ödeyip 2019 masraflarini kapatmayi planladim...
Ayrica aku şarji olayi neredeyse tamamen bitti. Tum o marş sirasinda oluşan hata sikintilarda cok uzun suredir olmuyor. Arabayi bilerek kullaninca akude bitmiyor.
Arabanin cok resmini cektigimden instagram hesabi actim..
https://www.instagram.com/p/BokKh9nHDgE/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=18k4sl3u5d8ww
Babam aracin ikinci sahibi modunda bir fiil kullaniyor. Hic karismiyorum. Cani istedigi gibi suruyor.

Benim 2019 hazirliklari boyle. Ben 2019 icin olumlu bakiyorum. Umarim yanilmam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım