İkinci El araç kaç km'ye kadar makbul olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Bence km önemi yok bakıp bakılmadığı önemli orneklemem gerekiyorsa dayımda 2008 caddy var 710binde tek sıkıntısı yok hâla tek marş,bende 2015 focus 1 litre 400binde vardı sadece subabları celikle degistim ama 1 ayda bir saniyiye gidip yagı degisiyordum rahmetli dedemde ranger vardı 96 model 930bindeyken sattık hic bir sıkıntisı yoktu anlıyacagın bakarsan bağ bakmazsan dağ olur.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence km önemi yok bakıp bakılmadığı önemli orneklemem gerekiyorsa dayımda 2008 caddy var 710binde tek sıkıntısı yok hâla tek marş,bende 2015 focus 1 litre 400binde vardı sadece subabları celikle degistim ama 1 ayda bir saniyiye gidip yagı degisiyordum rahmetli dedemde ranger vardı 96 model 930bindeyken sattık hic bir sıkıntisı yoktu anlıyacagın bakarsan bağ bakmazsan dağ olur.
Hocam merak ettiğim şey, bu kadar çok kilometreyi nasıl yapıyorsunuz ya :D Diğerleri neyse de 2015 model 400 binde duyunca bir tuhaf oldum :)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Hocam merak ettiğim şey, bu kadar çok kilometreyi nasıl yapıyorsunuz ya :D Diğerleri neyse de 2015 model 400 binde duyunca bir tuhaf oldum :)
Nasıl yaptıgımıza gelirsek ben 120 bini tuvalete bile arabayla giderek ve arabayla hep uzun yola o araç en az 30 kere bitlisi izmiri istanbulu gördü zaten her biri biner km sebebiyse hafta sonları gezmeyi seviyorum halamda isi geregi zaten evini göremiyor evi sehir otelleri resmenn

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
hocam 100 k hikaye. sadece biri 6 haneli diye psikolojik olarak takılıyoruz. 100 k da ki araç yerine 96 k da ki araca 2-3 bin niye fazla veresin ki? 99.999 da satacak mısın? yani bu saplantılı tipler yüzünden adamlar km de düşürür boyadıktan sonra pastayla boyayıda inceltirler. araba 600 bindedir ama sen 95 model 50 binde arabaya biniyorum diye sevinirsin. eğer 22 yaşında ki araba gerçekten 50 k daysa hortumlar pompalar alternatör oringler baskı yayları içindeki suyu herşeyi çürümüştür yatmaktan. o parçalara da 2-3 motor parası verirsiniz ama araba 50 k da pardon. sonra arabayı sanayide toplarlar adam plakayı yazar tramer çıkmaz ama ne her yeri boyalı ama tramer yok. ben almak istediğim mala ne tür işlem yapılmış bilmek isterim eksper raporunu görmek isterim öyle yani

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,064
7
51,439
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yılına bağlı, markasına modeline bağlı, bir de tabii ki bütçeye bağlı.
Öncelikle 2. elde kesinlikle lpg bakmayacağım için km kriterine lpg etkisini düşünmem. Bütçem kısıtlı olduğu için ben 4,5 yıl yatmış 87500km'de bir araba satın aldım zamanında. Ama hemen öncesinde yaklaşık olarak aynı bütçeyle aynı model arabanın 135000km'de olanı için anlaşmıştım, son anda sahibi vazgeçmişti. Olsaydı tercihim o araba olurdu. Yılda ortalama 10.000-15.000 km yapmış araba benim için gayet makbuldür. Eğer 1-2 yaşındaysa o kadar yol yapmasına gerek yok, yaptığı km ne kadar az olsa kardır tabii :)

Bütçe daraldığında tabii ki işler değişir. Markasına modeline göre sürekli aktif olarak kullanılmış ve bu nedenle bakımları aksatılmamış, hem dışına hem de iç mekanına temiz bakılmış 300.000km devirmiş 1990 model bir araba da bence gayet alınabilir bir seçenektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım