KAPALI Insignia Mı Passat Mı ?

melih398

Düz Yol Gazcısı
28 Eyl 2018
9
4
145
Herkese merhabalar ötv indirimi ile 2 araç buldum ikisi de hemen hemen aynı rakam birisi insignia gs 1.6 cdti exelence paket diğeri 1.6 bluemotion comfortline passat ikiside rakam olarak hemen hemen aynı siz olsanız hangisini tercih edersiniz teşekkürler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,879
26,258
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arabalar hakkında tek kelime yorum yapacak bilgim yok ama dsg öyle bişey değil. Balatası var zamanla aşınıyo (evet kısa bi zamanda) Bakımları da tahminimce en az garanti bitene kadar serviste yaptırırsınız ondan sonra bi süre daha servise devam ederseniz baya ucuza değişir bu parça. Onun dışında da her ne kadar opel sevsem de genel olarak sorunlu bilinen marka opel oluyo bu karşılaştırmada

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Ben araç bilgisine sahip değilim o yüzden çok güvenmemek lazım ama benim yorumum şöyle olur;

Birşey alırken piyasanın dışına çıkmamak gerek yoksa sizi sorunlar karşılar her zaman.

Tasarım konusunda aldığınız şey uzun süre kullanılcaksa çok önemli (buda piyasanın aracı olmasıyla ilgili)
İki aracında 5 yıl önceki araçlarına bakın kimin tasarımı daha kalıcı göreceksiniz.

2. El konusunda yine piyasanın aracı olması çok önemli değer kaybetmesin kendini korusun.

Teknik konuda bilgim hiç yok tek sözüm tecrübeli olan dünyaya hakim olan yarı yolda bırakmaz.

Birde içine oturduğunuzda ben buna şu parayı verdim hissiyatını vermeli şuna binden dedirtmeli.

Son olarak tamamen şahsi düşüncem bir arabaya 10 yıllık bakılmamalı zarar ettiriyor yoksa.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,721
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Arabalar hakkında tek kelime yorum yapacak bilgim yok ama dsg öyle bişey değil. Balatası var zamanla aşınıyo (evet kısa bi zamanda) Bakımları da tahminimce en az garanti bitene kadar serviste yaptırırsınız ondan sonra bi süre daha servise devam ederseniz baya ucuza değişir bu parça. Onun dışında da her ne kadar opel sevsem de genel olarak sorunlu bilinen marka opel oluyo bu karşılaştırmada

Peki eski dsg6 ile ilgili bir bilgi var mı ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,721
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben güncel olanlar için konuştum eskilerdeki hızlı yıpranma olayını hepimiz biliyoruz zaten. Mekatronik dedikleri şey de pek narindi galiba onlarda

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birisi beni 1.6 FSİ DSG hakkında bilgilendirsin ya :(

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,879
26,258
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Birisi beni 1.6 FSİ DSG hakkında bilgilendirsin ya :(
Fsi dan özellikle kaçınmak gerekiyo bildiğim kadarıyla. Gitmeyen deli gibi yakan garip bi motor. Dsg yi eski almaktan da kaçınmak lazım ki onlar ilk dsg ler. Dsg nin adını onlar çıkardı. Tsi veya tdi almaya imkan yoksa o passatlardan almayon derim ben

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
10 yıl kullanılacaksa ne opel ne vw öneririm. Vw tarafında kuru kavrama dsg den en iyi ihtimalle kavrama problemleri yaşarsınız dur kalk trafiği çok olan bir yerde yaşıyorsanız tahminen 40 bin km de 1 kavrama ister. Opelin muhtemelen tek sorun cikarmayacak yeri şanzımanı olur

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Peki eski dsg6 ile ilgili bir bilgi var mı ?
2.0 tdi Volkswagen CC Sahibiyim. Aracımı 2015 Ağustosta 0 aldım ve şu an 76 binde. İşin komik yanı Doğuşa 1.6tdi highline + iç dış R line almaktı. O zamanlar o dolulukta bir b8 152 bin tl ediyordu. Ancak araç özel siparişe girdiğinden ve bırakın R line ı comfortline lar için 2 ay süre veriliyordu. Ben de 10 bin tl daha uyguna 0km cc aldım. Almadan 1 hafta boyunca tartışmasız her gece 2 saat internetten araştırmalar yaptım dsg konusunu. Evet 7 ileri dsg biraz şans işi gibi duruyor. Fakat dq250ler öyle değil. 10 binde şanzımanı sökülen 1.4 cc gördüm ben. 6ileri gerçekten sorunsuz. 76 bin kmdir tık demedi. Ne bir titreme ne de bir kararsızlık problemi var.(Kış sabahları arada sırada aklı karışabiliyor) Bu kadar para verip araba alıyoruz insanın arabasının 10 bin kmde şanzımanının sökülmesi gerçekten çok kötü bir şey olmalı.

İnsignia konusuna gelirsek, aracımla nazarlık bir kaza yaptım. Forumda da konusu var. Kaskodan benijm için 1.6 cdti enjoy paket grand sport kasa insignia kiralamışlar. b8e binmedim fakat genel teknoloji ve platform yenilenmesinden ötürü yalıtım, yol tutuş, konfor(sertlik değil, tokluk) olarak kendi arabamdan 2 tık iyi varsayıyorum. İnsignia gerçekten olmamış. Bu tabii ki benim fikrim fakat, benim arabamın çok net olarak 3-4 tık altıydı. Yüksek hızlarda bana güven vermedi, çukurlardan bozukluklardan geçerken konforluydu evet fakat, hissiyat olarak kötüydü. Sanki ufak bir darbe alsa araba burulack gibi hissettiriyordu bana.
Size önerim, ülkemizde artık keyiften ziyade yatırım amaçlı araç alınıyor. Bir insigniayı atıyorum 200 bin tlye bayiiden çıkartırsınız ama 1 sene sonra 140 bin etmez, ilanlara 140 bin yazmaktan bahsetmiyorum, alıcı kitlesinin bu modele vereceği paradan bahsediyorum. Ancak 1 passat 1 sene sonra belki 165 bin tl eder ve satılır. Size önerim kesinlikle tercihinizi passat yönünde kullanmanız olacaktır. Kaza yapmış çok ciddi bir darbe almış CC' nin yüzüne kimse bakmaz fakat Passatı piyasasının 15 bin altına hemen satarsınız. Ülkemizdeki algıdan kaynaklı bu.
umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılar...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Nissan ayında yazdığım Arteon başlığında 1.5 Tsi Arteon,1.4 Tsi Passat,Bmw 3.18i,2.0 Tdi Superb L&K, 1.6 Cdti Exclusive İnsignia, 2.0 Tdci Mondeo. 2.0 Power Mazda 6 anketi yapmıştım. Toplam 106 oydan 8 i İnsignia ya giderken 1 kişi bile Passat alırım dememişti. Şimdi burada ciddi anlamda tam tersi durum var. Demek ki anketler ile gerçekler arasında bir fark var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Nissan ayında yazdığım Arteon başlığında 1.5 Tsi Arteon,1.4 Tsi Passat,Bmw 3.18i,2.0 Tdi Superb L&K, 1.6 Cdti Exclusive İnsignia, 2.0 Tdci Mondeo. 2.0 Power Mazda 6 anketi yapmıştım. Toplam 106 oydan 8 i İnsignia ya giderken 1 kişi bile Passat alırım dememişti. Şimdi burada ciddi anlamda tam tersi durum var. Demek ki anketler ile gerçekler arasında bir fark var.
Forum ortamı farklı tabii.. Mesela çıkalım cafelerde falan otururken yan masada ki erkek grubunun araba muhabbetine bir kulak kabartalım direkt konuşmalar belli. Kardeşim ne gerek var ona buna şuna o kadar para vermeye al passat'ı geç. Neyi eksik mercedes, bmw'den kafan rahat olur işte diye bir sürü konuşma duyarsın. Bu iş Türkiye genelinde böyle yani.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Forum ortamı farklı tabii.. Mesela çıkalım cafelerde falan otururken yan masada ki erkek grubunun araba muhabbetine bir kulak kabartalım direkt konuşmalar belli. Kardeşim ne gerek var ona buna şuna o kadar para vermeye al passat'ı geç. Neyi eksik mercedes, bmw'den kafan rahat olur işte diye bir sürü konuşma duyarsın. Bu iş Türkiye genelinde böyle yani.

Ee bu başlıkta forum ortamı değil mi :) Millete kolaylık olsun diye 2 oy verme hakkı da verdim ona rağmen kimse passat ı işaretlememiş.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ee bu başlıkta forum ortamı değil mi :) Millete kolaylık olsun diye 2 oy verme hakkı da verdim ona rağmen kimse passat ı işaretlememiş.
Onu diyorum işte. Otomobil forumlarında takılan kişiler ' abi passat yaaa ' edasıyla seçim yapan kişiler değil. Burada çoğu kişi D segmentinde hangi araç ne durumda, ne zaafı var, artı yönleri neler hemen hemen hepsini biliyor. Bununla beraber yerli testlerle yetinmeyip yabancı değerlendirmeleri de okuyor. Piyasa algısıyla hareket etmiyor. Emmioğluyla geçen konuştuk bana şu aracı al bak dedi gibi cümlelerle değerlendirme yapmıyor. Haliyle seçimler de buna göre değişiyor. Aynı anketi sokakta yaparsan emin ol tam tersi çıkar. Muhtemelen passat ve arteon oylamada liderlik için kapışır.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Onu diyorum işte. Otomobil forumlarında takılan kişiler ' abi passat yaaa ' edasıyla seçim yapan kişiler değil. Burada çoğu kişi D segmentinde hangi araç ne durumda, ne zaafı var, artı yönleri neler hemen hemen hepsini biliyor. Bununla beraber yerli testlerle yetinmeyip yabancı değerlendirmeleri de okuyor. Piyasa algısıyla hareket etmiyor. Emmioğluyla geçen konuştuk bana şu aracı al bak dedi gibi cümlelerle değerlendirme yapmıyor. Haliyle seçimler de buna göre değişiyor. Aynı anketi sokakta yaparsan emin ol tam tersi çıkar. Muhtemelen passat ve arteon oylamada liderlik için kapışır.

Tamam bende diyorum ki yine aynı forumdayız. Aynı insanlar yazıyor :) Bu başlık halka açık bir başlık değil ki

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Bana göre şöyle bir durum var. İnsanlar araba alacakken bu ülkede ister istemez bir vw ne uğruyor. Vw alırsa ne mutlu ona. Her yerde ballandıra ballandıra anlatıyor. Vw almazsa da genellikle daha doluyu daha ucuza aldım gibi sohbetler dönüyor. Bir şekilde başrolde hep bir vw oluyor. Bu sebepten daha çok önerilmesi normal diye düşünüyorum

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Vw talepten dolayı çeyrek altın gibi. Diğer markalara göre daha az değer kaybıyla daha hızlı sürede satilabiliyor toyota honda ford gibi piyasa markalarıda motor şanzıman vs yüzünden d segmentinde yokları oynuyolar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tamam bende diyorum ki yine aynı forumdayız. Aynı insanlar yazıyor :) Bu başlık halka açık bir başlık değil ki
Tam anlaşamadık bir türlü :D Aynı forumdayız doğru. Forumun tercihi de halkın geneline göre daha farklı işte. Senin açtığın D segmenti başlığında 1 kişi bile passat alırım dememiş. Anlaşamadığımız noktayı anlayamadım bir türlü :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım