atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Herkese merhabalar,

Şu an kullandığım 16 inç orijinal BMW jantlarımı satmak istiyorum, fakat sahibinden gibi yerde satmak mı yoksa başka bir yere satmak mı daha mantıklı bilmiyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler.
Jant alırken de kesinlikle replika düşünmüyorum, Borusan'dan fiyat almaya dahi korkuyorum şu kur seviyesinde,
ama ikinci jant almak ne kadar güvenilir pek fikrim yok. Bu konuda fikirleriniz, görüşleriniz varsa benimle paylaşırsanız memnun olurum :)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Ben borusandan fiyat alma bosluguna dusmustum. 3sene once bile kosarak kacmistim 9bin Tl falan diyorlardi 18ler icin(Lastiklerle). Sahibinden de cok dandik cok ne oldugu belirsiz urunler var ama arada keyfi bakarken kesin alirdim dedigim orjinal, temiz jantlar oluyor. malum siteye bir arama filtresi kaydedip takip edebilirsiniz.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla kötü haber vermek gibi olmasın ama, Aralık ya da Ocak gibi Borusan Balgat'ta (Ankara) Sottozerolu (225/40/18) 18 inç jantları 5000 liraya veriyorlardı kampanyalı, keşke o zamanlar alacak olsaydınız, güzel fırsattı bence.

Sorunuza geleyim; jantları sahibindende satabilirsiniz, ya da güvendiğiniz bir lastikçi varsa ikinci el çıkma ve temiz jant bulursanız elinizdeki jantları verip fiyat düşürebilirsiniz. Bu işin doğrusu yanlışı pek yok yani.

Ege

Profesör
7 Mar 2018
97
100
1,110
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Ben kışlık 18 jant lastiğimi ikinci el aldım, bayağı aramıştım ama. Borusandan alınmış, faturalı, dişleri sıfırdan farksızdı. İstanbulda yetkili bmw servisinde kontrol ettirip taktırmıştım bir sorun olmadı, 3bin km.dir kullanıyorum gayette memnunum. Çok iyi bakmak lazım, jantta kaynak-boya varmı, lastikler yama/işlem görmüş mü iyice bakılması lazım. Lastikçiden alıp aynı lastikçide kontrol ettiremeyeceğiniz için temiz kullanmış faturasını saklamış kişilerden almayı deneyebilirsiniz.

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Ben borusandan fiyat alma bosluguna dusmustum. 3sene once bile kosarak kacmistim 9bin Tl falan diyorlardi 18ler icin(Lastiklerle). Sahibinden de cok dandik cok ne oldugu belirsiz urunler var ama arada keyfi bakarken kesin alirdim dedigim orjinal, temiz jantlar oluyor. malum siteye bir arama filtresi kaydedip takip edebilirsiniz.
Takipte kalacağım, teşekkür ederim :)

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Valla kötü haber vermek gibi olmasın ama, Aralık ya da Ocak gibi Borusan Balgat'ta (Ankara) Sottozerolu (225/40/18) 18 inç jantları 5000 liraya veriyorlardı kampanyalı, keşke o zamanlar alacak olsaydınız, güzel fırsattı bence.

Sorunuza geleyim; jantları sahibindende satabilirsiniz, ya da güvendiğiniz bir lastikçi varsa ikinci el çıkma ve temiz jant bulursanız elinizdeki jantları verip fiyat düşürebilirsiniz. Bu işin doğrusu yanlışı pek yok yani.
Bu biraz üzücü oldu :(

O zaman bana kalmış hangi durum uygunsa ona göre davranırım, tavsiyen için teşekkür ederim :)

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Ben kışlık 18 jant lastiğimi ikinci el aldım, bayağı aramıştım ama. Borusandan alınmış, faturalı, dişleri sıfırdan farksızdı. İstanbulda yetkili bmw servisinde kontrol ettirip taktırmıştım bir sorun olmadı, 3bin km.dir kullanıyorum gayette memnunum. Çok iyi bakmak lazım, jantta kaynak-boya varmı, lastikler yama/işlem görmüş mü iyice bakılması lazım. Lastikçiden alıp aynı lastikçide kontrol ettiremeyeceğiniz için temiz kullanmış faturasını saklamış kişilerden almayı deneyebilirsiniz.
Biraz dikkatli olmak lazım o vakit, zaten kontrol ettirdikten sonra bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Teşekkür ederim :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım