AÇIK Kafam çok karışık (118i one ed. m, 120i m plus vs 320d 2016+)

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Selamlar,
Aracımı seviyorum özellikle yol tutuşu olsun, doluluğu olsun vs. Ama aynı zamanda hem dizel arkadan itiş istiyorum hem de benim arabanın aynısının m plus, one ed. m veya 120i m plus'ını.
Sizce ne yapmalıyım ? Arabam da ilanda ama arayan soran olmuyor pek, fiyatı normal olmasına rağmen. 420d coupe'ler çok hoşuma gidiyor ama fiyat olarak baya aşıyor beni.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Hocam merhaba,

Öncelikle neden böyle bir isteğiniz var? Netleştirmek gerektiğini düşünüyorum. Performans, görünüm yada yakıt?

Aynı araçlara sahibiz diyebiliriz. En büyük fark ise motor. N13 konusunda daha önce tecrübeniz var mı? Yok ise eğer, bence bir motoru araştırın, detaylı deneyim sahibi insanlar ile görüşünüz. Antalya'da ikamet ettiğiniz görünüyor, oralarda BMW konusunda ustanıza güveniyor musunuz? Şu an ben ustamı aradığımda kanka diye telefonu açıyor. Sadece bir senedir tanışıyoruz ama çok fazla gidip geliyorum. Malum BMW açınımını biliyorsunuz zaten.Hoş B38'in de hakkında da çok hoş şeyler duymadım ama..

Sizin aracınızda yazılım da var bildiğin kadarı ile, şu an tatmin etmiyor mu? Yoksa dış görünüm için mi değiştirmek istiyorsunuz? Antrasit tavan dışında aslında aracınızı bir M direksiyon ile o havaya sokabileceğinizi düşünüyorum.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
602
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
420d fiyat olarak baya aşıyorsa neden bakıyorsun olm 😁 Demek ki çok ta aşmıyor 😉
İstediğini yap ama şu dönemde arabandan memnunsan maceraya gerek yok bence.

Söylediğin arabaları alınca bir süre sonra onlardan da memnun olmayacaksın çünkü. 420d aldın diyelim. Evet 118i'ye göre dünyan değişir ama o A5 45TFSI'lı arkadaşın mı vardı 🤣
Bu sefer o tokatlayacak , yine kaşıntı başlayacak. 428i istiyorum diyeceksin.. Sonra üstüne az koyunca dönüşüm E92 M3'ler varmış , onlardan istiyorum böyle yara yara gezelim artık diyeceksin..

Bitmez yani..

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
420d fiyat olarak baya aşıyorsa neden bakıyorsun olm 😁 Demek ki çok ta aşmıyor 😉
İstediğini yap ama şu dönemde arabandan memnunsan maceraya gerek yok bence.

Söylediğin arabaları alınca bir süre sonra onlardan da memnun olmayacaksın çünkü. 420d aldın diyelim. Evet 118i'ye göre dünyan değişir ama o A5 45TFSI'lı arkadaşın mı vardı 🤣
Bu sefer o tokatlayacak , yine kaşıntı başlayacak. 428i istiyorum diyeceksin.. Sonra üstüne az koyunca dönüşüm E92 M3'ler varmış , onlardan istiyorum böyle yara yara gezelim artık diyeceksin..

Bitmez yani..
Yani 120i beni tatmin eder diye düşünüyorum bu bütçe ile, temiz ve 100 bin km yi aşmamış bir şey olursa alabilirim. A5 2.0 TFSI quattro bakayım dedim 2013 felan onlarda da dolu ve temiz yok... 120i alacak gibiyim veya 318/320d M plus..

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Hocam merhaba,

Öncelikle neden böyle bir isteğiniz var? Netleştirmek gerektiğini düşünüyorum. Performans, görünüm yada yakıt?

Aynı araçlara sahibiz diyebiliriz. En büyük fark ise motor. N13 konusunda daha önce tecrübeniz var mı? Yok ise eğer, bence bir motoru araştırın, detaylı deneyim sahibi insanlar ile görüşünüz. Antalya'da ikamet ettiğiniz görünüyor, oralarda BMW konusunda ustanıza güveniyor musunuz? Şu an ben ustamı aradığımda kanka diye telefonu açıyor. Sadece bir senedir tanışıyoruz ama çok fazla gidip geliyorum. Malum BMW açınımını biliyorsunuz zaten.Hoş B38'in de hakkında da çok hoş şeyler duymadım ama..

Sizin aracınızda yazılım da var bildiğin kadarı ile, şu an tatmin etmiyor mu? Yoksa dış görünüm için mi değiştirmek istiyorsunuz? Antrasit tavan dışında aslında aracınızı bir M direksiyon ile o havaya sokabileceğinizi düşünüyorum.
Hocam, Antalya'da bir sürü BMW servisi var ama genelde bakımları Kosifler'de yaptırıyorum güvenilir olduğu için, güzel de indirim veriyorlar bakımda. N13'ü biliyorum evet ama B38'in sadece turbo sorunu olduğunu biliyorum, geri kalanında sorun olduğunu duymadım. N13'ler 120 binden sonra yağ yaktığını duymuştum, pert olan 318 ed. sportline aracım 125 bindeydi onda yağ yakma felan olmadı hiç.
Şu anki aracımdan memnunum, sadece donanım ve biraz daha güçlü bir şey almak istiyorum.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,065
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
bence ayni arabanin biraz degisigi icin riske girmeye degmez, ikinci el araba herzaman risktir, hali hazirda bildiginiz bir araciniz var, eger mevcut arabanizda herhangi bir sorununuz yoksa hic bulasmayin derim. 1 satip 1 alinmaz bence, ben aldim zamaninda ondan biliyorum cabuk sıkılırsınız, illa degistirecem diyorsaniz en azindan 3 serisine gecin derim

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
bence ayni arabanin biraz degisigi icin riske girmeye degmez, ikinci el araba herzaman risktir, hali hazirda bildiginiz bir araciniz var, eger mevcut arabanizda herhangi bir sorununuz yoksa hic bulasmayin derim. 1 satip 1 alinmaz bence, ben aldim zamaninda ondan biliyorum cabuk sıkılırsınız, illa degistirecem diyorsaniz en azindan 3 serisine gecin derim
Bende bu düşüncedeyim aslında, aracınız yazılımlı zaten çok aman aman farklı gider mi bilemedim açıkcası, bence 3 zorlanmalı..

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Bence yaşına göre en güzel arabalardan birine biniyorsun, arkadan itişte dizel torktan dolayı fena değil ama devir bandı kısa olduğu için benzin kadar keyif vermiyor. Avantajı yakıt tüketimi :)

N13 kronik sorunları olmasına rağmen güzel bir motordur. Yazılım ve egzozlu 116i ile 208 gti'ı geçmişliğimiz vardır. Ve boyboy açmıştım:

Son düzenleme:

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Bence yaşına göre en güzel arabalardan birine biniyorsun, arkadan itişte dizel torktan dolayı fena değil ama devir bandı kısa olduğu için benzin kadar keyif vermiyor. Avantajı yakıt tüketimi :)

N13 kronik sorunları olmasına rağmen güzel bir motordur. Yazılım ve egzozlu 116i ile 208 gti'ı geçmişliğimiz vardır. Ve boyboy açmıştım:

Araç sizin miydi ?

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Yani hocam evet ama sanki m donanım ve mavi renge gözüm kayıyor gibi baya. 120i temiz bulursam düşünebilirim. A5 coupe 2.0 tfsi quattro alsam nasıl olur acaba, pişman olur muyum, bilemiyorum açıkcası..

hursitkaan

Hurşit Kaan
Senkromeççi
17 Tem 2023
14
13
70
31
Kastamonu
Marka
Honda
Eğer aracınızdan memnunsanız çok yakın çevrenizden bildiğiniz bir araba olmadıkça başka bir 1 serisi ile değiştirmek alınan risk olarak bence mantıklı değil, bindiğiniz arabanın huyunu suyunu bakımının nasıl yapıldığını vs tam olarak biliyorsunuz. Model eski bulmazsanız 2.0 motorlu f30 320i de bence alternatif olabilir sizin arayışınıza.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Aracınız hayırlı olsun, B47 olması bence çok iyi avantaj. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Ek olarak 1 sonrası 3 tarzında bir yazınızı bekliyor olacağım. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım