Kaliteli Kışlık Cam Suyu

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Aracımda kullandığım kışlık cam suyu sözde antifrizli. Fakat bu mavi su, arabanın her yerinde mavi tortu bırakıyor. Bu durum hoşuma gitmiyor. Pek cam suyu markaları hakkında fikrim yok. Kaliteli cam suyu önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca cam suyu kanallarını temizlemek için bir çözüm varmıdır.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Shell'de satılan 4 lt, screen wash du sanırsam adı, kalitelidir. Fiyatı 20₺ idi. Tamamı bununla doldurulunca -30 dereceye kadar donma yapmıyor.

Würth'ün var ama onun 1 lt'lik olanı 24 tl bayilerinde. Onu full konsantre olarak suyla karıştırmazsanız -63 dereceye kadar koruma sağlıyor o kadarına da gerek yok.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Shell'de satılan 4 lt, screen wash du sanırsam adı, kalitelidir. Fiyatı 20₺ idi. Tamamı bununla doldurulunca -30 dereceye kadar donma yapmıyor.

Würth'ün var ama onun 1 lt'lik olanı 24 tl bayilerinde. Onu full konsantre olarak suyla karıştırmazsanız -63 dereceye kadar koruma sağlıyor o kadarına da gerek yok.
Shellinkini ben de kullandım gayet iyi, sonaxınki de iyi hem de kokusu güzel tortu da bırakmıyor ama tabi pahalı

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Gerçekten -40 a dayanabilecek ürün var mı? Bu kış silecek kullanmak istiyoruz. -20 dem sonra dayananı görmedik.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Shell Screenwash + A101'den 1.70 liraya aldığım 5 litrelik içme suyunu 2,5 litrelik kola şişesinde kafama göre karıştırıyorum. Aracın cam suyu haznesi de 2,5 litre zaten. Suyun koyuluğunu mevsime bağlı olarak göz kararı belirliyorum. Hem kaliteli hem de güzel kokuyor. Tortu olayını ben de yaşadım bunda yok.

Bu şekilde kullanırsam 4 litresi 6-7 ay (belki de daha fazla) rahat rahat gidiyor. Son aldığımda 4 lt 16-17 lira flndı galiba.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Gecen bauhaustan aldim 5ltsi 20kusure. Memnunum. Markasını hatırlamıyorum. Bakıp yazarım. Sadece ondan koyunca -30 dereceydi galiba.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Fiyat sorun değil. Kredi kartından caaart diye çektirecem. Nede olsa nakit ödemiyoruz.. :) Ben cam suyunu çok fazla kullanıyorum. Çünkü kullandığım otoyolda ciddi oranda şantiye kamyonları var. Bunların çamurlu lastiklerinden ön cama çamur spreyleniyor. Günde en az 2 defa kullanıyorum. O yuzden cam suyu , cam ve silecek benim için en önemli ekipman.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Fiyat sorun değil. Kredi kartından caaart diye çektirecem. Nede olsa nakit ödemiyoruz.. :) Ben cam suyunu çok fazla kullanıyorum. Çünkü kullandığım otoyolda ciddi oranda şantiye kamyonları var. Bunların çamurlu lastiklerinden ön cama çamur spreyleniyor. Günde en az 2 defa kullanıyorum. O yuzden cam suyu , cam ve silecek benim için en önemli ekipman.

Ben de senin gibi çok kullanan tayfadanım. Hatta misafir olarak bindiğim araçların camlarında toz varsa dayanamayıp asılırım silecek kolunu. Gözümün önünde toza tahammülüm yok :) Bu sebeple a101den konsatre cam sularından aldım. Ömrü çok uzun oldu. En son ne zaman aldığımı bile hatırlayamadım, 1 yılı geçti.

Çok kaliteli bir ürün değil ama tortu/iz bırakma gibi bir zararını görmedim. Dediğim gibi aşırı kullandığım için ben beğendim.

plenty 450 ml Konsatre oto cam suyu. (link atamıyorum)

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben camda leke oldu mu tribe girerim. Bu yüzden sürekli silecek suyum dolu olmalıdır, ayrıca da yan camlar için spreyim ve iyi bir bezim bulunur. Silecek suyu için Sonax'ın konsantre silecek suyunu kullandım bir süre. ama onu da her yerde bulamadığım için yazdan beri BİM'de satılan silikonlu camsil kullanıyorum. Biraz yoğun olduğu için sulandırarak tabi ki. Sonuç efsane, su kaydırma özelliği de olduğu için çok iş görüyor. Kokusu da güzel.

Muadil ürünü A101'den aldım ama aynı randımanı vermedi nedense. Belki biraz fazla sulandırmış olabilirim, bilemedim.
Edit: Kışın ne olur bilemem, 6 aydır kapalı otopark gibi bir nimete kavuştuğum için çok da ilgilenmiyorum açıkçası.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben camda leke oldu mu tribe girerim. Bu yüzden sürekli silecek suyum dolu olmalıdır, ayrıca da yan camlar için spreyim ve iyi bir bezim bulunur. Silecek suyu için Sonax'ın konsantre silecek suyunu kullandım bir süre. ama onu da her yerde bulamadığım için yazdan beri BİM'de satılan silikonlu camsil kullanıyorum. Biraz yoğun olduğu için sulandırarak tabi ki. Sonuç efsane, su kaydırma özelliği de olduğu için çok iş görüyor. Kokusu da güzel.

Muadil ürünü A101'den aldım ama aynı randımanı vermedi nedense. Belki biraz fazla sulandırmış olabilirim, bilemedim.
Edit: Kışın ne olur bilemem, 6 aydır kapalı otopark gibi bir nimete kavuştuğum için çok da ilgilenmiyorum açıkçası.

Bu ürün kışın soğukta donmuyor dimi.. :)

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
İçindeki gerçekten silikon ise, silikon insan için toksik bir madde
OA_4791207.jpg

bunu kullanan oldu mu ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Dün Ankara/Şaşmaz Opetten oylesine girip aldigim bir marka, platin, 5 litresi 10 lira idi, beklentim sifirdi acikcasi ama cami cok iyi temizliyor ve leke birakmiyor, kis performansi hakkinda beklentim dusuk.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İzmir'in gözünü seveyim.Kış lastiği,kışlık cam suyu,buz kırıcı vs gerek kalmıyor.Ama 2 sene önce falan 4 lt lik Shell'de satılan 15 liraydı şimdi 30 u vardır.Bir cam suyu vardı antifirizli.Camı çok iyi temizliyordu.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım