Kara Boğa JEEP ZJ 5.2 V8

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Şase güçlendirme demirlerini ve yan rock sliderleri taktık...
Yarın bolca taşlama, çekomastik ve pütür işi var... :(

g%20f%20ghbb_zpsco13nrbi.jpg

zvzfvezebgds_zpse9xbwnm7.jpg

gfc%20gfcc%20ghuouml_zps4k3gk7p1.jpg

sdb%20ddddsnd_zpsbybvkj2r.jpg

ghhg%20bb_zpsrdn1ubm0.jpg

oumlm%20om%20xdbfdfb_zps38jsjdxc.jpg

fmm6667m_zpsfbqvsqlv.jpg

jmu6_zpsuoq3l3au.jpg

dndseghmgoumlgb_zpsljadwbzf.jpg

dddnfhfm_zpskiyko81p.jpg

dddddntn_zpsugsemkin.jpg

6tmu6m_zpsgjiapirw.jpg

fc%20v%20hg_zpswc80slax.jpg

dxd%20s%20x%20d_zpstsy3nqkz.jpg

fb%20vgy_zpsioqebli3.jpg

asfdgbxsfgnd_zpsucst8qga.jpg

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araba harika olmuş usta sesine falan bayıldım elinize sağlık :D bu tarz işlere girmek için sanayi çevresi sağlam olmak lazım mı :D

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Kitin montajına çarşamba günü başlayacağız inşallah... Ağır hizmet tipi rot takımı ve lastik için 5500 lira daha lazım... Bu baya zaman alıcak :D Şimdilik alabilmem mümkün değil...

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Kara öküz hocam maşallah. Maliyetleri incir ağacı diktiren cinsdendir tahminince.

Yok be abi :D
Parçası tofaştan ucuz :D
Yakıt ve vergisi tek sıkıntısı... 10 yıldır başka araba almadım... Bunu satsam yine bundan alırım yine :D Tahoe veya suburban alacak gücüm olursa ayrı tabi...

Son düzenleme:

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Ben hep 5,9 limited hayranıyımdır. 5,9 versiyonlarında işler nasıl. Yedek parça, kronik sorunlar. vs

5.9 0-100'ü 6 saniye de gören bir araçtır... Şanzımanı güçlü ve elektronik kontrollüdür, motorda ki bir iki farklılık ve eski nesil şanzımanı elektronik destek ile özelleştirilmiştir... Kronik sorunu yok bu araçların, sadece yaşı itibarı ile ömrünü tamamlamış sensörleri var :D ...
Genelde servislerin önemsemediği, görmediği, bilmediği pcv valfi tıkalıdır ve iac sensörü kirlidir veya temizlerken kalibrasyonu bozulmuştur... Düşük rolanti problemlerine sebep olur... Kaliteli tam sentetik bir yağ ile, hararet bile işlemez üstündeki mopar 318, mopar 360 makineye...
Yedek parçası tofaş misali bakkalda bile bulunur... Ve modifiye konusunda deli işidir, direksiyon kutu kapağından, alt kol bağlantı ayaklarına kısaca iğneden ipliğe her parçasının yüzlerce farklı marka model ve sağlamlıkda modifiye imkanı vardır... Yani 200.000TL harcayacağım de o parayı yer... Amerika gibi bir otomobil offroad cennetinde en çok kullanılan arazi aracı budur... Buydu pardon :D rubicon'a kaptırdı bayrağı... Bir çok marka artık rubicona ağırlık vermeye başladı aksesuar ve güçlendirme parçalar konusunda...
Bu araçların sevmediğim yanı ise bu... Biraz da sağlamlık takıntısı var ise, altından kalkamıyorsunuz... Modifiyenin sonu gelmiyor...
Dizel bir bineğim olsa, far sis led ampül takıp cam filmi çeksem, 4 tane de sıfır lastik alsam diyorsunuz bazen :D Yapılabileceklerin sonu olmayınca ve bunları yapamayınca soğuyorsunuz... Benim yapımda olanlar almasın, cidden bu konuda deli işi... Standart binerim veya sınırımı bilirim diyen alsın tepe tepe kullansın... Şahsen 7-24 hangi parayı neresine harcayayım, şunu da güçlendireyim diye düşünmekten yaşlandım... En basit örnek 150 adet ön 100 adet arka farklı marka ve modellerde viraj askı (Z) rotu var... Bunlar yan sanayi değil tamamen modifiye için üretilmiş... Bu araca uyan ağır hizmet tipi diferansiyel kapak modeli ise 200'ün üstünde... Sadece almak değil, hangisini alacağınız bile yoruyor...

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
5,9 tamamen stok bir grand cheroke 90 km ortalama hızla otoban sürüşlerinde kaç litre yakmaktadır. :)

Bakımlı, sensörsel bir problemi yok, ateşlemesi düzgün, emisyon borularında kaçağı eksiği yok ise, yani fabrikasyon kondisyonunda ise 9 litreye kadar düşüyor... Altına da indiren varmış, forumlarda ve yabancı sitelerde görüyorum ama yol durumunu eğimi es geçiyorlar bence...
9 litreye bizzat şahit oldum, aynı aracın ortalamasını 25 litrede de gördüm lakin :D :D :D

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bakımlı, sensörsel bir problemi yok, ateşlemesi düzgün, emisyon borularında kaçağı eksiği yok ise, yani fabrikasyon kondisyonunda ise 9 litreye kadar düşüyor... Altına da indiren varmış, forumlarda ve yabancı sitelerde görüyorum ama yol durumunu eğimi es geçiyorlar bence...
9 litreye bizzat şahit oldum, aynı aracın ortalamasını 25 litrede de gördüm lakin :D :D :D
İçiyor mübarek :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım