KAPALI Kararsızlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IZMPARK

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
2
0
535
Merhaba Arkadaşlar ;aranıza yeni katıldım. Tabi ki uzun zamandır takipteyim. Araç alma kararıyla üye oldum artık aktif olarak.
Şimdi araç ararken kendimi çıkmaza soktum, yardıma ihtiyacım var.
Yorumunuzu istediğim araçlar çok zıt araçlar bunun bilincindeyim.Yakıt türü , sınıfı vs bunlara takılmadan bana beni aldığıma pişman etmeyecek olsun yeterli. Siz olsanız hangisini alırsınız?
Ben BMW 2011-13 X5 3.0d , RR evoque 2.0 si4 (2012-2013 ,BMW 520i (15-16), Bmw 320 ied(0km) ,Volvo XC60 (2015-16) en çok istediğimden mantıklıya doğru liste gidiyor.Bütçe ortalama (200bin) tabi aşağısıda olur .
Beni çıkmaza sokan durum istediğim yüksek kmli düşük model almak mı(x5) yoksa yeni teknoloji düşük km almak mı veya asıl sorum x5 veya RR alırsam pişman olur muyum ,değer mi?

Kendimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yorumlarınızı merak ediyorum.
Teşekkürler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hoşgeldiniz. Öncelikle 200k TL gibi bir bütçe ayırmışsanız kesinlikle yüksek km'li araç bakmayın. En kaliteli, en sorunsuz markada bile km ilerledikçe arıza çıkarma riski de artacaktır. Bu da temel kriterinize aykırı. Yüksek km'li araç, aldığınıza pişman edebilir. Bir de 2. elde BMW markasına her zaman temkinli yaklaşırım. Sürücüsünün içine şeytan sokan araçlar. :) Nasıl kullanıldığını bilemezsiniz, bu da yüksek arıza potansiyelini direk etkileyen bir etken. Seçeneklerinize ve yazdıklarıma göre 1-320ied, 2-XC60, 3-RRevoque diyebilirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası ben her zaman sıfır araçtan yanayımdır hem de 200 bin lira gibi bir bütçe varken. Bmw'nin fiyat listesinde eğer hala üretimi varsa 40th year edition 3.20i 184 bin lira, o da olmadı bmw 3.20d sport line 224 bin lira ( ki 200 bin liraya yaklaşan indirimler yapacaklardır tahminimce). Diğer araçlar çok güzel ama ben 200 bin liraya ya sıfır araç alırım ya da alacağım sıfır araçtan daha iyi ve 10-15 bin km'de 2016 model araç alabiliyorsam alırım.

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Yakıt sorunun yok anlaşılan, bu fiyatada eski kasa bmw alma, modası geçti onların, evoque güzel farklılik yaratıyor.520i de yeni kasa gelecek onunda modası geçti. 2.el olarak touareg alırsanız her açıdan sizi üzmez, 320i nin içini dolduracaksan o da iyi, xc60 cok modern ama sadece bu kadar bir zaman sonra sıkılacaginiz cinsten. Bence düşük km touareg alin, aynı yıl x5 e modası geçti dedim fakat bu arabanın geçmedi. Bakmaniz da fayda var!

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
520i sahibiyiz hocam. İç mekan konforu, size hissettirdiği o rahatlık ve dışarıdan her bakınca o yanından ayrılamama hissini uzun süredir yaşıyorum. 200 bin lira verim 2011-13 araç almaktansa 222 bin lira civarlarında 520i dolu paket almanızı tavsiye ederim.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Bencede 0 520i alabilirsiniz son dolar artışından sonra fiyatlar ne oldu bilemem ama 220k civarlarında oldukça dolu 520i ler var. @sefaozc na katılıyorum bende.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hosgeldiniz

Yaşiniz 20-35 arasiysa 0km bmw 3 serisi
Yasiniz 35+ ise 0km bmw 5 serisi
Bayansaniz RR evoque

200 bin tl butce 0km araci hakeder.bmw ler kasa degistirecek ama mevcut kurlar birde vergi oranlari sebebiyle beklemek mantiksiz.bu yil bitmeden sonuclandirin derim.

IZMPARK

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
2
0
535
Cevaplarınız için teşekkür ederim . Bunların dışında seçenek olarak önerebileceğiniz araç tavsiyelerine de açığım.

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
Yüksek KM li almayın bencede ama ortalama bir km de olabilir.
Bir tercihiniz RR bir tercihiniz 520i ikiside farklı araçlar. Kullanım amacınızı belirleyin örneğin istanbulun merkezi bir yerinde park sorunu çekiyorsanız RR ve X5 gibi araçlar sıkıntı çıkarır ve şehir içi kullanımına 520i kadar uygun değillerdir. Tank gibi araçlar fakat eğer düşünürseniz 420 gran coupe veya 520 alabilirsiniz. BMW markası için bunlar olabilir ama bana sorarsanız yeni A4 derim. BMW yada audi ikiside gayet kaliteli sürüşü zevkli araçlar hangisi hoşunuza gidiyorsa alabilrisniz. Eğer dev SUV lara ihtiyacınız varsa X5 pahalı bir araç yüksek km düşük model olur sıkıntı çıkarır bence bulaşmayın derim. Evoque yeni kasa ise ona bindim araç devasa olmasına karşın içerisi bana küçük geldi bilmiyorum siz ne düşünürsünüz.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
xc60 sahibiyiz d4 advance. Çok memnunuz. En zayıf noktası büyük jantlarla konfor ilk alındığında çok sertti şuan 20k km de helva oldu ama arka tarafı hala bir mercedes değil. Bunun dışında w211 e220 cdi dan fersah fersah ötede bir araç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım