KAPALI KİA RİO

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Arkadaşlar bu aralar Kia Rio'ya -modeli farketmez ama Fancy olursa tabi daha iyi olur- fena halde takmış durumdayım. Sahibindende baktığım kadarıyla 2013-14-15 modellere baktım ve dışardan da içerden de bayıldım. Hiç kullanma fırsatım olmadı sizce ben mi abartıyorum yoksa gerçekten dizayn,konfor, yakıt vb. yönden güzel bir araç mı? Kullanan veya fikri olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tasarımını ben de çok beğenirim. Fiesta kullanıcısı olarak düşük hızlarda sürüşünü çok benzetmiştim. Ama yüksek hız veya yol tutuş limitleri deneyemedim. Süspansiyon limiti nasıldır bilemem. İç hacim olarak da gayet başarılı. En büyük handikapı tıpkı i20'ler gibi gövde ağırlığı. Ekonomi arayınca 1.2 motoru i20'den bildiğim kadarıyla az yakıyor ama tahminimce gövdeyi iyi kaldıramaz, 1.4 dizeli de aynı sebepten C sınıfı kadar yakar. Kendim alacak olsam 1.2 benzinlisini alırım.

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Ben de dışarıdan Fiesta'yla karşılaştırıyorum bunu. Bagaj ve iç hacim olarak dışarıdan gözlemlediğim bence de daha iyi Rio. Yanıtın için eyvallah hocam.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Benim de yakın bir arkadaşım 2013 yılında almıştı .. hangi donanım bilmiyorum ama sanırım dolu olandı ..
Genel olarak memnundu araçtan.. bende binmiştim ve öyle bir falsosunu görmedim pek ...
2-3 konuda şikayeti vardı,

Sanki biraz fazla lastik sesi alıyor diyordu ... o rahatsız ediyordu .. bu tabiki lastik ve jant ölçüsüyle de alakalı olabilir.
Tümseklerden geçerken biraz sert geliyor diyordu ... yine jant ve yanak ölçüsüyle alakalı bir durum .. onun Jantı 16 idi ... ama çok ara bir lastik ölçüsüydü.. bu sebepele lastik alacağı vakit seçim şansı azdı .. bende hatırlıyorum, hatta bende bakamıştım ona lastik .. ama 2-3 marka modele sıkışıyordu o ölçü... yanlış olmasın ama 195 16 50 falan gibi birşeydi...

Yol sesi konusu o sınıfta normal .. oluyor yani ... ama hani Polo da daha az olur.. ama yine olur..
Jant ta 15 i geçmedikçe bence çok sorun olmaz... zaten küçük jant olmadıkça o sınıfta pufuduk pufuduk sürüş çok zor.

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Benim de yakın bir arkadaşım 2013 yılında almıştı .. hangi donanım bilmiyorum ama sanırım dolu olandı ..
Genel olarak memnundu araçtan.. bende binmiştim ve öyle bir falsosunu görmedim pek ...
2-3 konuda şikayeti vardı,

Sanki biraz fazla lastik sesi alıyor diyordu ... o rahatsız ediyordu .. bu tabiki lastik ve jant ölçüsüyle de alakalı olabilir.
Tümseklerden geçerken biraz sert geliyor diyordu ... yine jant ve yanak ölçüsüyle alakalı bir durum .. onun Jantı 16 idi ... ama çok ara bir lastik ölçüsüydü.. bu sebepele lastik alacağı vakit seçim şansı azdı .. bende hatırlıyorum, hatta bende bakamıştım ona lastik .. ama 2-3 marka modele sıkışıyordu o ölçü... yanlış olmasın ama 195 16 50 falan gibi birşeydi...

Yol sesi konusu o sınıfta normal .. oluyor yani ... ama hani Polo da daha az olur.. ama yine olur..
Jant ta 15 i geçmedikçe bence çok sorun olmaz... zaten küçük jant olmadıkça o sınıfta pufuduk pufuduk sürüş çok zor.
Yorumun için eyvallah hocam. Tabi beklentiyle de ilgili şeyler bunlar hangi araçtan hangisine geçtiğinle ilgili. Bizde şu an 2008 model Renault Symbol var bu sorunlar hiç dert olmaz benim için :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım