Kia Sportage 1.6 GDİ

Tbozkurt16

Türker
Takipçi
3 May 2023
4
16
20
23
Bursa
Marka
Peugeot
Selamlar Bu aracı merak edenler almak isteyenler için bilgi kaynağı olması için bu başlığı oluşturdum. 7 yıllık bir mazimiz var araçla ile ilgili merak ettiklerinizi cevaplayabilirim.

Aracın ilk teknik özelliklerine değinelim:
Motor: 1.6 gdi 135ps (6300 rpm) 165nm tork (4850 rpm)
Şanzıman: 6 ileri kısa oranlı (otomatiklerin oranı daha uzun)
Fabrika çıkışı lastik ölçüleri: 225/60/r17
Ağırlık: 1380kg
Donanım: Comfort (Giriş seviyesi) (kısaca özellikler çift taraflı dijital klima otomatik far ve yağmur sensörü otomatik kararan dikiz aynası hız sabitleyici)
Fabrika verisi 0-100 11.1 son hız 178 (kadranda 195 e kadar çıkıyor limit var)
Gerçekçi yakıt tüketimi şehir içi trafiğe göre 8.5-10 şehir dışı çok sıkılırsa 90 sabit 6 civarı 3000 devir 110 sabit 7 civarı performanslı 160-170-top speed 10 litre bandı

İzolasyon olarak araç iyi bir konumda otoparkın testindede bu söyleniyor zaten
Diz mesafesi ciddi fazla arkada aynı zamanda kol dayama mevcut fakat havalandırma menfezi yok
Konfor olarak arka süspansiyonlar bağımsız bu sınıfta pek yoktur süspansiyonlar sert yapıya sahip fakat extrem rahatsız edici bi durum yok araç konforsuz değil ve yol tutuşu güzel yüksek hızlarda da güven veriyor.

q.jpg
[
IMG-20190807-WA0006.jpg

İyi forumlar herkese

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Uzun zamandır bu kadar özet geçilip bu kadar dolu olabilen bir inceleme yazısı okumamıştım. :D Valla helal olsun. Soracağım bütün sorular cevaplanmış.
Saygı duyulası bir araç. Güle güle kullanın.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Kuzeni ix35 ile yolcu olarak uzun yola çıkmıştım. Şoför rampalarda ikinci vitese kadar düşse de araç konfor olarak bunu yolculara yansıtmıyor. Özelliklere D sınıfı gibi arka koltuklara gömülme ve geniş iç hacimi beğenmiştim.

ALK

Düz Yol Gazcısı
15 Şub 2022
24
33
195
36
bursa
Marka
Hyundai
Bu araçlar keşke 1.4 turbo-GDİ , 1.6 CRDİ motor seçeneğiyle gelseydi. GDI motor yüzünden ve 2.0 CRDI'nin vergisi yüzünden uzak durdu insanlar. Halbuki yılına göre çok dolu ve güzel araçlar.

Yol yalıtımı konusunda da başarısızlar bence. Elinize sağlık, güzel inceleme.

Son düzenleme:

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
412
999
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Kia hakkındaki görüşümü değiştiren bir araçtı. Cok fazla uzun yol yaptım. Manuel ama bayağı dolu bir modeldi. Arka koltuk ısıtma dahil vardı. Motor konusunda performans beklentisi olmayan ve yakıtı da pek dert etmeyen için tasarım, genişlik, donanım ve fiyat & performans açısından yeterli olur. ( tabi bu iki kriteri dert etmeyen nasıl bulunacak bilmiyorum ama )

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım