Klasik arabayı elden geçirmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alikaya

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
2
0
535
Merhaba arkadaşlar
Elimizde klasik bir chevrolet var bunun süspansiyonundan tutun motoruna kadar tüm yürüyen aksamını yenilemek istiyorum.Ancak v8 motor takmak istediğim için yurt dışından getirmek ucuza gelir diye düşünüyorum burada ruhsata işletirken sorun olur mu ve bu işler hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? motor sanzıman uyumunda sorun olur mu ? ilk kez araba toplayacağım için bilgim yok bu konularda yardım ederseniz mutlu olurum.
Saygılarımla

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Merhaba arkadaşlar
Elimizde klasik bir chevrolet var bunun süspansiyonundan tutun motoruna kadar tüm yürüyen aksamını yenilemek istiyorum.Ancak v8 motor takmak istediğim için yurt dışından getirmek ucuza gelir diye düşünüyorum burada ruhsata işletirken sorun olur mu ve bu işler hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? motor sanzıman uyumunda sorun olur mu ? ilk kez araba toplayacağım için bilgim yok bu konularda yardım ederseniz mutlu olurum.
Saygılarımla

Hocam herşey mümkün tabiki parası verildikçe. Şöyle ki yasalara göre yurt dışından sadece sıfır motor getirebilirisiniz. Yasal yolla getirmeniz şart çünkü ruhsata işletirken faturasını istiyolar ve gümrükten giriş belgelerini. Şanzıman seçeceğiniz motora bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ayriyetten v8 demişsiniz ancak herhangi bir detay vermemişsiniz. Eski nesil bir motor sıfırı bulmak nerdeyse imkansız. Yeni nesil bir motora gireceksenizde motor la bitmiyor iş eletrik tesisatı revize olacak ecu alınacak. Turbolu bir motor olursa intercooler işin içine girecek. Biraz daha net bir bilgi verirseniz daha iyi şekilde yardımcı olabiliriz. Suspansiyon orjinal mi olucak yoksa coilover tarzı mı gibi gibi detayları verirseniz faydalı olacaktır.

alikaya

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
2
0
535
sıfır almak değildi planım komple yenilenmiş eski camaro veya mustang motoru almayı düşünüyordum ancak sıfır motor getiriliyorsa bu benim pek işime gelmiyor bu elektirik tesisat olayı çok uğraştırabilir.Atmosferik bir motor düşünüyorum yada supercharger da olabilir. suspansiyon coilover tarzı düşünmüştüm ama sanırım yurtdışından motor almak zor olucak gibi.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

bogacdilek

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
8
6
595
Merhaba arkadaşlar
Saygılarımla
Yurt dışından degilde sizin orda varmı bilmiyorum ama sanayileri bi gezin v8 motorları alıp tamirini bakımını yapıp satan ustalar var motordan anlamıyorsanız güvendiğiniz ustaya gosterebilirsiniz genelde petrol krizinden onceki chevy vs gibi klasiklerin motorlarıda olabiliyor işinize yarayabilir belki bizim burda belairlar falan var onlardan alıyorlar.

rb26dett

Elit Apaçi
22 Eyl 2016
50
23
970
Vallaha kullanilip yenilenmis motorlarda gumrukten girebiliyor yeterki karsi taraf faturasini gondersin gimruk vergisini veripte ruhsatada isletebiliyorsun onun disinda pek sikinti olmuyor swap yaptigimiz volvo 240 a rb26dett r getirtip taktirdik ve ruhsatada islettik herhangi bir sikinti olmadi

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Vallaha kullanilip yenilenmis motorlarda gumrukten girebiliyor yeterki karsi taraf faturasini gondersin gimruk vergisini veripte ruhsatada isletebiliyorsun onun disinda pek sikinti olmuyor swap yaptigimiz volvo 240 a rb26dett r getirtip taktirdik ve ruhsatada islettik herhangi bir sikinti olmadi

Karsi taraf faturayi urun sifir diye mi kesti? Onemli kismi o . Oyle ayarlayabiliyorsaniz yasal olarak sorun olmuyor da diger sekilde yasal kisminda getirmeniz uygun degil ama turkiyede herseyi kilifina uydurmanin yolu var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım