KONU DIŞI : Türk Edebiyatı dersi için destan önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
Abilerim öncelikle forumda açtığım ilk konu bu . Eğer bir yanlışım varsa affola . Ben 10.Sınıfa giden bir kardeşinizim . Konuya gelelim , Benim performans ödevim Türk Edebiyatı dersinde destan yazma fakat ben destan konusuna hala karar veremedim . Sizden bu konu hakkında yardım bekliyorum .

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence Ergenekon destanını konu edin, tam detaylarını bilmesem de severim Ergenekon destanını.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
yapay destan oluşturacaksan doğal destanlardan ziyade yapay destanlara göz atmanı tavsiye ederim çanakkale, üç şehitler destanı gibi normal destan oluşturacaksan belli türk mitolojisindeki mitlerden yararlanabilirsin fantastik olağanüstülüklere yer veren bir kurgu oluştur kahraman belirle ve ona üstün bir yetenek var ardından bir problem koy karşısına ülkeye musallat olan ejderha canavar vb. (olağan üstü bir varlık) sonra kahramanı ona verdiğin olağan üstü güçle bu problemin üstesinden gelmesini sağla ve destanı sonuca bağla

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
yapay destan oluşturacaksan doğal destanlardan ziyade yapay destanlara göz atmanı tavsiye ederim çanakkale, üç şehitler destanı gibi normal destan oluşturacaksan belli türk mitolojisindeki mitlerden yararlanabilirsin fantastik olağanüstülüklere yer veren bir kurgu oluştur kahraman belirle ve ona üstün bir yetenek var ardından bir problem koy karşısına ülkeye musallat olan ejderha canavar vb. (olağan üstü bir varlık) sonra kahramanı ona verdiğin olağan üstü güçle bu problemin üstesinden gelmesini sağla ve destanı sonuca bağla
Yardımınız için çok teşekkür ederim hocam .
Burda aklıma Hobbit Serisi geldi ve bunun gibi birşey yapacağım .

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Hocama söyleyemiyorum perf notumu düşürür size burdan söyleyeyim hocam,4 yıldır edebiyat dersinden nefret ediyorum neden bize bunu yapıyosunuz onlarca özellik yazar ezberletiyosunuz
Valla kardeşim ben orta öğretim derslerine giriyorum giricem yani ama sana açıklamasını yapayım lys edebiyat sınavına girince karşına çıkacak olan yazar eserlerden dolayı yoksa başka bir şeyden değil yoksa bizlerde hepsini ezbere bilerek mezun olmuyoruz kardeşim :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Valla kardeşim ben orta öğretim derslerine giriyorum giricem yani ama sana açıklamasını yapayım lys edebiyat sınavına girince karşına çıkacak olan yazar eserlerden dolayı yoksa başka bir şeyden değil yoksa bizlerde hepsini ezbere bilerek mezun olmuyoruz kardeşim :D
Lys edebiyat...%100 bilgi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım