kriko düşmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkinakbudak

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
24
12
595
selamlar bugün lastiği değişirken kriko kaydı. lastiği sökerken kaymadı en olmayacak yerde kaydı. stepneyi oturtmaya çalışırken kriko düştü. düşeceğimi vardı anlamadım. stepne çamurluğun içine girdide araba yere değmedi. korku filmi gibiydi valla. disk yere değicek diye çok korktum. araba p de ve el freni çekiliydi, sanırım yeterince çekmemişim. bişey olmuş mudur ? görünürde bişey yok sabah tekrar bakıcam.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
selamlar bugün lastiği değişirken kriko kaydı. lastiği sökerken kaymadı en olmayacak yerde kaydı. stepneyi oturtmaya çalışırken kriko düştü. düşeceğimi vardı anlamadım. stepne çamurluğun içine girdide araba yere değmedi. korku filmi gibiydi valla. disk yere değicek diye çok korktum. araba p de ve el freni çekiliydi, sanırım yeterince çekmemişim. bişey olmuş mudur ? görünürde bişey yok sabah tekrar bakıcam.
Geçmiş olsun hocam. Fotoğraf olmadan bir yargıya varmamız zor olur diye düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,253
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok geçmiş olsun. Araç yere düşmediyse alt takımlara pek bir zarar vereceğini düşünmüyorum, belki çamurluk içten doğru biraz ezilmiştir ama çok bir problem olmaz, önemli olan alt takımlar. Ya bulunduğunuz yerde eğim vardı ya da kriko yerine tam oturmadı sanırım. Aklınızda bulunsun krikoyla aracı kaldırdıktan sonra onun yüksekliğiyle aynı olacak şekilde aracın altına bir aparat koymaya çalışın yahut üst üste taş da dizebilirsiniz. Kriko düşse de araba düşmez en azından.

erkinakbudak

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
24
12
595
şimdi yaptırdık tekeri çok şükür çamurluk sapasağlam bişey olmamış. ders oldu bana. araç yokuşta değilse el frenini hep az çekerim, zamanla ayarı bozulmasın diye. bazıları eve götürücekmiş gibi çekiyor sonra el freni aşağıda tutmamaya başlıyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
şimdi yaptırdık tekeri çok şükür çamurluk sapasağlam bişey olmamış. ders oldu bana. araç yokuşta değilse el frenini hep az çekerim, zamanla ayarı bozulmasın diye. bazıları eve götürücekmiş gibi çekiyor sonra el freni aşağıda tutmamaya başlıyor.

Geçmiş olsun hocam iyi kurtulmuşsunuz yine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım