KUBA KB 150-9 YAĞ TAVSİYESİ

Salih dalkılıç

Salih dalkılıç
Senkromeççi
11 Ocak 2021
12
8
70
27
HATAY/ERZİN
Marka
Yok
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Küba KB150-9 2007 model 64000 km'de bir motorsikletim var. Yağ değişimi yapılalı yaklaşık 5000 km oldu ve içindeki yağ 20-50 ben yağ değişimi yapmak istiyorum. Bu zamana kadar hep sanayideki ustaların tavsiyesi üzerine 20-50 kullandım internetten kılavuzuna baktığımda 15-40 sentetik kullanın yazıyordu. 15-40 almaya karar verdim ama markasına karar veremedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
IMG-20201230-WA0008.jpg

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sentetik yağlar düşük devir çeviren motorlarda pek tavsiye edilmiyor. Terleme gibi sorunlar yaşamıştı benim motorumda (CB250R) kullanan arkadaşlar.
Yağ olarak markaların Mondoil gibi kendi yağları yerine Motul, Ipone, Castrol gibi yağlardan alabilirsin düzenli değişim yaptığın sürece pek fark olmayacaktır. Kitapçıkta belirtilen standartın dışında yağ kullanmanı pek önermem.

Salih dalkılıç

Salih dalkılıç
Senkromeççi
11 Ocak 2021
12
8
70
27
HATAY/ERZİN
Marka
Yok
Sentetik yağlar düşük devir çeviren motorlarda pek tavsiye edilmiyor. Terleme gibi sorunlar yaşamıştı benim motorumda (CB250R) kullanan arkadaşlar.
Yağ olarak markaların Mondoil gibi kendi yağları yerine Motul, Ipone, Castrol gibi yağlardan alabilirsin düzenli değişim yaptığın sürece pek fark olmayacaktır. Kitapçıkta belirtilen standartın dışında yağ kullanmanı pek önermem.
Anladım teşekkür ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım