"last year" ÖTV düşecek sıfır araç almayın "later" ÖTV ne kadar artacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Geçen yıl ÖTV düşecek diye haberler, konuşmalar yapılıyordu. Kesin düşecek, şu sitede yazıyor, şu haberde geçti derken şimdi ki muhabbetimize bakın acaba ne kadar artacak, sıfır alınabilecek mi bundan sonra, üst segmentler de artan fiyatlar ikinci ele gün mü doğduracak yok sa ikinci el de fiyatlar çok mu uçacak
??????? Ne olacak bu iş kısaca?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçen yıl ÖTV düşecek diye haberler, konuşmalar yapılıyordu. Kesin düşecek, şu sitede yazıyor, şu haberde geçti derken şimdi ki muhabbetimize bakın acaba ne kadar artacak, sıfır alınabilecek mi bundan sonra, üst segmentler de artan fiyatlar ikinci ele gün mü doğduracak yok sa ikinci el de fiyatlar çok mu uçacak
??????? Ne olacak bu iş kısaca?
Bence yazılanların fazlası olur eksiği olmaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öyle bir ülkede ve bölgede yaşıyoruz ki bugün düşecek denen yarın yükselir, kalkacak denen yerini sabitler kalır. Vatandaşın yararına olacak denen hiç bir şeye, gerçekleşene kadar olmuş gözüyle bakmam bu ülkede.
İkinci el piyasasına gelince; Golf'ün 127 bin lira, focus'un 118 bin lira olduğu bir piyasada ben 85-100k arası bir servete kıyıp kimsenin eskisini almam, almayı da aklımdan bile geçirmem. Premium modeller hariç kimsenin eskisine bu fiyatları verecek kadar kafayı yemedim henüz Allah'a şükür.
Bu fiyatları gözden çıkarmışsam gider %45 ötv dilimine giren, gerekirse b segment olan dolu bir aracı alırım ama sıfır alır ve mis gibi kullanırım. İç hacim lazımsa sw bakarım. İşimi görsün yeter diyerek harcarım paramı en fazla o olur.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Beyler o değil de yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum deli gibi. Neredeyse bütün büyük sirketler ve yatırımcılar yeni yılda doların 3.5 euro'nun 3.85 civarına çıkacağını düşünüyorlar. Ben de diyorum ki kendimce biraz birikimim ile dolar alsam mı? Yoksa; yarın ne olacağı bilinmez diyip tutsam mı parayı elimde? Dolar'ın bu saatten sonra düşeceğini hic sanmıyorum ki düşmezde zaten. Baska bi başlık açmak istemedim. Benim gibi düşünen dostlar varsa biraz tartışalım şu konuyu, konu sahibinin affına sığınarak.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Musul ve Suriye mevzusu tırmanarak ilerliyor. 15 Temmuz'da fetö eliyle istediğini alamayan Amerika her zamanki gibi dış ve iç politika, ekonomi ve terör olarak bunun bedelini ödetmeye çalışıyor ki maalesef devam edeceğini düşünüyorum. O sebeple döviz kısa vadede ufak oynamalar gösterse de uzun vadede yükselerek gidecektir.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Musul ve Suriye mevzusu tırmanarak ilerliyor. 15 Temmuz'da fetö eliyle istediğini alamayan Amerika her zamanki gibi dış ve iç politika, ekonomi ve terör olarak bunun bedelini ödetmeye çalışıyor ki maalesef devam edeceğini düşünüyorum. O sebeple döviz kısa vadede ufak oynamalar gösterse de uzun vadede yükselerek gidecektir.
Benim düşüncem de bu yönde Cenk hocam. Ama yine de insanın aklına kuşku düşmüyor değil. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra girişicem dolar/euro işine bakalım. Gittiği yere kadar artık :)

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Ya ben artık takmıyorum geçen beleş benzin vardı gazladım rahatladım. Bence bırakın aksın gitsin kim takıyor biz bi şey desek.

petersky

Asfalt Kurutucu
28 Eki 2016
9
10
595
Arz talep meselesi. Fiyat muamması sadece arabalarda değil. Hayatımızın içinde ucuz olan bir şey yok artık. Bireyler sessiz kalırsa bu düzen devam eder. Patlama noktası nerede bilemiyorum. Ailede ilk arabanın ÖTV siz olması için kampanya düzenleyen arkadaşların azminden feyz alınmalı. Tepkisiz kalmak kabullenmek demek. Yok mu araba alımlarını bir sene erteledik kampanyası , katılalım ;))

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Harbiden haa bir seneye gerek yok 3-4 ay araba alinmasa bu sefer sirketler tepki gosgermek zorunda, cunki inanilmaz bir zarara girerler, ondan sonra ya devlet mecburen vergi dusurecek yada distrubutorlerin neredeyse hepsi bomlayacak

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,139
1
3,142
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Göklerden gelen bir karar olduğu için bence ne yapsanız boş. Ben kendimin de içinde bulunduğu mevcut durumu bir görsel ile ifade etmek istiyorum:

korkusuzkorkak2.png

Patates yiyin, patates.

3xcellency

Profesör
8 Eyl 2016
451
817
1,645
31
MuğIa
Hükümet, halkını zorla dolandırıcılık, kaçakcılık, vergi kaçırma, ani zenginlik için karaborsa gibi güzel şeylere teşvik ediyor :)))

dersim62

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
40
16
595
devletimiz teknoloji geliştiren firmalara savaş açıyor vay sen misin suva 1.2 motor koyan al sana vergi sen misin d segmenti arabaya 1.4 motor koyan al sana vergi sonra avrupa bizi kıskanıyor sen ne yapıyorsun adamlara vergi yapıştırıyorsun pazar zaten daraldı iyice daralacak elde kalan iki sektör var onları da bitirme derdindeyiz asıl mtvyi düzenleyin 20 yaşından büyük 3.5 milyon araç var onlardan emisyona göre vergi düzenleyin çevreyi daha fazla kirletiyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım