Lastik ve jant tamiri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Beyler patlayan lastiği yamayla kapattırmakmı yoksa fitille mühürlemekmi daha sağlıklı sonuç verir ayrıca jantın dış çemberinde yaklaşık 2 cmlik bir çatlak oluşmuş bu bir sıkıntı yaratırmı sizce

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Benim de lastigim patladigin da lastikciye goturdum dee lastikci bana fitillemi yapalim yoksa yama mi yapayim dedi ne farki var dedim fitil 1 yil gider yama 2 yil dedi lastikcinin yalancisiyim fitil yaptirdim 2 yildir sikinti yok jant ise sikinti durum gibi lastikciye bir sorun bnce

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Beyler patlayan lastiği yamayla kapattırmakmı yoksa fitille mühürlemekmi daha sağlıklı sonuç verir ayrıca jantın dış çemberinde yaklaşık 2 cmlik bir çatlak oluşmuş bu bir sıkıntı yaratırmı sizce
Hocam janti direk cope atin . Ne yapilsada adam olmaz en ufak seyde yine oradan gider tecrube ile sabit.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benim de lastigim patladigin da lastikciye goturdum dee lastikci bana fitillemi yapalim yoksa yama mi yapayim dedi ne farki var dedim fitil 1 yil gider yama 2 yil dedi lastikcinin yalancisiyim fitil yaptirdim 2 yildir sikinti yok jant ise sikinti durum gibi lastikciye bir sorun bnce
Yama yaptılar fitil bu lastigi tutmaz çok sert hamurlu lastiğin var dedi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yama yaptırmak fitilden çok daha sağlıklı bir çözüm
Fitil takmak için lastiğin zarar gören yerini genişletiyorlar, bu da lastiğin katmanlarına zarar veriyor. Ayrıca yüksek hızlarda ve lastikteki genleşme gibi durumlarda hava kaçırıyor

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Jantta çatlağı geçtim paslanma bile büyük tehlikedir. Hayati tehlike. 30-40 civarı hızları geçmemek gerekir o kadar riskli. Lastikte de yama her zaman daha sağlıklı çözüm oluyor, tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım