KAPALI Latitude Hk.?,13 Senelik Renault Geçmişinden Sonra İhtimaller,Dizel Kullanıcısına TSİ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
771
1,654
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
-Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Uzun yıllardır bu forumda ve otomobil camiasında gezindim durdum. Ne kadar okuyup bilgilensem bile konu kişisel otomobil seçimine gelince kafamda ki soru işaretlerini silmek kolay olmuyor. Bu yüzden sizlere danışıp topluca fikir almak istedim. Konu biraz uzun olacak ancak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
-13 senedir ilk sahibi gibi kullanmış olduğumuz 2004 model 1.5 dCi clio'muzu satıp model yükseltmeye karar verdik. (Araç bu; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tum-gecmisi-belli-clio-fidji-522415544/detay/ şuanda satılık durumda.) Çok şükür 13 senelik kullanımımız boyunca araç bize ciddi bir sorun yaşatmadı. 9 senelikken aküsü bitmesi haricinde yolda kalmadık. Direksiyon pompası değişimi dışında rutin bakımlarını 10 bin kilometrede bir takip ederek sorunsuz bir şekilde kullandık. Aracın az yakışından çok memnunuz. Ordu-İstanbul arası+İstanbul Şehiriçi olacak şekilde 1 depo ile 1050 km yol gittik. Yılda ortalama 12 bin kilometre yapan bir aileyiz. Haftasonlarında köye gidip geliyoruz. Yollarımız düzgün denebilir. Tecrübe ettiğimiz sorunsuzluk ve ekonomik oluşu nedeniyle yeni bir dizel Renault'a sıcak bakıyoruz.
-Düşündüğümüz bütçe 65.000 tl civarında. Bu fiyatlara 2014-2015 megane 3 1.5 dCi, 2011-2012 latitude 1.5 dCi, 2012 508 1.6 hdi, 2014 astra 1.3,1.6 cdti, 2013 focus 1.6 tdci, golf,leon 1.2 tsi gibi araçlar bulunabiliyor. B sınıfından(sw veya sedan) ihtimaller olsada o fiyatlara çıkılmışken b sınıfı almak çokta gönlümden geçmiyor. Clio'dan sonra biraz daha konforlu bir araç olsun istiyorum. 60.000 kilometreyi geçmeyen araçlara bakıyoruz.
-Örnek olarak gösterebileceğim ilanlar bunlar;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...sahibinden-tertemiz-latitude-517331745/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...touch-plus-hata-yok-35.binde-525088839/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...plusservis-bkm-plus33.000-km-510466357/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-22000de-leon-519902191/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...fiat-egea-1.3-multijet-sifir-525387731/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sifir-orjinal-boya-hata-yoook-518594892/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...cus-1.6-tdci-trend-x-95beygir-525374250/detay
-Latitude hakkında pek fikrim yok. Kullanan,bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok iyi olur. Çünkü C segmentlerinin yanında aklımı çelen bir seçenek.
-Tsi motorun yakıt tüketimi konusunda kafamda soru işaretleri mevcut.
-Bütçe dahilinde otomatik viteste tercih edebiliriz.
Önerebileceğiniz ilanları ve bu seçim konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
771
1,654
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Hemen yazamadım kusura bakmayın. Çevre illerdeki bayileri aradığımda hiçbirinin elinde 1.6 life olmadığını öğrendim. Nisanda yenileri gelecekmiş ama muhtemelen fiyatlar güncellenir dedi.

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
771
1,654
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Bu konunun ucu egeaya çıktı. 2016 model 30 bin km 1.6 multijet2 lounge egea aldık. İlk izlenimler güzel. Uzun vadede de memnun kalırız inşallah.

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
771
1,654
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Çok fazla bi lüks beklentimiz yoktu açıkçası. İlk gün izlenimi olarak diyebileceğim şeyler şunlar; Konfor beklentimin çok üstünde kısa kasis olsun uzun kasis olsun gayet başarılı geçiyor. 16 jant ve biraz ince yanaktan dolayı yüksek hızda derin kasislere biraz girme der gibi ama onunda hissettirdiği şeyin sebebi kesinlikle amortisör yetersizliği değil lastik jant kombinasyonu. Donanım olarak fiyatına göre yüz güldüren cinsten. Hacimsel olarak iyi bir c sınıfı iç hacmi var diyebilirim. Yakıt tüketimi hakkında şimdiden net konuşamıyorum çünkü bugün ilk sürüşte ortalama 7+yaktı:D:rolleyes:. Direksiyon kullandığım diğer elektrikli direksiyona sahip araçlar arasında en organik hissettireniydi. Motor 320nm tork değerini gayet güzel hissettiriyor 9.7sn lik 0-100 değeri başarılı. Turbo dolunca olan güç patlaması beni zaman zaman şaşırttı ancak zamanla alışırız herhalde. Motor gürültüsü beklediğimin çok çok altında içerideki klasik dizel gır gır'ı yok. Rüzgar sesi 120 den itibaren hafif hafif aynalardan gelmeye başlıyor ancak 150 ile sabit giderken bile fırtınalar kopmuyor henüz daha yüksek hız fırsatım olmadı. Vites geçişleri biraz fazla kemikli geldi ancak zamanla alışılır diye düşünüyorum. Şimdilik ilk görüşlerim bunlar okuyunca abartmışım hissine kapılsamda olabildiğimce objektif olarak yazmaya çalıştım.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Çok fazla bi lüks beklentimiz yoktu açıkçası. İlk gün izlenimi olarak diyebileceğim şeyler şunlar; Konfor beklentimin çok üstünde kısa kasis olsun uzun kasis olsun gayet başarılı geçiyor. 16 jant ve biraz ince yanaktan dolayı yüksek hızda derin kasislere biraz girme der gibi ama onunda hissettirdiği şeyin sebebi kesinlikle amortisör yetersizliği değil lastik jant kombinasyonu. Donanım olarak fiyatına göre yüz güldüren cinsten. Hacimsel olarak iyi bir c sınıfı iç hacmi var diyebilirim. Yakıt tüketimi hakkında şimdiden net konuşamıyorum çünkü bugün ilk sürüşte ortalama 7+yaktı:D:rolleyes:. Direksiyon kullandığım diğer elektrikli direksiyona sahip araçlar arasında en organik hissettireniydi. Motor 320nm tork değerini gayet güzel hissettiriyor 9.7sn lik 0-100 değeri başarılı. Turbo dolunca olan güç patlaması beni zaman zaman şaşırttı ancak zamanla alışırız herhalde. Motor gürültüsü beklediğimin çok çok altında içerideki klasik dizel gır gır'ı yok. Rüzgar sesi 120 den itibaren hafif hafif aynalardan gelmeye başlıyor ancak 150 ile sabit giderken bile fırtınalar kopmuyor henüz daha yüksek hız fırsatım olmadı. Vites geçişleri biraz fazla kemikli geldi ancak zamanla alışılır diye düşünüyorum. Şimdilik ilk görüşlerim bunlar okuyunca abartmışım hissine kapılsamda olabildiğimce objektif olarak yazmaya çalıştım.
O tork patlamasini sevmiyorum ben de. Sırf onun düzenlenmesi için bile yazılım attirirdim. Yeni araba hayırlı olsun ;)

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
771
1,654
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Bazılarınızın bildiği üzere fotoğraftaki kaza sonucu tekrar başa döndük. Kasko sonucu netleşti araç perte ayrıldı. Şimdi yine en fazla 70 bin tl olacak şekilde bir araç bakıyoruz. Ancak sorun şu ki 1.5-2 aylık süreçte fiyatı o aralıktaki araçların piyasası 3-5 bin tl yükseldi. Az çok düşündüğümüz araçlar konunun ilk sayfalarında belli hangisinin temizi denk düşerse ondan alacağız.

Ek olarak son kasanın bir öncesi 1.6 crdi ve yeni kasa 1.6 benzin/lpg elantra hakkında bilgisi olanlardan bilgi almak isterim.

Veya ben olsam o fiyata şunu alırdım dediğiniz araçlar hangileri?

Ekli dosyalar

• hdr_1526390334015.jpg
    hdr_1526390334015.jpg
    300.7 KB · Görüntüleme: 169

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Her arabada çıkacak diye bir şart yok tabi ki ama bir arkadaşım dizel mondeo aldı arabadan çokta memnun ama turbo, turbo hortumu, egr gibi sorunlar açtı. Epey masraftan sonra şimdilik bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bazılarınızın bildiği üzere fotoğraftaki kaza sonucu tekrar başa döndük. Kasko sonucu netleşti araç perte ayrıldı. Şimdi yine en fazla 70 bin tl olacak şekilde bir araç bakıyoruz. Ancak sorun şu ki 1.5-2 aylık süreçte fiyatı o aralıktaki araçların piyasası 3-5 bin tl yükseldi. Az çok düşündüğümüz araçlar konunun ilk sayfalarında belli hangisinin temizi denk düşerse ondan alacağız.

Ek olarak son kasanın bir öncesi 1.6 crdi ve yeni kasa 1.6 benzin/lpg elantra hakkında bilgisi olanlardan bilgi almak isterim.

Veya ben olsam o fiyata şunu alırdım dediğiniz araçlar hangileri?

Öncelikle geçmiş olsun hocam. O paraya 1.6 dizel citroen c5,mondeo bakılabilir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Baktığım 508,c5 ve mondeolar hep çok kilometreli ve kazalı kafamıza yatanını bulamadım henüz. Birde psanın c5 ve 508deki otomatik şanzımanı hiç tavsiye edilmiyor.

Otomatik şart mı. Eğer öyleyse mcp baya alışkanlık gerektiriyor hatta manuel gibi kullanmanız gerekiyor. O zaman c sınıfı bakmanızı öneririm.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Düşük km ve temiz bir araç olsun istiyorsanız benzinli style elantra alır geçerim. Donanımı da hiç fena değil. Bu paralara megane 4 de bulunuyor ama açıkçası baz paket olup da iç mekanı bu kadar çok sırıtmayan, göze batmayan ve bence gayet kaliteli gözüken nadir araçlardan elantra
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...7-elantra-style-duz-17,000-km-563900360/detay

Ekstra olarak; 70 bin bandında 1.2 tsi midline golf 7 de bulunabiliyor 30-60-100 bin km bantlarında. Sıfır gibi olmasın, biraz km'si olsa da olur derseniz bunlara da bakabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım