Led h7 Ampul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Baslikta belirttigim gibi led beyinli veya beyinsiz 90 lira ile 400 lira arasi fiyata sahip bu farlardan kullanan varmi aydinlatmasi nasil ve merceksiz farada uygulanabiliyormu bilgisi olan varmıdır arkadaşlar

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
bende merak ediyorum özellikle merceksiz fara h4 düşünüyorum beyaz halojen almıştım rengi iyiydi aydınlatmasından memnum kalmamıştım sarılara döndüm mecburen yine.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benim eski 2000 model focus var aydinlatmasi beyaz halojen hic göstermiyor yeni kasa focusuma önerdi aksesuarcı ama bilmedigim icin almadım kullanan veya görmüs birini arıyorum bende fikir vermesin için

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Tucson'da kısa farlar LED, uzunlar ise halojen ve çok zayıf. Beyaz LED'lerin yanında uzunların sarı renk olması da ayrıca kötü. Dolayısıyla uzun farlar için LED bakınmaya başladım. Far yuvaları küçük olduğu için hiçbir fanlı LED sığamıyordu. Ben de araştırmalar sonunda eBay'den 9600 lümenlik (4800x2) fansız H7 LED ampul kiti aldım. Pek bir beklentim yoktu, daha kötü olamazdı zaten. En azından renk uyumu olur ve selektörler işe yarar diye düşündüm. Montajdan sonra zifiri bir yere gittim ve LED ampul taktığım merceksiz uzunlarla beklentimin ve standart halojen ampulün çok üstünde bir performans aldım. Selektörler ise tam anlamıyla şimşek kıvamına geldi. Amerika'da bir kullanıcı aynı markanın 4800 lümenlik (2400x2) kullanmış ve hiçbir sorun çıkmamış. Açıkçası ben de o konuyu iyice okuduktan sonra bu işe giriştim fakat maalesef uzunları açtığımda arıza lambası yandı ve iade ettim. İyi bir LED ampul kiti ile güzel sonuçlar alınabilir fakat uzunlara uyguladığım için göz alma konusunda yorum yapamayacağım. LED ampul alacaksanız far yuvasına sığmasına ve arıza lambası yakmamasına dikkat etmelisiniz.

IMG-20160602-WA0006_2611x1469.jpeg IMG-20160602-WA0011_2611x1469.jpeg IMG-20160602-WA0013_2611x1469.jpeg IMG-20160602-WA0015_2611x1469.jpeg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tucson'da kısa farlar LED, uzunlar ise halojen ve çok zayıf. Beyaz LED'lerin yanında uzunların sarı renk olması da ayrıca kötü. Dolayısıyla uzun farlar için LED bakınmaya başladım. Far yuvaları küçük olduğu için hiçbir fanlı LED sığamıyordu. Ben de araştırmalar sonunda eBay'den 9600 lümenlik (4800x2) fansız H7 LED ampul kiti aldım. Pek bir beklentim yoktu, daha kötü olamazdı zaten. En azından renk uyumu olur ve selektörler işe yarar diye düşündüm. Montajdan sonra zifiri bir yere gittim ve LED ampul taktığım merceksiz uzunlarla beklentimin ve standart halojen ampulün çok üstünde bir performans aldım. Selektörler ise tam anlamıyla şimşek kıvamına geldi. Amerika'da bir kullanıcı aynı markanın 4800 lümenlik (2400x2) kullanmış ve hiçbir sorun çıkmamış. Açıkçası ben de o konuyu iyice okuduktan sonra bu işe giriştim fakat maalesef uzunları açtığımda arıza lambası yandı ve iade ettim. İyi bir LED ampul kiti ile güzel sonuçlar alınabilir fakat uzunlara uyguladığım için göz alma konusunda yorum yapamayacağım. LED ampul alacaksanız far yuvasına sığmasına ve arıza lambası yakmamasına dikkat etmelisiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1441 Ekli dosyayı görüntüle 1446 Ekli dosyayı görüntüle 1444 Ekli dosyayı görüntüle 1443
Geçmiş olsun hocam. Uzunlar için kullanılan farın güç çıkışını öğrenip, o güç çıkışı ayarında bir led ampul takarsanız araç arıza ışığı yakmayacaktır diye düşünüyorum.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Merak ettigim kisa farlar icinde varmi uzunlar icin arastirdim 100 dilarlik 50ciplilerin iyi olduğunu okudum fakat kısa farlar icin düzgün bir bilgi bulamadim 2015 model ve 2000 model focus'a almayı düsünüyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam led ampullerin kullanım sağlığı için, ışığı daha iyi yayıp daha iyi kırabilmek için, daha net görüntü ve karşıya rahatsızlık vermeyecek bir görüş elde edebilmek için farların led ampullere uygun reflektörlere yahut merceğe sahip olması gerekiyor. Bildiğimiz halojen ampullere göre üretilen farlar led ampullere göre tasarlanmamış. Tahminimce bu led ampullerin de araçtan çektiği güç, normal halojen ampullere göre daha fazla olacaktır. Üstelik yaydığı ısı miktarının da fazla olma olasılığı var. En başta da söylediğim gibi led ampulden iyi bir görüş elde edebilmek için ona uygun far yapısına ihtiyaç var. Merceksiz, standart farlarınız varsa kesinlikle normal halojen bir ampul kullanmanızı öneririm. Hem aracınızın sağlığı, hem daha net görüş elde etme olasılığınızın artması, hem de karşıdakinin gözünü almamanız açısından.

Son düzenleme:

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Geçmiş olsun hocam. Uzunlar için kullanılan farın güç çıkışını öğrenip, o güç çıkışı ayarında bir led ampul takarsanız araç arıza ışığı yakmayacaktır diye düşünüyorum.
Alan sıkıntısı olduğu için fazla bir seçeneğim yok maalesef. Aklıma geldikçe bakıyorum yeni şeyler var mı diye.

Merak ettigim kisa farlar icinde varmi uzunlar icin arastirdim 100 dilarlik 50ciplilerin iyi olduğunu okudum fakat kısa farlar icin düzgün bir bilgi bulamadim 2015 model ve 2000 model focus'a almayı düsünüyorum
Önemli olan soket tipi. H7 olduktan sonra uzun kısa fark etmez. Fakat merceksiz fara takmak istiyorsanız göz alma konusunda endişelerim var. Uzunlar zaten belli koşullarda kullanıldığından sorun olmuyor fakat kısalarda göz alacaktır.

Hocam led ampullerin kullanım sağlığı için, ışığı daha iyi yayıp daha iyi kırabilmek için, daha net görüntü ve karşıya rahatsızlık vermeyecek bir görüş elde edebilmek için farların led ampullere uygun reflektörlere yahut merceğe sahip olması gerekiyor. Bildiğimiz halojen ampullere göre üretilen farlar led ampullere göre tasarlanmamış. Tahminimce bu led ampullerin de araçtan çektiği güç, normal halojen ampullere göre daha fazla olacaktır. Üstelik yaydığı ısı miktarının da fazla olma olasılığı var. En başta da söylediğim gibi led ampulden iyi bir görüş elde edebilmek için ona uygun far yapısına ihtiyaç var. Merceksiz, standart farlarınız varsa kesinlikle normal halojen bir ampul kullanmanızı öneririm. Hem aracınızın sağlığı, hem daha net görüş elde etme olasılığınız, hem de karşıdakinin gözünü almamanız açısından.
LED ampuller çok daha az enerji kullanıyor. LED'lerin genel bir özelliği. Isıyı dağıtmak içinse ya fan kullanılıyor ya da ısı kemerleri kullanılıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
LED ampuller çok daha az enerji kullanıyor. LED'lerin genel bir özelliği. Isıyı dağıtmak içinse ya fan kullanılıyor ya da ısı kemerleri kullanılıyor.
İyi ama ampulün aküden çektiği enerji kaç volt kaç watt ? Üstelik farın merceksiz olduğunu düşünürsek ki merceksizmiş reflektörün ışığı kırma ve yayma özelliği led ampullere göre üretilmemiş ki. Yani yapılan işlem ışığı bozan, karşıdakini direkt olarak rahatsız eden bir işlem olacağı gibi zannetmiyorum ki trafik kontrolünde yahut muayene de sorunsuz bir muamele görsün.

Son düzenleme:

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
İyi ama ampulün aküden çektiği enerji kaç volt kaç watt ? Üstelik farın merceksiz olduğunu düşünürsek ki merceksizmiş reflektörün ışığı kırma ve yayma özelliği led ampullere göre üretilmemiş ki. Yani yapılan işlem ışığı bozan, karşıdakini direkt olarak rahatsız eden bir işlem olacağı gibi zannetmiyorum ki trafik kontrolünde yahut muayene de sorunsuz bir muamele görsün.
Merceksiz kısa farlarda göz alacaktır. Normal halojen bir far için güzel bir ampul almak daha iyi kesinlikle.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merceksiz kısa farlarda göz alacaktır. Normal halojen bir far için güzel bir ampul almak daha iyi kesinlikle.
Kesinlikle. Bizim merceksiz standart farlarımızın verebileceği maksimum performans maalesef ki kaliteli halojen ampullerden öteye geçmiyor. Xenon ve led gibi ampuller bizim farlara pek uygun düşmüyor maalesef. Keşke aksi olsaydı.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
2000 model araç üstünde denedik ısınma sorunu veya arıza lambası yakması gibi bir sorun olmadı fakat merceksiz far olmasi baya üzdü aydınlatma düzeyini çok arttırıyor ve güzel gözüküyor karşıdan gelenler zor durumda kalmasın diye şimdilik rafa kaldırdım yeni focustada xenonlara kıyamadığim için vaz gectim.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
2000 model araç üstünde denedik ısınma sorunu veya arıza lambası yakması gibi bir sorun olmadı fakat merceksiz far olmasi baya üzdü aydınlatma düzeyini çok arttırıyor ve güzel gözüküyor karşıdan gelenler zor durumda kalmasın diye şimdilik rafa kaldırdım yeni focustada xenonlara kıyamadığim için vaz gectim.
Xenon varken LED'e gerek yok bence. Kaldı ki sonradan takacağınız LED ile fabrikasyon xenon performansı alamazsınız.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Xenon varken LED'e gerek yok bence. Kaldı ki sonradan takacağınız LED ile fabrikasyon xenon performansı alamazsınız.
Yeni focusun xenonlarından sol taraftaki patladığı için lede geçmeyi planlamıştım fakat dediğiniz gibi daha yüksek performans vermiyecegini anladıktan sonra orjinal xenon ampülü serviste taktırdım malesef 2000 model olan araçta ışık performansı vasat onu iyileştirmeninde tek yolu komple yeni mercekli far almak oda ampüllerle beraber binlirayı buluyor degermi diye düşünme aşamasındayım şuan.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni focusun xenonlarından sol taraftaki patladığı için lede geçmeyi planlamıştım fakat dediğiniz gibi daha yüksek performans vermiyecegini anladıktan sonra orjinal xenon ampülü serviste taktırdım malesef 2000 model olan araçta ışık performansı vasat onu iyileştirmeninde tek yolu komple yeni mercekli far almak oda ampüllerle beraber binlirayı buluyor degermi diye düşünme aşamasındayım şuan.
Hocam siz niye merceksiz halojen farlı 2000 model focus'a güzel bir halojen ampul alıp takmıyorsunuz ?

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Hocam siz niye merceksiz halojen farlı 2000 model focus'a güzel bir halojen ampul alıp takmıyorsunuz ?
Şuan üstünde osram nightbreaker plus var açık havada efsane ama yağmur yağdığında yolu görmüyorum resmen o yüzden altarnatif arıyorum aksesuarcı led far önerisinde bulundu bende buradan işe yararmı öğrenmeye çalıştım fakat oda karşıdan geleni kör edeceği için rafa kalktı plan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şuan üstünde osram nightbreaker plus var açık havada efsane ama yağmur yağdığında yolu görmüyorum resmen o yüzden altarnatif arıyorum aksesuarcı led far önerisinde bulundu bende buradan işe yararmı öğrenmeye çalıştım fakat oda karşıdan geleni kör edeceği için rafa kalktı plan
Osram'ın plus versiyonunda beyaz oranı nedir bilemiyorum. Nightbraker unlimited ürününden daha mı fazla acaba ? Ben 2015 focus'da philips xtreme vision kullanıyorum. Yağmurdaki görüş, kurudakiyle aynı değil ama görmekte zorlanma gibi bir durumla hiç karşılaşmıyorum. Sizin araç 16 yaşında. Onun farları ve reflektörleri ne durumda buna da baktırmak gerek. Ampulun kuru ıslak performansını direkt etkiliyor çünkü.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Osram'ın plus versiyonunda beyaz oranı nedir bilemiyorum. Nightbraker unlimited ürününden daha mı fazla acaba ? Ben 2015 focus'da philips xtreme vision kullanıyorum. Yağmurdaki görüş, kurudakiyle aynı değil ama görmekte zorlanma gibi bir durumla hiç karşılaşmıyorum. Sizin araç 16 yaşında. Onun farları ve reflektörleri ne durumda buna da baktırmak gerek. Ampulun kuru ıslak performansını direkt etkiliyor çünkü.
Asırı beyezlik yok fakat yagmurlu havada sanki yağmur farın içine yagıyormus gibi kırıyor ışığı.Far durumunu hic sorma güneşte kalmaktan sararmış kurumuştu gidip parlattırdım ama çok birsey degısmedi aynalarında ufak solma sararma mevcut komple far alacak olursam orjinalini almam gider mercekli alırım biraz daha idare etsin degistirmeyi planlıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Asırı beyezlik yok fakat yagmurlu havada sanki yağmur farın içine yagıyormus gibi kırıyor ışığı.Far durumunu hic sorma güneşte kalmaktan sararmış kurumuştu gidip parlattırdım ama çok birsey degısmedi aynalarında ufak solma sararma mevcut komple far alacak olursam orjinalini almam gider mercekli alırım biraz daha idare etsin degistirmeyi planlıyorum
Yüksek ihtimal farın artık ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklı ampullerde yeterli performansı gösteremiyordur. Farları değiştirmeyi düşündüğünüzde halojen de kullansanız mercekli alın mutlaka ki zaten sen de öyle düşünüyorsun hocam. Yalnız mercekli farı xenon ampulu alıp bi-xenon'a dönüştürmek istediğinde aracında far yıkama ve elle kontrol edilebilir far yükseklik ayarı da olması gerekiyor. Aksi taktirde muayenede sorun çıkabiliyor hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım