KAPALI LPG Dolu gosteriyo ve gaz almıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre54

Düz Yol Gazcısı
18 Mar 2017
3
0
235
Arkadaşlar aracın icindeki gosterge ledindeki 4 tane ışıklar var bu ışıklar 1e düşmedi surece araç gaz almiyor ve 3-2 diye azalmadan direk 1e dusuyor daha önce başına gelen varmı ne yapmam lazim

emre54

Düz Yol Gazcısı
18 Mar 2017
3
0
235
Şamandıra ayarı bozulmuş. lpgciye git, 10 liraya yapar.
Usta Cevabın için çok teşekkürler ederim ama dün akşam goturdum bi yere buraya yazdığımın aynısını soledim anlamadı herhalde adam beni komple sokulcek filan bisiler anlattı bana cok masraf çıkarttı yaptırmadan çıktım inşallah dediğin gibidir başka bi ustaya götüreyim o zaman senin daha önce geldimi başına boyle birşey gittiğimde şamandıra ayarini duzeltinmi demeliyim ustaya

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tanıdık bir lpg ustasının bize söylediği şu olmuştu, lpg ışığı çogu zaman yanlış gosterir. Biz kaç defa degistirirsek degiselim yine hatali gosterir. En dogrusu tankin ustundeki gostergedir dedi. Gercekten de bazen yanlis gosteriyor, biz de her zaman tankin ustune bakiyoruz.

emre54

Düz Yol Gazcısı
18 Mar 2017
3
0
235
Tanıdık bir lpg ustasının bize söylediği şu olmuştu, lpg ışığı çogu zaman yanlış gosterir. Biz kaç defa degistirirsek degiselim yine hatali gosterir. En dogrusu tankin ustundeki gostergedir dedi. Gercekten de bazen yanlis gosteriyor, biz de her zaman tankin ustune bakiyoruz.
Usta öyle olsa ona da raziyim 250 km yapıyorum gaz almıyor araba dolu gösteriyor içerdeki gösterge 1e düşünce alıyor gazi

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Usta muhtemelen sen düzgün iş yapmayan istasyonlara fazla uğruyorsun galiba çünki bazı istasyonlar gaz yerine hava basarlar ve bu hava içerde kalır ayrıca bir da tank içinde genleşme de sorun olmasın diye ayrılan güvenlik kısmı ile birleşince depon fazla yakıt almamaya başlar. İşi bilen bir ustaya git takın şamandırasını söksün sonra tekrar taksın TABİ GAZI BİTİRİP GİTMEYİ UNUTMA hem bu esnada şamandıra ayarında yapılmış olur. Zaten aslında ilk gaz takımı sonrası aracın deposu biter bitmez gidip şamandıra ayarı yaptırmak lazım.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Aracında benzin desteği var mı? Benim arabamda belli devirden sonra lpg'den otomatik benzine geçiyor. Usta ilk zamanlarda ayar yaptığında benzin desteği 2500rpm de devreye giriyordu. O sebeple ben lpg de gittiğimi sanarken aslında benzinde gidiyordum. Bu işe uyanmam sadece bir kaç gün sürdü ama o süreç de ben de "bu lpg ışıkları da hiç sönmüyor yahu" falan diyordum.
Ama arkadaşların dediği gibi sadece göstergenin dengesiz olması da seni yanıltıyor olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım