KAPALI LPG taktırmak mantıklı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Ne zamandır düşünüyorum ve çıkmaza girdiğim için bu sorumu sizlere sormak istedim. Eski model yüksek hacimli bir atmosferik motorlu araba alıp(e60 525,530 gibi) lpg takıp hem konfor hem güç hemde yakıt ekonomisi mi sağlamak , yoksa yeni model daha az tüketen daha alt segment araçlara mı yönelmek daha doğru.Bir çok video izledim, forumlarda yorumlar okudum , kimisi al direkt taktır 200bin km kullandım en ufak sıkıntı yok diyor;kimisi sakın bulaşma taktırdım rezil oldum uğraşmaktan diyor. Youtubeda Candan Mühendislik diye bir kanal var bilenleriniz vardır adam videolarında öyle bir anlatıyor ki kullanıcılarda çok iyi yorumlarını belirtiyor arada kalıyorum beni aydınlatırsanız sevinirim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,920
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Zaten dediğiniz gibi tek amaç yakıt tüketimi olsa küçük hacim dizel mantıklı , aynı fiyata e60 525 mi yoksa dizel jetta mı e60ın duruşu performansı bmw karakteri gibi şeyler istiyorum.
İşte bunları istemekte hakkınız var ama hayatta herşey gibi bunu alırken bişeylerden feragat edeceksiniz.Döneminin üst düzey teknolojili motorlarına sahip arabalar saydıklarınız.Doğal olarak 1,6 atmosferik arabalardan hassas olmaları normal.Ekstradan Konfor tasarım beygir gücü alırken cebinize risk de alıyorsunuz.Lpg için üretilmemiş motorlara takmak istiyorsunuz.Olmaz/olur diye bir garanti veremez kimse

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Hocam dizel almak sizin için daha mantıklı. 530d 535d zaten az yakan arabalar. Basınca da yapıştırıyor Allahını sevdiğim daha ne olsun
Lpg den vazgeçtim en mantıklısı 3.0 v6 dizeller hem az yakıyo gücüne göre. aslında benim en hayran olduğum arabalardan biriydi 530d ama kuzenim alıp 2 hafta sonra motor kitlediği için 13bint tl masraf yapınca bi gözüm korktu ayrıca piyasadakiler ya çok hor kullanılmış yada temizi için 100-110 gözden çıkarmak lazım en az. (530d'in bizim 1.6fsi jetta kadar yaktığını öğrenince şok olmuştum)

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Lpg den vazgeçtim en mantıklısı 3.0 v6 dizeller hem az yakıyo gücüne göre. aslında benim en hayran olduğum arabalardan biriydi 530d ama kuzenim alıp 2 hafta sonra motor kitlediği için 13bint tl masraf yapınca bi gözüm korktu ayrıca piyasadakiler ya çok hor kullanılmış yada temizi için 100-110 gözden çıkarmak lazım en az. (530d'in bizim 1.6fsi jetta kadar yaktığını öğrenince şok olmuştum)
V6 değil bmw nin motorları sıralı 6. O yüzden sesi de dizel olmasına karşın bi hırçın. 535d bakardım yerinizde olsam e60 kasa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım