Lpg'nin Motora Zararları ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
her şeyi benzin için yapılmış bir motora LPG takıp kullanmak motor ömrünü %30-40 azaltır hatta yarı yarıya azaltır,
eski arabalarda LPG sistemi olsa bile daha sorunsuz olurlardı çünkü sağlam motorları var. Yeni araçlarda Ford tan örnek vereyim 70-80 binde aşırı ısıdan dolayı subap yakma durumu oluyor..
Ama Honda gibi markalar bunun bilincinde olduğu için LPG sistemi ile ürettikleri motorlara daha uygun parçalar takıyorlar.
Sonradan takılma LPG ne kadar iyi bağlanırsa bağlansın zararlıdır :) fabrikadan benzin ile çalışması için üretilen bir motoru LPG ile çalıştırıp sağlamlık beklemek yanlış olur :)

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Atmosferik motor ne LPG'li oluyor ne de LPG'siz...
110.000'de taktırdık, 145.000 km'dir LPG ile kullanıyoruz. Motordan kaynaklı yağ yakma var ama, artık gittiği yere kadar... :)

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
27
Tokat
her şeyi benzin için yapılmış bir motora LPG takıp kullanmak motor ömrünü %30-40 azaltır hatta yarı yarıya azaltır,
eski arabalarda LPG sistemi olsa bile daha sorunsuz olurlardı çünkü sağlam motorları var. Yeni araçlarda Ford tan örnek vereyim 70-80 binde aşırı ısıdan dolayı subap yakma durumu oluyor..
Ama Honda gibi markalar bunun bilincinde olduğu için LPG sistemi ile ürettikleri motorlara daha uygun parçalar takıyorlar.
Sonradan takılma LPG ne kadar iyi bağlanırsa bağlansın zararlıdır :) fabrikadan benzin ile çalışması için üretilen bir motoru LPG ile çalıştırıp sağlamlık beklemek yanlış olur :)
Honda kendi lpgli araç veriyor. Büyük cesaret

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
1998 model aracımız 2000 yılında trafiğe çıkmış ve 2000 yılında LPG takılmış. 2006 yılından beri araç bizde 170.000 km'de şuan. Bu zamana kadar LPG bir arıza vermedi, motor da aynı şekilde. Bütün bunlar aracın nasıl kullanıldığına bağlı bence.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
2000 model focusumda Lpg ile beraber lpg uyumlu buji kullanıyorum filitrelerle yağı 10binde değişiyorum bakımları geciktirmeden yaptırıyorum 170binde araç henüz herhangi motor arızası vermedi.2015 model 1 litre ecoboost focusumuzda var ona takılmıyormuş takılsa onada taktırırım :)

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
27
Tokat
2000 model focusumda Lpg ile beraber lpg uyumlu buji kullanıyorum filitrelerle yağı 10binde değişiyorum bakımları geciktirmeden yaptırıyorum 170binde araç henüz herhangi motor arızası vermedi.2015 model 1 litre ecoboost focusumuzda var ona takılmıyormuş takılsa onada taktırırım :)
Araba takılsa ne olurdu. Sonuçta bir litre üç kutu kola kadar bişey

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Araba takılsa ne olurdu. Sonuçta bir litre üç kutu kola kadar bişey
Üç kutu kola baya iyi performans veriyor suanlık hissettirmiyor taki 150e kadar sonra harbiden 1 litreydi değilmi bu demeye başlatıyor tabiki tüple biraz hissettirecekti bu devirde uçak gibi gidip uçak gibi yakacağına deve gibi gidip deve gibi yaksın mantığına zorla gectim diyebilirim.

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
27
Tokat
Üç kutu kola baya iyi performans veriyor suanlık hissettirmiyor taki 150e kadar sonra harbiden 1 litreydi değilmi bu demeye başlatıyor tabiki tüple biraz hissettirecekti bu devirde uçak gibi gidip uçak gibi yakacağına deve gibi gidip deve gibi yaksın mantığına zorla gectim diyebilirim.
Ben aslında alaylı olarak söylemedim 3 kutu kola derken. Genelde araçları şehir içi kullandığımız için 1 litrenin çok dezavantajlı olmayacağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım