KAPALI Maks. 35.000 tl'ye küçük araç tavsiyesi

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
fiyatı en fazla 35.000 tl ve hatcback 5 kapı araç önerileriniz nelerdir? ilan linki de paylaşırsanız sevinirim eğer ilgili araca ait ilan bulursanız.

dizel veya benzinli olmasını istiyoruz. otomatik/yarı otomatik olması gerekiyor. model yılı farketmez sanayiden çıkmayacak bir araç olmadıktan sonra.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
https://sahi.io/s/63xP6iZB
Bunların şanzımanları nasıldır bilen var mı? @Cenk hocam bilginiz var mı acaba hiç? Bu asm şanzıman da pek iyi değilmiş.
Şanzımanı bilmem de, bunların km çok ilerledi mi klima butonu çok kötü aşınıyor, kopma noktasına geliyor. Şu ilandaki buna çarpıcı bir örnek. Onu böyle peligomla filan tutturmak gerek arkaya. Değişimi o kumanda ünitesinin tümüyle oluyor çünkü.
Bugün baktığımız Corsa’da şanzıman ve motor yağ kaçağı tespit edildi. Direksiyonda da problem varmış. Eksper yerinde marş almadı araba, gider ayak o da sorun çıktı çocuk arabanın elektrik sistemini kontrol ettirirsin dedi. Toplamda sanayide yaptırırsak 5.000 tl civarı yetkili serviste bu rakam 10.000 tl’ye Kadar çıkar dedi. Biz de vazgeçtik. Kaputta boya yok demişti orada da boya çıktı.

Yeni bir tane corsa bulduk yarın ona bakacağız.
Valla forumda Corsa C hakkında şurası şöyledir bu çıkabilir diye bugüne kadar ne dediysem hepsi çıkmış, bir tek EPS motoru kalmış :D Sahibini canından bezdirmiştir ondan satıyordur ben söyleyeyim :) Geçmiş olsun, büyük dertten yırtmışsınız.
Bu da makul öneri.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Şanzımanı bilmem de, bunların km çok ilerledi mi klima butonu çok kötü aşınıyor, kopma noktasına geliyor. Şu ilandaki buna çarpıcı bir örnek. Onu böyle peligomla filan tutturmak gerek arkaya. Değişimi o kumanda ünitesinin tümüyle oluyor çünkü.

Valla forumda Corsa C hakkında şurası şöyledir bu çıkabilir diye bugüne kadar ne dediysem hepsi çıkmış, bir tek EPS motoru kalmış :D Sahibini canından bezdirmiştir ondan satıyordur ben söyleyeyim :) Geçmiş olsun, büyük dertten yırtmışsınız.

Bu da makul öneri.
sahibi çok saf bi adamdı. ustam var diyor bakımları onda yaptırdım 10 yıllık ustam. ustayı arıyorum diyorum şanzıman yağ kaçırma tamir bedeli nedir, şanzımancı değilim bilmem diyor, tanıdığına sor diyorum tanıdığım yok diyor, tam üçkağıtçı. bu adamı da 10 yıldır sömürmüş. adamla geri dönerken, "daha yüzüne bile bakmam o şerefsizin" filan diyordu :d

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
sahibi çok saf bi adamdı. ustam var diyor bakımları onda yaptırdım 10 yıllık ustam. ustayı arıyorum diyorum şanzıman yağ kaçırma tamir bedeli nedir, şanzımancı değilim bilmem diyor, tanıdığına sor diyorum tanıdığım yok diyor, tam üçkağıtçı. bu adamı da 10 yıldır sömürmüş. adamla geri dönerken, "daha yüzüne bile bakmam o şerefsizin" filan diyordu :d
Daha önce demiştim ya, Opel ustası çok var ama iyisi çok az. Şaka gibiler. Size yarım günde bile bunu tasdik ettirmişler :)

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Sonunda bir Corsa 1.3 cdti aldık arkadaşlar, resimler aşağıda. fiyat 35.000 tl., alan abi yazılımcı olduğu için bana yazılım eğitim setini de fiyata dahil ettik :)) yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. bu arada araç 192k kilometrede. değişsensiz, ön arka tampon ve sağ ön çamurluk boyalı. başka bir şey yok. 2006 model.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
aux girişini bulamadım @bt nerede acaba?
Hayırlı olsun öncelikle. Aux girişini hiç bilmiyorum nerede. Küllüğün arkasındaki derin cebin oralara bakın bi. Orada OBD2 girişi de var, onun yakınında olabilir. Bir de el freninin altına/arkasına filan bir bakın. Bir ihtimal olmayabilir de. Nasıl olmayabilir: bu cd player'lar aux-ready olması lazım. Yani cihazda çıkışı hazır olup arabada bir soket yapılmamış olabilir. Araçta bulamazsanız bir oto elektronikçi o işi halleder. Sevindim temizini bulmanıza. :)

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Hayırlı olsun öncelikle. Aux girişini hiç bilmiyorum nerede. Küllüğün arkasındaki derin cebin oralara bakın bi. Orada OBD2 girişi de var, onun yakınında olabilir. Bir de el freninin altına/arkasına filan bir bakın. Bir ihtimal olmayabilir de. Nasıl olmayabilir: bu cd player'lar aux-ready olması lazım. Yani cihazda çıkışı hazır olup arabada bir soket yapılmamış olabilir. Araçta bulamazsanız bir oto elektronikçi o işi halleder. Sevindim temizini bulmanıza. :)
muayene geçmişinde şanzıman yağ kaçağı var yazıyordu ama adam dedi ki kurumuş orada zamanında akmış mı bir şey olmuş muayene onu yağ kaçağı olarak görmüş. çünkü kendileri de gidip baktırmış.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,735
6,840
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Kazasız belasız sürüşler, hayırlı yolculuklar. Araç çok güzel gözüküyor maşallah, hayırlı uğurlu olsun.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
muayene geçmişinde şanzıman yağ kaçağı var yazıyordu ama adam dedi ki kurumuş orada zamanında akmış mı bir şey olmuş muayene onu yağ kaçağı olarak görmüş. çünkü kendileri de gidip baktırmış.
Hayırlı olsun. Benim aracımda da manuel şanzıman yağı değiştirdikten sonraki muayenede yağ kaçağı görüldü diye hafif kusur yazmışlar ama bir kaçak yoktu. Terleme diye tabir edilen ufak miktarlarda sızıntılar olabiliyor bu normal, bir usta kontrol etse anlar zaten.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sefa keyifli günlerde ve sağlıklı bir şekilde kullanılmasını umuyorum, hayırlı olsun. Yağ kaçağından veya terlemesinden dolayı görünen yağ kalıntıları için aracın altını, motor altına doğru sıcak su ile yıkatmanı öneriyorum. Bu sayede tekrar oluşabilecek yağ kaçaklarını daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Alt tarafın yağsız, temiz kalması iyi olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım