KAPALI Maks.50binTL, benzin, lpg, manuel. C segmenti HB veya Sedan. Tavsiyeniz ne olur dostlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Merhaba sayın arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere bütçeyi maksimum 50 bin TL belirledim. İşim nedeniyle Isparta'da yaşayacağım. Dizel düşünmüyorum. Ziraat mühendisi olduğumdan biraz çevreci biraz da ekonomi düşündüğümden LPG tercih edeceğim. Aracı manuel düşünüyorum. Beklentim estetik ve konfor. Hız merakım yok. Yaş 29. Neler olur tavsiyeleriniz?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,301
1
9,455
4,970
kocaeli
mk1 auris , Fiat Bravo , Peugeot 308 , Alfa Romeo giuletta , Alfa Romeo 159 , Hyundai i30(mk1-mk2) , Hyundai i20 , Pek yasiniza hitap etmesede Renault laguna da olabilirdi

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Lpg mi daha pis dizel mi

LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) en temiz yakıt tipi. Çevreye zararı benzinden de, mazottan da daha az. En zararlısı mazot.
Konunun uzmanı değilim, sadece konuyla ilgili zamanında araştırmalar yaptım (gerek LPG şirketleri sitesinden gerek konu hakkında yazılmış makalelerle). Bir de bilgi vereyim, ilk öğrendiğimde şaşırmıştım. LPG normalde renksiz ve kokusuzdur. Kaçak vs. durumu anlaşılsın diye rafinerilerde kokulandırılıyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bence hiç lpg bulaşmayın. Normal benzinli kullanırkende ekonomi yapmak zor değil. Sıkışık trafikten kaçar ve rampa aşağı ayağı gazdan çekerek cutt off yaptırısanız, zaten arabanın ekonomik olacaktır.

leroy

Düz Yol Gazcısı
5 Ocak 2018
17
8
145
Çevrecilik bakımından 5-10 bin daha ekleyebilirsiniz hybrit Yaris alın. Araba bakımından da yıllarca kafamız rahat olur. Yakıt giderleri ile de aradaki farkı çok çabuk kapatirsiniz. Max 50 diyorsanız pek farketmez çoğu araba birbirine yakın zehir saçar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım