Mann Filtre sahte mi orijinal mi ?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Selamlar,bugün Terios ve Accent’in filtre elemanlarını tedarik ettim,filtreleri bu sefer farklı güvenilir bir satıcıdan tedarik etmeme rağmen Accentin yağ filtresindeki fark dikkatimi çekti,farklar filtrenin içindeydi;

2021 üretim W7023

E1810B8E-7F13-465B-82D2-D0D26D3CC327.jpeg

2022 üretim W7023

9EF7CD42-F236-4B98-90CD-5A2D123F03A2.jpeg

Filtre kartuşuna dışarıdan bakıldığında ikisininde filtre sıklığı aynı görünüyordu fakat süzgeçleri farklıydı.Sahte mi değil mi anlamak için şu videodan hareketle birkaç test yaptık.

Mor ışıkla filtrelerin kafalarına ışık tuttum ikisininde üretim tarihleri yazmıyordu,yazmaması normal mi bilmiyorum üzerlerinde zaten baskı olarak tarihleri yazıyor ancak sahte mi değil mi yöntemi olarak kullanıyorlarmış benimkinde mor ışıkla baktığımda ikisinde de gizli olarak tarih yazmadığını gördüm.Videodakinde tarih yazıyordu ışıkla bakılınca.

Kırıntılı presleme yöntemi de yok aynı sahtedeki gibi yuvarlak bir şekilde preslenmiş ikisi de,lakin şöyle bir detay var accentin orijinal filtresini de mann+hummel üretiyor kore üretimi,onda da aynı şekilde bir presleme var dolayısıyla buradan belli olmaz diye düşünüyorum.

Contalarını kontrol ettik iki conta da yumuşak ve sorunsuz görünüyor.

8CD21C66-4393-4D4C-9B12-21D2B5F80550.jpeg

Görünüş bakımından da gördüğünüz gibi bir sorun gözükmüyor,üstündeki yazıları tırnakla kazımaya çalıştık,baskı kalitesi çok iyi olmamasına rağmen baskılar hiçbir türlü silinmedi.

Diğer aldığım hava ve polen filtresinin kalitesi gayet yerinde görünüyordu aracın orijinal servisteki filtresine çok benzer dolayısıyla onlardan yana kuşkum yok ancak bunları gözle göremediğimiz için aklımda soru işareti olarak kaldı.Başka türlü bunlar sahte mi değil mi nasıl anlarız eğer başka bir yol varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,838
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Filtre bu

Bu da resmi mann ürünlerinin satıldığı sayfanın iletişim kısmı

Buradan bilgilerini girip mail atarsan sana dönüş yapacaklardır.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Filtre bu

Bu da resmi mann ürünlerinin satıldığı sayfanın iletişim kısmı

Buradan bilgilerini girip mail atarsan sana dönüş yapacaklardır.

Aynen öyle yaptım yalnız buradan değil doğrudan kendi maillerine detaylıca fotoğraflarla yazdım bakalım ne diyecekler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,838
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen öyle yaptım yalnız buradan değil doğrudan kendi maillerine detaylıca fotoğraflarla yazdım bakalım ne diyecekler.
Öyle de olur. Ürün doğrulama gibi bir kısımları yok o yüzden mail yoluyla ulaşmak gerek ki sen yapmışsın. Orijinal değilse aldığın yere iadesini yaparsın.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Yaklaşık 2 hafta sonra gelen güncelleme: Kendileri ne mail'e dönüş yaptılar,ne de telefonla dönüş yaptılar.3 sefer aradım her seferinde hemen dönüyoruz hemen döneceğiz vs dediler,günlerce bekledim dönmelerini hatta yarım saat telefonda sohbet ettik fakat mail yoluyla bir geri dönüş söz konusu olmadı.Aldığım satıcıyı ve onun iştiraklerini söyleyince hiçbir problem olmayacağını,hepsinin resmi iş ortakları olduğunu söylediler,yani sahte olmamasındaki en büyük dayanak bu,fakat filtrenin iç tasarımı neden değişmiş hala kimseden gelen bir bilgi yok.Referans olarak benim arabadan çıkana baktım,2021 üretim tarihli olanın iç yapısındaydı filtre,zaten üretim tarihleri bile birebir aynı çıktı öyle olunca ben de 2021 tarihli olanı taktırdım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ya Mann filtrede ben de sıkıntı yaşadım. İçindeki valf eksikti. Adamları aradım, eskisinin içindekini söküp yenisine takacaksınız biz böyle satıyoruz dediler. Yağ filtresinde ben de Mann tercihini bıraktım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım