Marka Fanatikliği ve VAG sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İşte hakaret ve karşıdakinin düşüncesine saygı göstermemeyi yukarıda güzel bir şekilde görüyorsunuz sonra niye anticiler çıkıyor.
Kesinlikle boyle insanlari berkin e pm atip kulagini cektirmek lazim artik cunku burasi eskiden oldugu gibi sohbetteki hakaretlerin havada ucustugu bir yere donmeden once buranin bir forum oldugunu anlatip kisa sureli uzaklastirma verilmeli

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
C segmentinde kutucuğu en çok işaretleyen araba golf,bu yüzden golf sınıfını belirliyor.
Bkz.makyajlı golf Bmw 7 serisinde kullanılan hareket algılama sensörü,sınıfında ilk kez kullanıldı ve birsüre sonra diğer markalarda kullanmaya başlayacak fanboyluk yapmaya gerek yok,Bunu herkes biliyor Nasıl bmw tabiri caizse öküz gibi fiyata satıp hız sabitleyici koymuyorsa vw'de rakiplerinden 5-10bin lira marka imajı parası alıyor ama en azından bişey var yani ama şimdi mondeo baktığınızda passatla fiyatla kafa kafaya,özellikle motor şanzıman eksikliğine rağmen,superb ise passattan 5-10 bin lira daha ucuz,burda kafada soru işaretleri oluşuyor işte...
Umarim sakadir bu cunku 2010 da aldigim japon aracimdaki teknoloji golf e 2015 te gelmisti . evet bu hareket algilama muhabbetini bende gordum ama cok gec kaldilar one gecmek icin .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Daha önce hiç DSG Isınma arızası yaşadınız mı ? herkes durduğunuz zaman boşa alın diyor ısınmaması için biz 1kere bile almadık hiç ısınma problemi yaşamadık almalımıyız acaba ?
Bildiğim kadarıyla araba durduğu zaman frene sonuna kadar basılı beklerseniz kendisi boşa alıyor, ama nasılsa duruyoruz deyip frene hafif basıldığı zaman veya bırakma noktasına gelindiğinde şanzıman yarım kavramaya geçiyor. Böyle bir bilgi edinmiştim. Doğruluğundan emin değilim. Isınma durumu bu tarz kullanım alışkanlığıyla alakalı olabilir.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bildiğim kadarıyla araba durduğu zaman frene sonuna kadar basılı beklerseniz kendisi boşa alıyor, ama nasılsa duruyoruz deyip frene hafif basıldığı zaman veya bırakma noktasına gelindiğinde şanzıman yarım kavramaya geçiyor. Böyle bir bilgi edinmiştim. Doğruluğundan emin değilim. Isınma durumu bu tarz kullanım alışkanlığıyla alakalı olabilir.
Start/Stop aktif ise frenin sonuna kadar basmaya gerek yok.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Doğru tam basmadığınız zaman yarım kavrama oluyor araba gitmek istiyor start stop devreye girdiğinde ise tam basmaya gerek yok ayağını frenden çektikten sonra zaten çalışıyor en azından bizimkinde öyle(caddy 2016)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam sizin caddy normal yakmaya başladı mı
Hava Basıncını düzelttim Şehir içi yoğun trafikte 8-9larda geziyor oda araç 1600KG Ve genelde 2-3 kişi biniyoruz 1800e yakın olduğu için normal diye düşünüyorum Zaten yol boş olduğu zaman direk 5lere iniyor uzun yolda yüklü halde 4.6 gördük rakipleri ne kadar yakıyor bilmiyorum onlara bakmak lazım.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hava Basıncını düzelttim Şehir içi yoğun trafikte 8-9larda geziyor oda araç 1600KG Ve genelde 2-3 kişi biniyoruz 1800e yakın olduğu için normal diye düşünüyorum Zaten yol boş olduğu zaman direk 5lere iniyor uzun yolda yüklü halde 4.6 gördük rakipleri ne kadar yakıyor bilmiyorum onlara bakmak lazım.
Düzelmiş düzelmiş :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
bir metal parçası der geçerim ,tabi insan kullandığı eşya ile duygusal bağ kurabilir ama bunu koyu savunucu olma noktasına getirirse bu hastalık olur,bana göre otomobiller sevile bilir ama her markanın yeni aracı değil kültleşmiş ve dünya otomotiv tarihine belli yere gelmiş araçlar bunu hak eder misal golf mark1 gti ,opel manta 400,ford siera cosworth,lancia delta integrale ,toyota celica,audi quattro sport s1 vs gibi bu araçlar saygıyı ve fanatikliği hak eder ama günlük kullanımdaki araçlar sadece sevgiyi hak eder saygı ise zamanla bazı konularda kültleşince hak edilir.(tabii ki bunlar kişisel görüşümdür tartışılabilir)
Ae101 corolla günlük kullanıma örnek bir efsanedir hocam. Efsane kasa diye geçer zaten

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Doğru tam basmadığınız zaman yarım kavrama oluyor araba gitmek istiyor start stop devreye girdiğinde ise tam basmaya gerek yok ayağını frenden çektikten sonra zaten çalışıyor en azından bizimkinde öyle(caddy 2016)
Dün kayınpeder Passatının DSG sini parka almayı unuttu araba garaj kapısına tosladı. Neymiş DSG sürücüsüz de ilerlemiş. :D

aydingokce

Profesör
11 Eyl 2016
85
187
1,060
Benim bu konuda bakış açım çoğunluktan farklı: Eğer ben bir arabaya tonla para verip de onu satın aldıysam, o arabaya en çok lafı ben sayarım. Çünkü verdiğim paranın karşılığını isterim. Maalesef pek çok kişi olaya böyle bakmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım