KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama bir iki gün çok yoğun geçti yazamadım kusura bakmayın. ben civarında değil diye iddialı söylemi marka olarak belirttim. model olarak değil. çünkü istediğiniz kadar premiumuz deyin yine de gerçek bir premium marka olmanız için uzun bir tarihte o klasmana hitap etmeniz gerekir diye düşünüyorum. model konusuna gelince ben @berkertekin hocam gibi düşünüyorum açıkçası. bence a3 le mazda 3 arasında kendi objektifliğimle baktığımda fark var. hele ki tr deki fiyatlandırmayla mazda 3 ün oldukça pahalı olduğunu düşünürsek ben a3 alırdım şahsen. ama mazda 6 ya gelindiğinde kalite gerçekten mazda nın nirvanası hocam dediğiniz gibi çok kaliteli araba. yeni mazda 6 yı da a4 ü de sadece galeride inceledim. mazda 6 nın kalitesi a4 le c nin bir çıt altında; passat ın bir çıt üstünde görüyorum şahsen. fiyatlar hakkında bilgim yok fakat 2. el piyasası gibi bir derdim yoksa a4 6 dan baya daha pahalı olacağı için mazda 6 alırdım. çok üst düzey bir araba.
estrafurullah hocam araba muhabbetı her daım sızınle guzel. siz işleri halledin yeterkı her zaman konusulur:) bu arada zaten sıze cevap verme adı altında genel konusmustum bılıyorsunuz ehlıyete 100 lıra koyayım araba kacırayım tarzında ınsanlar türedi. klasık olarak sıze lafım yok bır tarafın ıyısını gorursek karsı tarafında ıyı yonlerını kabul edıp terazıde ona gore bakıyorsunuz saygım sonsuz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam en tepedeki fiyatı zaten saymıyorum kimse o paraları bu sınıfa vermiyor. Fakat 79 binlik başlangıç fiyatı bile yüksek mazda 3 ün

En boş paketine baktım ön park sensörü ve yağmur sensörü dışında o bile dolu bide en çok tercih edilecek paketine yani orta+ paket 1.6 dizel otomatik tabiki mazda 3 power 105k donanım dengi golf 110k astra 102k ceed 102k focus 105k fiyatları var şimdi böyle bakınca fiyatları normal geliyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
En boş paketin boş olmadığını biliyorum fakat onun bile dolu olması fiyatı yüksek çıtaya çekiyor. Öyle olunca mazda ların genel satış problemi olan mantıklı olmama durumu ortaya çıkıyor. Bunu demek istedim :)

Şimdi arabanın en boş paketteki doluluğunda oluşan fiyat farkı o arabayı pahalı yapmaz ki mesela şöyle bir örnek vereyim insignia en boş fiyatı 102k passatın ise 87k ama işin detayına girince denk donanımdaki passat 130k çıkıyor yani benim bakış açıma göre rakiplerine göre pahalı ya da ucuz diyebilmek için birbirine denk olanlarını kıyaslamak lazım bence mantıklı olan da o :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Araba piyasası çıldırmış.. dizel ve otomatik olsun derseniz 75k dan kapı açılıyor.. biraz donanım ve marka olsun C segmentinde kalalım dediğinizd 85-100... dolu olsun dersek 110 lar falan oluyor .. çok saçma .. yahu hakkaten bu paralar maaş alınarAk kolay verilmiyor.... aldığımızda en nihayetinde C sınıfı 1.6lt..ortalama 120hp lik dizel bir araç.. ah devlet ah... vergi vergi vergi..birde üstüne para pul oldu

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Araba piyasası çıldırmış.. dizel ve otomatik olsun derseniz 75k dan kapı açılıyor.. biraz donanım ve marka olsun C segmentinde kalalım dediğinizd 85-100... dolu olsun dersek 110 lar falan oluyor .. çok saçma .. yahu hakkaten bu paralar maaş alınarAk kolay verilmiyor.... aldığımızda en nihayetinde C sınıfı 1.6lt..ortalama 120hp lik dizel bir araç.. ah devlet ah... vergi vergi vergi..birde üstüne para pul oldu
Çare 2. el hocam 10k km dekini alacaksın kafa rahat :)

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Ooo bişey yazdık konu almış başını gitmiş. Arkadaşlar mazda son yıllarda hakikaten sıklet atladı. tamam belki lexus, infinity veya alman 3lüsü kadar iyi değildir. orda gaza gelip öyle yazdığımı kabul ediyorum ama bu firmaların ana markalarından bence daha iyi (Toyota, nissan, vw v.s.) tasarım, sorunsuzluk konusunda 10 numara, konfor, yol tutuş güzel, malzeme kalitesi iyi, bir tek belki daha güçlü turbo motorlu olabilir, ama adamlar o zaman sorunsuzluğu kaybedebilir. Neyse; konuya hararetli giren arkadaşlar, biraz sakin olun. Tamam abarttık ama çikolatasını abarttık. :)

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Heh şöyle, birisi yazdı en sonunda ... ya kalite falan filan, yok Alman 3 lüsüymüş.. yok Mazda premium falan filan olmuş...

Ya bırakın bu işleri, fani dünya... araba hakkaten seksi ve sadece onun için bile alaınabilir belkide ;)

Bu arada hayırlı olsun, Allah uzun yıllar sorunsuz, kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

Son düzenleme:

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Sabahın 5.30 da kalkıp bebeğimi uykusundan huzurundan edip bayinin ayağına gidiyorum...bir de en baştan sordum GVC var mı diye..adam ne ne sattığından haberi yok...son modeli hepsi var diyor...bugüne anlaşıyoruz..sabah galeriyi açtıklarında oradayım tekrar donanım listesine baktım GVC yazmıyor bu sefer de yüzyüzyüze tekrar soruyorum GVC bunda var değil mi,listede görünmüyor dedim. Evet deyip kem küm edip emin olamadı genel merkezi aradı sonra da bunda yok dedi...ya şaka olsa yapılmaz bu..tüm işimi gücümü hastalarımı bırakıp izin alıp gidiyorum. baştan yok dese,bilmiyorum dese... haram zıkkım olsun araba falan satamazlar inşaallah o İzmir mazda Yeni bayisi..aptallık ya sattığı arabayı bilmeden konuşuyorlar..sonuç araba falan alamadım sinirle evime döndüm
R132ra

http://hizliresim.com/R132ra
R132ra.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım