AÇIK Megane 4 Mekanik Sorunlar / Vites Geçişleri ve Klima Sesi

Tolgahan

Tolgahan Tosun
Senkromeççi
25 May 2020
4
0
85
26
Kocaeli
Marka
Toyota
Merhaba arkadaşlar
1.33 manuel megane 4 kullanıcısıyım.
Araçta 3 tane temel rabatsız edici sorunum var yaşamış veya başına gelmiş arkadaşlar yardımcı olabilirmi.

*Vites geçişleri çok sesli ve kemikli rahatsız edici düzeyde
*Viteste ilerlerken gaz verip çektinizde vitesin sallanması
*Klima açıkken aracın uğultulu ve hırıltılı çalışması.

Aracım daha 9000 km de. Sizce bunlar normalmi?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,606
18,393
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aracınız daha yeni, yetkili servise bırakıp şikayetlerinizi bildirin garanti dahilinde baksınlar. Ben bir şey yapacaklarını düşünmüyorum, arabada da bir problem yok bence.

Daswagen

Asfalt Kurutucu
4 Ocak 2020
25
17
595
Forum
söz konusu 3 problem (!) de km den bağımsız bu marka kullanıcılarının aşina olduğu normal karşılanan durumdur...

renault araçlarının kendine has vites geçişleri, zaman zaman gaz tepkisi ile vites topuzunun hareketi, bazı marka modellere göre debriyajlarının yukarıda kavraması vs. gibi bilinen renault a özgü durumlardan şikayetleriniz görülüyor, bu 3 madde için söyleyebileceğim, aracınız sorunsuz... sadece megane değil, fabrikadan çıkan birçok modelde durum bu şekildedir...

yine de içiniz rahat edecekse yetkili servise danışmanızı da öneririm...

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,653
2,320
İst.
Marka
Ford
kulaklar renoda yumuşaktır bundan dolayı hemen her modelinde vitesi oynar :) vites geçişi de araca özgü, servis bir şey yapamaz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sadece 2. sorun hakkında net bilgim var. Renault'ların belki 40 yıllık geleneğidir, yüklenince vites kolu oynar. :)
1. sorun aracınıza özgü mü, yoksa megane 4 kasaların genelinde mi var bilemiyorum, kullanma deneyimim olmadı. Servise göstermenizde fayda var.
3. mesele de pek çok araçta görülen bir durumdur. Klima kompresörü bazı araçlarda fazlaca ses yapar. Gücü de motordan çektiği için motorun sesini de değiştirir. Sizi rahatsız eden düzeyi hakkında ise bir fikrim yok. Yine bir yetkili servise uğrayıp sormanızda fayda var.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
megane 4 dci icon sedan 3 sene kullandım o vites topuzu töbe est. bişi gibi oynar yüklenmede. ve değiştirmelerde biraz seri veya sert yaparsanız sanırsın sıralı dogbox şanzıman gibi cat cat senkromeç sesi gelirdi. klima ise servise sormak lazım ama sesli çalışır genelde klimalar.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,128
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
kulaklar renoda yumuşaktır bundan dolayı hemen her modelinde vitesi oynar :) vites geçişi de araca özgü, servis bir şey yapamaz.
Gene aynı sebepten kulaklar yumuşak olduğu için, motor ve şanzıman hafif de olsa yaylanır ileri geri ve sağa sola yol bozukluklarında vs. Bu nedenle Renault'larda genel olarak sürücüyü "acaba" ya sevk eder direksiyon başında. Daha az güven vermesinin sebeplerinden birisi de bu. Özellikle motorun yukarı aşağı çok sallanması kötü bir şey. Onca kütle, elbette ki süspansiyona da etki ediyor.

Bazı arkadan çeker spor araçlarda da vites doğrudan şanzımana bağlıdır. Viraja girdiğinde vites de şanzımanla beraber oynar.

Şanzıman ne kadar hareket edebilir örneği:
(Viraja girerken el frenine giden eli falan görmezden gelin)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Megane 4 lerde kronik olan başka şeyler var bunlar sorun değil bence. Megane 4 lerde kronik olarak hiç kullanmadan görebildiklerim istisnasız gördüğüm tüm sedanlarda stepne havuzuna su sızıntısı olması ve kapıların üst birleşim noktalarının içe doğru bükülmesi. Gerçekten berbat görünüyor. İstisnasız tüm 4 lerde gördüm bunları.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Megane 4 lerde kronik olan başka şeyler var bunlar sorun değil bence. Megane 4 lerde kronik olarak hiç kullanmadan görebildiklerim istisnasız gördüğüm tüm sedanlarda stepne havuzuna su sızıntısı olması ve kapıların üst birleşim noktalarının içe doğru bükülmesi. Gerçekten berbat görünüyor. İstisnasız tüm 4 lerde gördüm bunları.
Bagaj konusunu bilmiyorum ama o içe bükülme konusunu garantiden hallediyorlar. Kullanıcılarının bilgisi olsun diye yazayım bunu da arkadaşımın aracında yaptırmıştık garantisi bitmek üzereyken, tabi yine göçüyo ama bi süre daha düzgün kullanılıyo en azından

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım