Mini Cooper S Countryman All4 Şanzıman Kaç Litre Yağ Alır?

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Merhaba arkadaşlar, bugün şanzıman yağ değişimi yaptım, motulun sitesinden baktığımda aracım için motul trans atf yağ öneriyordu, ustaya sordum, o kırmızı motul dexron atf 6 olur bunun yağı dedi ve o yağı koydu ayrıca motulun sitesinde aracın kuru ikmalde yağ seviyesi 6 litre yazıyor, servis ikmalinde 4,5 litre yazıyor fakat usta 8, 9 litre koyulması lazım dedi ve kafam baya karıştı bu konu hakkında bilgisi olan var mı? aracım Mini Cooper s Countryman all4

mete25

Panpa
4 Mar 2019
532
1,291
2,520
Ankara
Marka
BMW
"Usta"ların sözüne pek itibar edilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Dolum ağzından yağın taşması için 8 9 litre yağ gerektiğini söylüyor olabilir :D
Genelde internet sitelerinin verileri doğru oluyor. Yağ türü ve miktarı açısından birkaç kaynağı daha kontrol edip ona göre hareket edebilirsiniz.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
"Usta"ların sözüne pek itibar edilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Dolum ağzından yağın taşması için 8 9 litre yağ gerektiğini söylüyor olabilir :D
Genelde internet sitelerinin verileri doğru oluyor. Yağ türü ve miktarı açısından birkaç kaynağı daha kontrol edip ona göre hareket edebilirsiniz.
Motulun sitesine de pek güvenmiyorum, geçen hafta 0w40 yağ koydum arabaya motulun sitesine bakıp fakat yağın yanlış olduğu kanaatine vardım liqui moly 0w30 veya 5w30 öneriyordu ertesi gün gittim değiştirdim fakat şanzıman için motul trans atf öneriyor ama dexron 6 tipi yağın açıklamasını okuyunca da uyumlu gibi duruyor ustada dexron 6 koyalım istersen diğer yağı da koyarım ama sorumluluk almam diyince mecburen motul dexron 6 koydurdum

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Ve yağı motul evo makine ile koydu acaba makine yağ seviyesini ayarlayabilir mi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,250
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ve yağı motul evo makine ile koydu acaba makine yağ seviyesini ayarlayabilir mi?
O makine ile yağ değişimi yapılırken kapasitenin 2 katı falan kullanıyor tamamen durulamak için. Zaten araç bilgileri falan giriliyor o makineyi kullanan bi yerde sorun yaşamazsınız kolay kolay

mete25

Panpa
4 Mar 2019
532
1,291
2,520
Ankara
Marka
BMW
Motulun sitesine de pek güvenmiyorum, geçen hafta 0w40 yağ koydum arabaya motulun sitesine bakıp fakat yağın yanlış olduğu kanaatine vardım liqui moly 0w30 veya 5w30 öneriyordu ertesi gün gittim değiştirdim fakat şanzıman için motul trans atf öneriyor ama dexron 6 tipi yağın açıklamasını okuyunca da uyumlu gibi duruyor ustada dexron 6 koyalım istersen diğer yağı da koyarım ama sorumluluk almam diyince mecburen motul dexron 6 koydurdum
Sırf motul'u değil birkaç farklı siteyi referans almakta fayda var. Kullanıcı el kitabında da veriliyor olabilir bu bilgiler. Benim aracımın kitapçığında kapasiteler mevcut.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım