KAPALI mitsubish asx

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
merhaba,

1.6 benzinli motor mitsubishi asx ' i nasıl bilirsiniz?
Invite paketli 118 binde ve bir kaç lokal boya harici hiç bir hatası olmayan 52 bin TL ' ye bir araç buldum. Tavsiye eder misiniz?

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
2016 Aralıkta 40 bin tl civarı araç bakarken, Lancer sportbackten vazgeçip aynı motora sahip ASX aldım.

Motor 117hp mitec Cleartech teknolojili düşük devirde uysal iken yüksek devirde canavarlaşıyor. Otobanda 192 km maksimum hızı gördüm. 90 km sabit hızla CC açık 4.8 lt çok rahat görülebiliyor.

Aldığımda 104bin km'de idi şuan 116binde. Alır almaz Atiker Gold obd2 LPG kiti taktırdım 1400-tl maliyeti oldu. Sonrasında lastikleri yeniledim. 350 TL adetten 4 tane nokian suv aldım. 4200 kmdir benzin dahil aldığım tüm yakıtların ortalama maliyeti 9.18lt/100 km LPG tüketime sahibim. Biraz daha yumuşak kullanımda 7.5-8e düşürülebilir.

Bakım aralığı 1 yıl 15k km
Ben yağ, filtreler, arka balatalar, fren hidroliği ve motor soğutma suyunu değiştirdim. Maliyeti işçilik dahil 450kusur TL tuttu. Ön cam çatlak idi yağmur sensörlü ön camı kaskodan değiştirdim orjinali sanırım 900-tl ama doraglass 400-tl takıldı.

Araç genel olarak sert yapıda. Arkalar bağımsız süspansiyon olduğundan güvenli sürüş sunuyor. Oturma pozisyonu çok iyi. Vites kutusu yine sert. Arka görüş düşük mutlaka geri görüş olmalı bence yoksa park ederken ufak tefek dokundurma kaçınılmaz oluyor :)

ABD iihs testlerinde aynı şaseyi kullanan outlander ile top safety pick+ almış bir aracın güvenliğine laf edilemez heralde :)
Sanayide ki ustamın karşı dükkanında araç ile bariyere girip takla atmasına rağmen sağ salim çıktığı için Asxe aşık usta gördüm.

İnvite pakette lastikler 16", far yağmur sensoru, yokuş kalkış, CC, start stop ve elektrikli aynalar var. Ancak multimedya eksik USB yok. Cam tavan yok. Bunun dışında bildiğim bir fark yok intense ile.

Genel olarak aracımı seviyorum. Köpekbalığı tasarımı görenlerin hoşuna gidiyor. Kurumda 2017 kadjar, 2016 tiguen ve 2018 3008 var. Yan yana koyuyoruz tasarım olarak genel beğeni 3008>Asx>Tiguan> kadjar şeklinde sıralanıyor.

Sormak istediğin aklıma gelmeyen birşey varsa sorabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Geçen yılın birincisi idi 4.luge düşmüş Mitsubishi. Koreliler ilk ikiye yükselmiş helal olsun demek düşer..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Geçen yılın birincisi idi 4.luge düşmüş Mitsubishi. Koreliler ilk ikiye yükselmiş helal olsun demek düşer..

Bir kore otomobiline sahip olmamis olsam inanabilirdim, turbosu fabrikadan bozuk cikiyor kore otomobillerinin...

Ayrica 10 yil kopekbaligi Lancer’a binmis biri olarak ASX’inde ayni genleri tasidigini dusunerek tavsiye ederim. Benim Lancer’da tek nefret ettigim konu yalitimin fazla zayif olmasiydi. Uzun yolda 100 u gectigin an bas agrisiyla dolu bir yolculuk yapiyordun. Eger ASX’de boyle bir durum yonsa siddetle tavsiye ederim.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bir kore otomobiline sahip olmamis olsam inanabilirdim, turbosu fabrikadan bozuk cikiyor kore otomobillerinin...

Ayrica 10 yil kopekbaligi Lancer’a binmis biri olarak ASX’inde ayni genleri tasidigini dusunerek tavsiye ederim. Benim Lancer’da tek nefret ettigim konu yalitimin fazla zayif olmasiydi. Uzun yolda 100 u gectigin an bas agrisiyla dolu bir yolculuk yapiyordun. Eger ASX’de boyle bir durum yonsa siddetle tavsiye ederim.

100den sonra aynalardan rüzgar sesini ciddi alıyor ama iyi lastikler ile yol gürültüsü oldukça azalıyor. Kaput altından gelen motorun sesi bence çok tatlı.(ses geliyor ama rahatsız etmiyor)

Kore konusuna gelince burada da bahsediyoruz Hyundai ciddi bir gelişim içinde. Beklenti performans konusunda kullanıcısını memnun etmiş olsa gerek. Yukarıdaki listeye son 3 yıl içerisinde üretilip Almanya'da kullanılan araçlardan gelen şikayet sayıları baz alınmış. Bu sebeple bmwnin audinin en kötü dörtte olmasının sebebi beklenti karşılığını tam vermemekle alakalı olmalı.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
2016 Aralıkta 40 bin tl civarı araç bakarken, Lancer sportbackten vazgeçip aynı motora sahip ASX aldım.

Motor 117hp mitec Cleartech teknolojili düşük devirde uysal iken yüksek devirde canavarlaşıyor. Otobanda 192 km maksimum hızı gördüm. 90 km sabit hızla CC açık 4.8 lt çok rahat görülebiliyor.

Aldığımda 104bin km'de idi şuan 116binde. Alır almaz Atiker Gold obd2 LPG kiti taktırdım 1400-tl maliyeti oldu. Sonrasında lastikleri yeniledim. 350 TL adetten 4 tane nokian suv aldım. 4200 kmdir benzin dahil aldığım tüm yakıtların ortalama maliyeti 9.18lt/100 km LPG tüketime sahibim. Biraz daha yumuşak kullanımda 7.5-8e düşürülebilir.

Ben yağ, filtreler, arka balatalar, fren hidroliği ve motor soğutma suyunu değiştirdim. Maliyeti işçilik dahil 450kusur TL tuttu. Ön cam çatlak idi yağmur sensörlü ön camı kaskodan değiştirdim orjinali sanırım 900-tl ama doraglass 400-tl takıldı.

Araç genel olarak sert yapıda. Arkalar bağımsız süspansiyon olduğundan güvenli sürüş sunuyor. Oturma pozisyonu çok iyi. Vites kutusu yine sert. Arka görüş düşük mutlaka geri görüş olmalı bence yoksa park ederken ufak tefek dokundurma kaçınılmaz oluyor :)

ABD iihs testlerinde aynı şaseyi kullanan outlander ile top safety pick+ almış bir aracın güvenliğine laf edilemez heralde :)
Sanayide ki ustamın karşı dükkanında araç ile bariyere girip takla atmasına rağmen sağ salim çıktığı için Asxe aşık usta gördüm.

İnvite pakette lastikler 16", far yağmur sensoru, yokuş kalkış, CC, start stop ve elektrikli aynalar var. Ancak multimedya eksik USB yok. Cam tavan yok. Bunun dışında bildiğim bir fark yok intense ile.

Genel olarak aracımı seviyorum. Köpekbalığı tasarımı görenlerin hoşuna gidiyor. Kurumda 2017 kadjar, 2016 tiguen ve 2018 3008 var. Yan yana koyuyoruz tasarım olarak genel beğeni 3008>Asx>Tiguan> kadjar şeklinde sıralanıyor.

Araştırmalarım sonucunda tek olumsuz yanı yalıtım olduğunu gördüm. Hafta sonu bir Mitsubishi bayiine gidip inceleme yapıcam. Eğer beğenirsem alıcam gibi duruyor. Aracın rengi de mavi :) çok tatlı görünüyor. LPG de bir problem çıkartmıyor değil mi ? Ben motor tam uyumlu diye biliyordum. Ford'da LPG den dolayı ateşleme sisteminden çok problem yaşadım da :(

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Araştırmalarım sonucunda tek olumsuz yanı yalıtım olduğunu gördüm. Hafta sonu bir Mitsubishi bayiine gidip inceleme yapıcam. Eğer beğenirsem alıcam gibi duruyor. Aracın rengi de mavi :) çok tatlı görünüyor. LPG de bir problem çıkartmıyor değil mi ? Ben motor tam uyumlu diye biliyordum. Ford'da LPG den dolayı ateşleme sisteminden çok problem yaşadım da :(

Lpg de hic bir sikinti yasamassin. Gonlunu ferah tut.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

LPGyi taktirip 12bin km yol yaptım dedim ya ikinci kez ayara bile gitmedi araç, o kadar diyeyim. (maşallah de :D)

Atikerlerde kullanıma bağlı 60binde de subap yakan var 95bin götüren de var.
60binde bile subap değişliği yapsam maliyetinin 4 katı kar söz konusu. Hele bir sonrakine çelik sübap taktırıp daha da uzatılabilir.

Bence tek eksisi yalıtım değil hatta aynalardan gelen ses harici yalıtımı sorun bile değil. Hele ki ısı yalıtımı yok diyen gelsin dağda bizimle biraz takılsın. Normalde i30la, golf ile, Lineayla yarım saat 45 dakikada bir aracı ısıtıyorsak asxte kendi ısımız yetiyor. (arkadaşlar arabayı sen al da kilotla oturalım diye de esprisini yapar)

En önemli eksileri "bence"
Sert vites kutusu konforundan çalıyor.
Sert süspansiyonlar konforundan çalıyor.
Multimedya istiyor araç.
NET.

Edit: Manisa yakınlarındaysan gel gönlüne göre test et aracımı.

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford

Sorunsuzluğu ve donanımları beni cezbetti açıkçası. Ayrıca görüntüsü diğer suv modellere göre çok güzel. Dediğiniz gibi yalıtımı kötü olabilir ama benim için çok problem değil.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
LPGyi taktirip 12bin km yol yaptım dedim ya ikinci kez ayara bile gitmedi araç, o kadar diyeyim. (maşallah de :D)

Atikerlerde kullanıma bağlı 60binde de subap yakan var 95bin götüren de var.
60binde bile subap değişliği yapsam maliyetinin 4 katı kar söz konusu. Hele bir sonrakine çelik sübap taktırıp daha da uzatılabilir.

Bence tek eksisi yalıtım değil hatta aynalardan gelen ses harici yalıtımı sorun bile değil. Hele ki ısı yalıtımı yok diyen gelsin dağda bizimle biraz takılsın. Normalde i30la, golf ile, Lineayla yarım saat 45 dakikada bir aracı ısıtıyorsak asxte kendi ısımız yetiyor. (arkadaşlar arabayı sen al da kilotla oturalım diye de esprisini yapar)

En önemli eksileri "bence"
Sert vites kutusu konforundan çalıyor.
Sert süspansiyonlar konforundan çalıyor.
Multimedya istiyor araç.
NET.

Edit: Manisa yakınlarındaysan gel gönlüne göre test et aracımı.
Valla Manisa Akhisarlıyım ama İstanbul'da yaşıyorum :) Söylediklerin benim için eksi değil ama yaşamadıkça bir şey de diyemeyeceğim :) subap kullanıma göre değişir diye biliyorum. Benim araba 190 bin de hala orijinal subap var üzerinde bildiğim kadarıyla.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla Manisa Akhisarlıyım ama İstanbul'da yaşıyorum :) Söylediklerin benim için eksi değil ama yaşamadıkça bir şey de diyemeyeceğim :) subap kullanıma göre değişir diye biliyorum. Benim araba 190 bin de hala orijinal subap var üzerinde bildiğim kadarıyla.

Bu ASX lerde euro 5 motor var, subaplar bildigim kadariyla magnezyum alasimli, bizim lancer da 109 hp lik euro 4 du mesela, celik subap vardi. Euro 5 ve sonrasi her aracta lpg de subap sorunu cekebilirsin, gayet normal.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Asx denince aklıma Hayko Cepkin geliyor nedense. :D

be.jpg

Fobisi yolda kalmak olduğundan Mitsubishi almış. 8 ayda 35 bin km yapmış vs.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/otomobil/132275/Hayko_Cepkin__Otomobil_benim_icin_bir_tutku.html
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/otomobil/481158/Her_biri_ayri_bir_ask_hik_yesi....html

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Kuşadasında komşum sayılırdı bi aralar karşı sitedeydi ama taşınmış geçen sene sanırım , güzel bi abi denk gelene bira da ısmarlar foto da çekinirdi pek severim :)

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560

Abi 100-110 ile gidersek uzun yolda ortalama kaç litre LPG yakar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım