KAPALI Mondeo 1.6 Tdci - Nasıldır? Tutmadı mı bu araç ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

2-3 yıl önce gördüğümde iç geçirirdim.
Hatta aklımda kalan iç geçirdiğim erişilebilir bir kaç arabadan biridir.
Şimdi 2nci el araç bakıyorum, dizel olması şart, km yapacağım. Bence bu kadar güzel bir D segmenti için otomatik vites den de vazgeçebilirim diyorum kendi kendime(halen git gellerim var...:))

Malum siteden biraz araştırdım ancak pek fazla araç çıkmadı. Nedenn?
Özellikle beğenilmeyen bir yönü mü var?
Evet pek hızlı değildir, 1.6 tdci anca günü kurtarır
Tüm problem otomatiğinin olmaması mı?

Siz tavsiye eder misiniz?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ekspertizde önemli birşey çıkmadı arşkadaşlar... aracın kaportasında ufak tefen gamze ve bir kaçküçük çizik var ama 0 boya ve değişen çıktı ..içide çok temiz olduğundan daha fazlada yorulmak İstemedim, kapora verdim. Bu arada bu güne kadar pek hoşuma gitmeyen içi, belki aydınlatmalarının etkisiyle, beyaz oluşundan ötürü olabilir güzel gözüktü gözüme ve evet dediğiniz gibi sürüş konfor paketi mevcut..bluetooth yok, CC var.. .. hayırlısı ile Pazartesi günü alıcam aracı .. Yalnız lastikler 30bin km de ve yaz lastikleri ... 30k atılması için biraz erken, yazık olur.. napsam bilemedim

Ben olsam 1 sezon kullanıp sonra yeni lastik alırdım.Ambiyans aydınlatması gece baya güzel duruyor.Beyaz olmasını ilk ben de yadırgamıştım ama sonra hoşuma gitti diyebilirim
25e6e9a1bb43c6832183aa485dbfa2d1.jpg

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin hocam.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@DuzboruDownpipe teşekkürler iyi dileklerin için...bakalım..inşallah yarın bir aksilik çıkmazsa, öğleye kalmadan alırım aracı... Ben aslında eşimin Polosunu beğeniyorum.. motoru biraz sesli olsada (3 silindir dizel neticede), aracın hacmi dışında, genel gidişi, rafineliği, DSG nin çalışması, sınıfına göre iç mekan kalitesi vs vs hoşuma gidiyor..Golf te de sanırım o eksikler fazlasıyla kapanacak ve muhtemelen seçimimden memnun kalacağım..Allah mahçup etmesin diyelim. Lastik ile ilgili olarak Lastik forumuna bir konu açıcam ve opsiyonları değerlendiricem ... bakalım arkadaşlar ne diyecek

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@DuzboruDownpipe teşekkürler iyi dileklerin için...bakalım..inşallah yarın bir aksilik çıkmazsa, öğleye kalmadan alırım aracı... Ben aslında eşimin Polosunu beğeniyorum.. motoru biraz sesli olsada (3 silindir dizel neticede), aracın hacmi dışında, genel gidişi, rafineliği, DSG nin çalışması, sınıfına göre iç mekan kalitesi vs vs hoşuma gidiyor..Golf te de sanırım o eksikler fazlasıyla kapanacak ve muhtemelen seçimimden memnun kalacağım..Allah mahçup etmesin diyelim. Lastik ile ilgili olarak Lastik forumuna bir konu açıcam ve opsiyonları değerlendiricem ... bakalım arkadaşlar ne diyecek

Hayırlı uğurlu olsun hocam sonunda buldunuz arabanızı bizde hala aramadayız :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@berkay4408 Teşekkürler iyi dileklerin için. Aslında biraz sıkılmıştım, hakkaren sıkıcı bir süreç lakin lanet olası zamlarla yarışıyoruz! Allah kolaylık versin sizede... bende aslında öyle küçük şeylere takılmayarak aldım aracı.. takılsaydım, ufak tefek gamze veya Cizikleri gözümde büyütseydim alamaZdım bunuda... zaten eğer 2nci el alacaksanız bakmayacaksınız bunlara... bu arada bir kaç konu aklımsa kalmasın diye ekspertiz yaptırdım, çok memnun kaldım. Aklımda hiç birşey kalmadı. Tavsiyem sizde yaptırın, raporunuz elinizde olsun

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@berkay4408 Teşekkürler iyi dileklerin için. Aslında biraz sıkılmıştım, hakkaren sıkıcı bir süreç lakin lanet olası zamlarla yarışıyoruz! Allah kolaylık versin sizede... bende aslında öyle küçük şeylere takılmayarak aldım aracı.. takılsaydım, ufak tefek gamze veya Cizikleri gözümde büyütseydim alamaZdım bunuda... zaten eğer 2nci el alacaksanız bakmayacaksınız bunlara... bu arada bir kaç konu aklımsa kalmasın diye ekspertiz yaptırdım, çok memnun kaldım. Aklımda hiç birşey kalmadı. Tavsiyem sizde yaptırın, raporunuz elinizde olsun

Biz DOD'dan aldık ordan ekspertsiz raporu vardı üstüne biz de dışarda ekspertsiz yaptırdık 2 tane duruyo torpidoda :)

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Biz ford bayisine gitmiştik 2-3 gün önce focus vardı mavi benzinli fulldü xenon felan 110bin lira diyodu babam çok beğendi arabayı fakat ilk dediği kelime şu oldu
"110bin buna vereceğime mondeo alırım bu çok dar jetta daha genişti"
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Biz ford bayisine gitmiştik 2-3 gün önce focus vardı mavi benzinli fulldü xenon felan 110bin lira diyodu babam çok beğendi arabayı fakat ilk dediği kelime şu oldu
"110bin buna vereceğime mondeo alırım bu çok dar jetta daha genişti"
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkürler @yunuscelik29 ... Bu araç arayışı içinde Focus haricindeki bütün aralara belki 10 ar kez binmiş ve incelmişimdir.
Focus a bindim, koltuğu ayarladım ... lakin sol dizim aydınlatma kumandaları ile akraba durumdaydı .. ben uzun boylu biriyim, tabiki genel olarak insanlar bunu yaşamayacaktır ancak bu durumdan dolayı direk çıktım araçtan ... eğer bu sorun olmasaydı kesinlikle kısa listeme kalacaktı... belki onu bile almış olabilirdim ... ama benim için imkansız bir durumdu...

Mondeo başka bir araç... Golf ten inip Passata binince, evet belki biraz daha kaliteli, geniş bir araca biniyorsunuz ... ama aradaki fark aslında çok değildir (bana öyle geliyor) lakin Mondeo ve Focus arasındaki fark korkunç... tabiki bunda tasarımlarınında çok farklı olmasının etkisi var ...

Jettanın iç hacmi Mondeo ile yarışabilir belki... bu arada eğer hacim istiyorsanız ve henüz bakmadıysanız adres Skoda Octavia

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Araba hem cok satılmıyor, hemde alanda kolay kolay satmıyor gibi bir durum var. Az yani 2nci elde.. hal böyle olunca çok seçenekte kalmıyor. İzmir piyasasını bikemiyorum ama ben 2015 model 20bin km deki aracı 85500 den kaçırdım.. yani arada 5500 var... bir çıt pahallı .. ama çok alternatif te yok.... bayide bu aracı şu anda 104 e veriyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım