Motor Hoplatan Çakmak Şarjı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Dün hepsibura üzerinden aşağidaki ürünü aldım..
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...m-2-usb-3-6-a-hizli-sarj-p-TELSARJXMIARACSARJ

Elime aldım çok ağır gayet süper görüntülü bir çakmak şarj cihazı.
Araba kontak açıp , bunuda çakmağa taktım. Test programı ile ne kadar MA verdiğini ölçtüm.
Xiaomi Mi5s telefonum kendi adaptörü ile %50 şarda iken 2500 ma ile şarj olurken , bu çakmak şarjı ile 1750 ma ile şarj olduğunu gördüm.

Telefon şarjda iken arabanın kontağını çevirince, güldür güldür sesler ile motor normalden biraz daha düşük devirle, geç sürede çalıştı.
Yaw ne oluyor arabamı bozuluyor derkene, bu zımbırtı aklıma geldi. Komple söktüm arabamdan, tekrar marş bastım. Eskisi gibi çalıştı.

Mühendis nasıl bir çakmak şarjı yapmış ise, arabanın aküsünü sömürüyor. Çalışmasını dahi etkiliyor.

Bu çakmak şarjını ancak aracın yüksek devirle intikali sırasında kullanmak üzere torpidoya attım.
Buda böyle anım olsun.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bence farklı bir sorun var, akü zayıflamış olabilir mi? Akünün sağladığı akım telefonun çektiğinden kat kat fazla çünkü.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bence farklı bir sorun var, akü zayıflamış olabilir mi? Akünün sağladığı akım telefonun çektiğinden kat kat fazla çünkü.

Benim arabanın aküsü çok mütevazi, 45 Ah akü var. ilk çalıştırmadan sonra en erken 5 dk sonra alternatör şarj etmeye başlıyor. İstanbul şehir içi çok kısa yolda kullandığımdan sanırım zayıfladı. Akü şarj etmek için gündüz uzun yola çıkmak lazım. 1,5 yaşında akü . Millet bunu 2 yaşında bitiriyor. ben eskisini 2,5 sene dayandırabildim.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,502
1
4,833
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bir elektrikçi olarak akla ziyan bişilerde ben yazayım :D
Çakmaklığın artı eksi çıkışlarını direk akü kutup başlarına verin aküyü şarj etsin :D (espri amaçlıdır)
Hoplatmak garantili :D:D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Benim arabanın aküsü çok mütevazi, 45 Ah akü var. ilk çalıştırmadan sonra en erken 5 dk sonra alternatör şarj etmeye başlıyor. İstanbul şehir içi çok kısa yolda kullandığımdan sanırım zayıfladı. Akü şarj etmek için gündüz uzun yola çıkmak lazım. 1,5 yaşında akü . Millet bunu 2 yaşında bitiriyor. ben eskisini 2,5 sene dayandırabildim.
ben eski arabamla çok kısa mesafe kullanıyordum hergün, evimle işim çok yakındı, arabayı 5 sene kullandım son yılında ölçtürmüştüm iyi durumda değiştirmeye gerek yok demişti akücü

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Abi aynısı bizde var ben bu tarz bir şey fark etmedim. Belki de dikkatsizliğimdendir.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,811
1
4,135
3,770
İstanbul
Marka
MINI
küçük motor, küçük akü, alternatörde de zayıflık vars veya akü artık zayıflamaya başladıysa normal. 3.6amper akım çekiyor

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim aracın marş dinamosu bu arkadaşlar. sizlerinki kaç acaba

hyundai_i10_2015_generator.jpg

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
Merhaba
Dün hepsibura üzerinden aşağidaki ürünü aldım..
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...m-2-usb-3-6-a-hizli-sarj-p-TELSARJXMIARACSARJ

Elime aldım çok ağır gayet süper görüntülü bir çakmak şarj cihazı.
Araba kontak açıp , bunuda çakmağa taktım. Test programı ile ne kadar MA verdiğini ölçtüm.
Xiaomi Mi5s telefonum kendi adaptörü ile %50 şarda iken 2500 ma ile şarj olurken , bu çakmak şarjı ile 1750 ma ile şarj olduğunu gördüm.

Telefon şarjda iken arabanın kontağını çevirince, güldür güldür sesler ile motor normalden biraz daha düşük devirle, geç sürede çalıştı.
Yaw ne oluyor arabamı bozuluyor derkene, bu zımbırtı aklıma geldi. Komple söktüm arabamdan, tekrar marş bastım. Eskisi gibi çalıştı.

Mühendis nasıl bir çakmak şarjı yapmış ise, arabanın aküsünü sömürüyor. Çalışmasını dahi etkiliyor.

Bu çakmak şarjını ancak aracın yüksek devirle intikali sırasında kullanmak üzere torpidoya attım.
Buda böyle anım olsun.
abi sen youtube a video felan atıyormuydun
kanal vs. bişey varmı

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,045
3
4,943
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bizim accent blue'da da 45 ah lik akü var şaka gibi :D Bende çakmak şarjı vs takıyorum,kullanıyorum ama hiç öyle geç çalışma gibi bir sorunum olmadı.Ama aküyü değiştirirsem bir 70-80 ah lik almayı düşünüyorum,yeri var nasılsa.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
marş motoru en çok elektrik enerjisi tüketen parçadır ve telefon şarjı bağlayıp aküden alırken ve aynı anda marş yaptığın zaman + zayıf bir motor ile bu durum gayet normaldir, ben boşuna orijinalin dışına çıkmayın demiyorum :) orijinal olmayan teyp bile aküyü durduğu halde bitiriyor kısa mesafe sürüş ve motor çalışmazken bu şarjı kullanmak risk! uzun yolda sorun olmaz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,427
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
marş motoru en çok elektrik enerjisi tüketen parçadır ve telefon şarjı bağlayıp aküden alırken ve aynı anda marş yaptığın zaman + zayıf bir motor ile bu durum gayet normaldir, ben boşuna orijinalin dışına çıkmayın demiyorum :) orijinal olmayan teyp bile aküyü durduğu halde bitiriyor kısa mesafe sürüş ve motor çalışmazken bu şarjı kullanmak risk! uzun yolda sorun olmaz
+1 Eski arabaları kullanmaktan gelen alışkanlıkla marşa basmadan önce en lüks arabada bile farları klimayı havalandırmayı filan kapatıp öyle çalıştırıyorum. Bana gülüyorlar ama gerekli bir şey. =) Özellikle bendeki gibi elektronik sistemleri "bir mevzu olsa da bozulsam" diye dolanan arabalarda hayati önem taşıyor. Voltaj meselesini yabana atmamak gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım