MUAYENEDEN KALDIM

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
24
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhabalar aracımın muayene zamanı gelmişti. Saçma sapan bir sebepten dolayı ağır kusur verdiler. İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi de haberim olsaydı kesinlikle önceden hallederdim. Arka sinyallerim stoplar ile birlikte yanıyor, bu sebepten ağır kusur sayılıyormuş.

Ekli dosyalar

• 12E47934-FFED-4F3E-9662-3C0CA075ECBB.jpeg
    12E47934-FFED-4F3E-9662-3C0CA075ECBB.jpeg
    294.7 KB · Görüntüleme: 0

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
24
İstanbul
Marka
Volkswagen
Böyle yandığı için ağır kusur verildi. Daha önceden başına gelen var mı?

Ekli dosyalar

• 64A88166-2AD0-4DBF-924C-11E52E508DDC.jpeg
    64A88166-2AD0-4DBF-924C-11E52E508DDC.jpeg
    242.4 KB · Görüntüleme: 0

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Ben yaptırdım zaten kodlamayı ama böyle saçma sapan bir sebepten ağır kusur vermesi garip geldi.
Size özel değil, amerikan park yapılan yada sinyal/far senkronizasyonu değiştiğinde ağır kusur yazıyorlar. Uzun zamandır öyle. Çoğu arkadaşım muayene öncesi düzeltip öyle gitti.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben yaptırdım zaten kodlamayı ama böyle saçma sapan bir sebepten ağır kusur vermesi garip geldi.
Arabanin orjinal ozelligini degistirmissiniz. Yolda sizin gibi arka farlara kodlama yaptiranlar goruyordum ve acikcasi kafam karisiyordu fren mi yoksa flasor mu yaniyor seklinde . Disaridan konusan biri olarak kusur sayilmasi bana oldukca normal geldi. Malum aracin disinda yanan far ve ampul grubunun belirli standartlara sahip olmasi gerekiyor.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Geçmiş olsun ancak bence de olması gereken olmuş. Bir kere benim de başıma gelmişti. Stoplardan biri muayeneye gideceğim gün bitmiş. Muayenede dolayısıyla bıraktılar. Gittim değiştirdim, geldim, geçtim muayeneden. Stoplarda herhangi bir oynama direkt ağır kusur oluyor. Bu da çok normal bence zira aracın güvenlik özelliklerinden birini değiştirmiş oluyorsunuz. Bana kalırsa farlara da garip uygulamalara izin verilmemesi iyi olabilir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bağırma ya diye girdim tam büyük puntolu başlık görünce. Neyse haklı bir bağırış çığırış dicektim ki fotoğrafta park-stop-sinyal ışığı üzerinde yapılan norm standartlar dışında senkronizasyonlar ağır kusur sayılıyor evet

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
24
İstanbul
Marka
Volkswagen
Amerikan araçlarında oluyor böyle stop sinyali ama geçmiyormuş muayeneden yeni öğrendim. Hiçbir poliste daha önceden ceza veya uyarı gibi bir şeyde bulunmayınca şok oldum baya.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Amerikan araçlarında oluyor böyle stop sinyali ama geçmiyormuş muayeneden yeni öğrendim. Hiçbir poliste daha önceden ceza veya uyarı gibi bir şeyde bulunmayınca şok oldum baya.
Amerikan araclarinda sinyal devamli yanar. Sizin yaptirdiginiz baska bir durum.

Zira ulkemize genelde araclarin amerikan versiyonlari yerine avrupa versiyon olanlar ithal ediliyor.

Ulkemizde regulasyonlara dikkat etmelerine cok sevindim. Keske muaniye oncesi sokulen ve sonrasinda geri takilan diger seylerede bir cozum bulunabilse.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Saçma değil doğruyu yapmışlar. Amerikan park ve sinyal ile stopları beraber yanmasını kodlamak gibi şeyler ülkemizde yasak ve bence yapılmamalıda yakışmıyor çünkü ve gece göz de alabilir o stoplarla yanması.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Amerikan parklar yıllardır ağır kusur sayılmakta. Ayrıca şahsi görüşüm gerçekten de öyledir. Geçen gün yolda bir tane Accent Era'nın Amerikan parka çevrilmiş sinyali nedeniyle kaza yapıyordum, şans eseri çamurluktaki sinyalini gördüm de son anda duruma uyandım. Bazı arabalarda kesinlikle ne olup bittiği belli olmuyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Stop lambalarıda tıpkı arka sisler gibi güçlü yanar. Gece büyük problem ayrıca kafa karıştırıyor. Yani bu arabalardaki tüm aydınlatmaları aynı anda yakma hevesi nedendir ben bir türlü çözemiyorum. Kadran ışıl ışıl arabanın dışı ışıl ışıl (bir arkadaşımın tabiri ile kerhane kandili gibi) neden yapılıyor ve neden biraz olsun trafikteki diğer insanlar düşünülmüyor anlayamıyorum. Sizin özelinizde söylemiyorum ama modifiye ettiriyorum adı altında çokça yapılan bir uygulama bu ve yanlış yanlış yanlış. Kendi aracımda sadece uzunlara led yaptırdım sellektör maksatlı dikkat çeksin diye. Birde köye sıkça gider gelirim farlarım artık aydınlatmıyorlar karanlık dağ yolunda aydınlatması iyi olduğu için. Harici hiçbir yere müdahale etmedim etmemde.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Stop lambalarıda tıpkı arka sisler gibi güçlü yanar. Gece büyük problem ayrıca kafa karıştırıyor. Yani bu arabalardaki tüm aydınlatmaları aynı anda yakma hevesi nedendir ben bir türlü çözemiyorum. Kadran ışıl ışıl arabanın dışı ışıl ışıl (bir arkadaşımın tabiri ile kerhane kandili gibi) neden yapılıyor ve neden biraz olsun trafikteki diğer insanlar düşünülmüyor anlayamıyorum. Sizin özelinizde söylemiyorum ama modifiye ettiriyorum adı altında çokça yapılan bir uygulama bu ve yanlış yanlış yanlış. Kendi aracımda sadece uzunlara led yaptırdım sellektör maksatlı dikkat çeksin diye. Birde köye sıkça gider gelirim farlarım artık aydınlatmıyorlar karanlık dağ yolunda aydınlatması iyi olduğu için. Harici hiçbir yere müdahale etmedim etmemde.
cevap insanımızda sıklıkla görülen saygısızlık ve cehalet. sözüm başlığı açan arkadaşımıza değil. yanlış anlaşılma olmasın. genel anlamda aracını pavyon gibi ışıl ışıl yapıp diğer insanların görüşünü sıfıra düşüren kişilere

Son düzenleme:

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,435
2,645
Marka
Ford
Bir keresinde İnegöl taraflarında bir 308'in arka fren lambalarının stop farlarına bağlandığını görmüştüm. Hayatımda bu kadar saçma başka bir modifiye görmedim sanırım. Adamın arka stopları devamlı fren yapıyormuş gibi yanıyor, gerçekten fren yapıyor mu yapmıyor mu anlayamıyorum. İnsanlara akıl fikir ve mantık diliyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım