KAPALI Öğrenci için 100000 bütçeli araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErdemKececi394

Düz Yol Gazcısı
1 Tem 2018
19
6
145
Herkese iyi forumlar.Mezun olmama az kaldı ve araba bakmaya başladım.100000 tl bütçem var ve benzinli otomatik öğrenciye hitap eden bir araç bakıyorum.Aklımda leon astra civic rs hb gibi modeller var ancak kararsızım.Sizin önerileriniz neler?Teşekkürler

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bir aile dostumuz CVT şanzımanlı RS aldığında çok yadırgamıştım.İçine binip biraz gazladıktan sonra CVT'nin geldiği noktayı görmem uzun sürmedi.Arabadan anlamayan yada az bilgiye sahip olan birine çift kavrama diye yutturmak işten bile değil,gerek hız gerek sarsıntı olarak.Sarsıntı yazıyorum ama değerlendirme sözcüğü olarak, şanzıman sarsıntı ne bilmiyor :p Konfor ve yol tutuş dengesi güzel bir otomobil hardcore gazladıktan sonra şehiriçindeki çukurlardan geçişine hayran kalmıştım. Dış görünüşü hakkında bahsetmeme gerek yok sanırım C hatchback sınıfta daha ateşli görünen ve daha gence yönelik duran başka bir araba yok bence tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. İlla otomatik olmalı diyorsanız Civic RS hb biçilmiş kaftan.Bu bütçeyle alınabilecek en mantıklı araçlardan bence.Bir test sürüşü yapıp sürmenizi tavsiye ederim.

ErdemKececi394

Düz Yol Gazcısı
1 Tem 2018
19
6
145
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-2017-hb-182-hp-4500km-acilll-582969851/detay
Şanzıman, yer yer malzeme kalitesi ve multimedia ekrani harix bence mükemmel bi araç yol tutuşu gayet zevkli.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...chback-37000-km-lansman-rengi-582594904/detay
Öyle çok uçup kaçmaz ama hem kaliteli hem de çok iyi bir yol tutuş konfor dengesine sahip.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sifir-kokusu-ustunde-578723974/detay
Değişik bir alternatif olsun.
Mazdayla alakalı mx5 hariç fikrim yok ama civic e yakınım suan

ErdemKececi394

Düz Yol Gazcısı
1 Tem 2018
19
6
145
Bir aile dostumuz CVT şanzımanlı RS aldığında çok yadırgamıştım.İçine binip biraz gazladıktan sonra CVT'nin geldiği noktayı görmem uzun sürmedi.Arabadan anlamayan yada az bilgiye sahip olan birine çift kavrama diye yutturmak işten bile değil,gerek hız gerek sarsıntı olarak.Sarsıntı yazıyorum ama değerlendirme sözcüğü olarak, şanzıman sarsıntı ne bilmiyor :p Konfor ve yol tutuş dengesi güzel bir otomobil hardcore gazladıktan sonra şehiriçindeki çukurlardan geçişine hayran kalmıştım. Dış görünüşü hakkında bahsetmeme gerek yok sanırım C hatchback sınıfta daha ateşli görünen ve daha gence yönelik duran başka bir araba yok bence tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. İlla otomatik olmalı diyorsanız Civic RS hb biçilmiş kaftan.Bu bütçeyle alınabilecek en mantıklı araçlardan bence.Bir test sürüşü yapıp sürmenizi tavsiye ederim.
Aynen öyle dediğiniz gibi bir deneyeyip şanzımanı ona gore karar vereceğim eğer şanzıman çok üzmese sorun yok çünkü onun dışında dizaynı olsun yıl tutuşu olsun çok iyi bir arac

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla arkama biri oturabilsin dersen B sgmentini direk ele, c de seçenekler sınırlı, d segmenti hepsi olur. C de civic hb öneririm arkana biri otursun istersen, ben şanzımanını beğeniyorum, ön yargılı olma, git dene. Bu zamana kadar manueli gelmediyse daha da gelmez.

ErdemKececi394

Düz Yol Gazcısı
1 Tem 2018
19
6
145
Valla arkama biri oturabilsin dersen B sgmentini direk ele, c de seçenekler sınırlı, d segmenti hepsi olur. C de civic hb öneririm arkana biri otursun istersen, ben şanzımanını beğeniyorum, ön yargılı olma, git dene. Bu zamana kadar manueli gelmediyse daha da gelmez.
Arkama otursun derken rahat olsun yani sportif olup da ergonomi den çok ödün vermek istemem doğrusu.Piste girip akşam arkadaşlarla gezmek gibi mesela:)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkama otursun derken rahat olsun yani sportif olup da ergonomi den çok ödün vermek istemem doğrusu.Piste girip akşam arkadaşlarla gezmek gibi mesela:)

Yav bu yaşta bu mu düşünülür, millet binecek beni oraya götür buraya getir diyecek, diyememeleri için her zaman küçük araba iyidir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım