Ölüme Ramak Kala

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Dün gece saat 12 gibi arkadaşım geçerken bana uğradı. Arabasında motor arıza lambası yanmış, obd ile bağlandım. Söndürdüm. Çay içelim dedi. Bizim eve yakın shell vardı gittik orda cafede çay içtik ve bende benzin alayım arabaya dedim. Neyse, 1.30 sularında kalktık. Bizim güvenlik caddesine tam çıkacaktım(evdede yarım saat uyuyakalmışım, onu mallığı vardı), kontrolsüz kavşaktan(ışıklar kapalı)(cadde dediğime bakmayın tek şeritli mahalle içi yol) 160 ile önümden bir geçti, normalde orada 50 ile bile gidilmez, 30-40, bende de hafif sersemlik vardı uyudum uyandım diye, böyle nası diyim, tam çıkıyodum, son anda durdum, yani kafamı çevirip baktım ama 160 gittiği için bir anda önümde beliriverdi, zank diye durdum önümden fişek gibi geçti, kafamı çevirip yalayış anını seyrettim. Korkunçtu. İçimden “mal burda bu hızla gidilir mi” dedim, uzaktan izliyorum ve lan orda dönüşşşş var demeden baaaam diye park halindeki arabalara ve arkasındaki evin duvarına girdi. Bunu tam göremedim çünkü gözlüğüm takılı değildi ve 300-400 mt uzaktaydı. Sadece arabanın kaza yapıp birden otomatik 4 lülerin yandığını gördüm.
5C29CF4D-33F6-47FC-9A69-8E35B8BBB2B8.jpeg

Siyah:Bana az daha gireceği yer
Kırmızı:kaza noktası

Hızlanıp gittiğimde oraya tedirgindim çünkü gece gece ceset görebileceğim için gerildim. Bir tane paketçi vardı, ambulansı arıyordu. Adama yazık, aynasına çarpmış, az daha ölüyordum diye hafifden titriyodu. Neyse, arabada 3 kişi varmış. 2 erkek, 1 kız, oğlanlarda hafif sıyrıklar vardı, inmişler direk, bilinçleri açıktı ama kız onlar kadar şanslı değildi. Kafası kanlar içindeydi ve beli kırılmıştı büyük ihtimalle ama bilinci açıktı. Neyse, dedim kızı hareket ettirmeyin, oğlanlar hareket ettirmeye çalışıyordu, bi yandan da arabadan sıvı akıyordu. Elimle sürtüp kokladım, benzin değildi ve araba lpgliydi. Kontağı falan kapatmaya çalıştım ama tam elektrik kesilmiyor, biraz gerildim çünkü park halindeki 2-3 arabayı da kendiyle birlikte pert etmişti. Ayrıca binanın bahçe duvarı yıkılmış.
4550EAE5-1C5A-470E-BE5E-6974EAE9556A.jpeg

Ambulans çok hızlı bir şekilde geldi. Kızın durumu acildi, sedyeye aldılar. Kız bu sefer “ambulansa binmeyecem arabayla gidelim” diye bağırıp çağırmaya başladı. Bekleme anında da şoka girmişti zaten, o kemiğim kırıldı bu kemiğim kırıldı, nefes alamıyorum vs., galiba tıp öğrencisi falandı. Neyse, bu kadar yeter, şimdi arabama binmek ister valla diye atladım gittim artık. Alkol kokmuyorlardı, büyük ihtimal yüksel tesirli başka bir madde kullanmışlar. Hani Amsterdam’da bişiler denemiştim de bilincim açıktı, alkol kullanmaktan daha ayık oluyordum. Bunlar gerçekten çok değişik bişey kullanmış.

Bi ara paketçi alkollü müsünüz diyince ortalık gerildi tabi ama adam geri vites yaptı tabi, adam ölüyodu yani, aynasının kırılıp da kurtulması, arabadan o hızlı kaza yapıp ağır bişry olmadan inmeleri mucizeydi.

O kadar eski bir Audi A3’ten o hızla kaza yapıp airbaglerin hepsinin çalışıp arabanın otomatik 4 lüleri yakması beni şaşırttı.

Not:Gece benzinlikte de adamın teki yanındaki kadını pazarlıyordu. Bizim orda öyle bişey görmek beni şaşırttı. Konya’ya gittim öbür haftasına tren kaza yaptı. Bu ara inşallah başıma bişey gelmez :) Çekirge 1 zıplar, 2 zıplar çünkü.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ulan şimdi düşündüm de ya 4-5 saniye önce çıkıp yola çıkmış olsaydım. Arkamdan 160 la gircekti heralde bana.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Geçmiş olsun kardeşim.. Elemanlar ya uyuşturucu kullanmıştır ya da yanında ki kıza hava falan atmaya çalışıyordur. İnşaallah kızın durumu çok ciddi değildir. Allah yardımcıları olsun. Diğer araç sahiplerine de geçmiş olsun. İşte tam da bu yüzden sokağa araba park etmekten nefret ediyorum. Manyağın nerede çıkacağı belli olmuyor. Durduk yere başına bela alıyorsun.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Geçmiş olsun kardeşim.. Elemanlar ya uyuşturucu kullanmıştır ya da yanında ki kıza hava falan atmaya çalışıyordur. İnşaallah kızın durumu çok ciddi değildir. Allah yardımcıları olsun. Diğer araç sahiplerine de geçmiş olsun. İşte tam da bu yüzden sokağa araba park etmekten nefret ediyorum. Manyağın nerede çıkacağı belli olmuyor. Durduk yere başına bela alıyorsun.
Bir şey diyeyim mi? Şöyle bir baktım, Corolla yeni alınmış galiba, sıfır gibiydi. Kendimi adamın yerine koydum. İlk bi sinirlenirdim de çocuk gerçekten ne yaptım ben diye kafayı yemek üzereydi, kız neredeyse ölüyordu. Durumlarını gördükten sonra kaskoya giderdim, işlemleri hallederdim. Hiçbir şey olmamış gibi davranır, paramı alır yeni araba alırdım. Gerçekten korkunç bir görüntü vardı. Gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir denir ya, dün harbiden öyle bir geceydi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Büyük geçmiş olsun Özgür. Valla Azrail'in tırpan seni yalayıp geçmiş bu sefer. Toz masada durduğu gibi durmuyor tabi... Göz bebeklerini büyüttükten sonra geçmeyeceksin direksiyona.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir şey diyeyim mi? Şöyle bir baktım, Corolla yeni alınmış galiba, sıfır gibiydi. Kendimi adamın yerine koydum. İlk bi sinirlenirdim de çocuk gerçekten ne yaptım ben diye kafayı yemek üzereydi, kız neredeyse ölüyordu. Durumlarını gördükten sonra kaskoya giderdim, işlemleri hallederdim. Hiçbir şey olmamış gibi davranır, paramı alır yeni araba alırdım. Gerçekten korkunç bir görüntü vardı. Gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir denir ya, dün harbiden öyle bir geceydi.
Araçların kaskoları varsa paralarını alırlar tabii ama o parayla tekrar aynı araçlardan alabilirler mi orası şüpheli. Nereden bakarsan bak hem maddi hem manevi hem de sağlık yönünden berbat bir durum. Tek teselli kimsenin ölmemiş olması. İnşaallah kızın da durumu o minvalde ağır değildir.

Pek benzer bir durum olmasa da artık hızlı sürmeye korkuyorum bu olayları gördükçe ve yaşım da ilerleyip daha iyi idrak etmeye başladıkça. 20'li yaşların başında böyle kazalar bana pek bir şey ifade etmezdi. Sonuçlarını da kestiremezdim. Ama şimdi her gaza yüklendiğimde bu sahneler geliyor gözümün önüne. Sonuçlarının ne kadar ağır olabileceği geliyor. Ben biraz da o yüzden beni gazlamaya teşvik etmeyen, sakin, konforlu, huzurlu araç peşindeyim. Şu hızlı gitme mevzusunu tamamen bırakmak için çok çabalıyorum ki büyük oranda da azalttım. Artık 5 düşünüp 1 yapıyorum.

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Ben sana söyliyim. Kesin kıza şekil falan yapmaya çalışıyolardı. Eğer bilinci açıksa başka şekilde açıklanamaz. Ha farklı bir madde kullandıysa kasko hiç bir şeyi ödemez. O audi de diğer arabalarda o kullanan çocuğa haşırt diye girer. O zaman bakalım 50 den yukarı hız yapıyor mu.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
geçmiş olsun, şimdi oradan geçtim o sokakta nasıl öyle hız yapılır inanılır gibi değil. Beddua etmek istemiyorum ama şoföre gram üzülmem. Bu resmen intihar/ cinayet.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Valla çok geçmiş olsun, insanın psikolojisini bozuyor bu olaylar.
Bende ablamı havalimanına bırakırken (04.30) civarı otobanda kurtköy ayrımında motorcu araba ile bariyer arasına sıkışmış vefat etmişti uzun bir sure etkisinden de çıkamamıştım. Arabadakiler de doğal olarak bir şey yoktu ama adamlar hala şoktaydı. Hemen önümde oldu olay ambulansı aradım başka 2 tane daha araç geldi onlar baktı motorcuya vs. gazlarken gerçekten korktum uzun bir sure sakin sakin sürdüm.

Edit : Bir de acil durum numaralarını ezberlerken hepimiz 112 olarak ezberliyoruz ama sok anında 100 10 2 olarak arayabiliyormuşuz bu yüzden 1-1-2 olarak ezberlemekle fayda var..

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Allah korumuş vallahi, geçtiğimiz haftasonu da arkadaşım poloyla kanala uçtu. kendisinde bir şey yok şükür de araba pert. Alkol uyuşturucu vs etkisi altındayken kesinlikle trafiğe çıkmamak gerek zaten. Sen sağlam olsan da çevreye dikkatli olmak şart

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
geçmiş olsun, yıllarca emek harca borca gir araba al evin önüne koy , biri gelsin 160 la arabanızı pert etsin...
neyse belalarını bulmuşlar iyi olmuş.

Edit: Yönetici tarafından düzenlendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Geçmiş olsun sana da karşıya da.Büyük olay atlatılmış.Umarım kadının durumu iyidir.Gerçekten belinde kırık varsa çok zor

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Büyük geçmiş olsun kardeşim

Eyvallah, teşekkürler, ucuz yırttık işte.

Büyük geçmiş olsun Özgür. Valla Azrail'in tırpan seni yalayıp geçmiş bu sefer. Toz masada durduğu gibi durmuyor tabi... Göz bebeklerini büyüttükten sonra geçmeyeceksin direksiyona.

Valla aynen ya, açılamadım bide 1 saat boyunca, teşekkürler

Araçların kaskoları varsa paralarını alırlar tabii ama o parayla tekrar aynı araçlardan alabilirler mi orası şüpheli. Nereden bakarsan bak hem maddi hem manevi hem de sağlık yönünden berbat bir durum. Tek teselli kimsenin ölmemiş olması. İnşaallah kızın da durumu o minvalde ağır değildir.

Pek benzer bir durum olmasa da artık hızlı sürmeye korkuyorum bu olayları gördükçe ve yaşım da ilerleyip daha iyi idrak etmeye başladıkça. 20'li yaşların başında böyle kazalar bana pek bir şey ifade etmezdi. Sonuçlarını da kestiremezdim. Ama şimdi her gaza yüklendiğimde bu sahneler geliyor gözümün önüne. Sonuçlarının ne kadar ağır olabileceği geliyor. Ben biraz da o yüzden beni gazlamaya teşvik etmeyen, sakin, konforlu, huzurlu araç peşindeyim. Şu hızlı gitme mevzusunu tamamen bırakmak için çok çabalıyorum ki büyük oranda da azalttım. Artık 5 düşünüp 1 yapıyorum.

Bende de gün geçtikte korku artıyor, sadece sürekli piste çıkmak istiyorum. Ankara’ya çok acil pist istiyorum.

Ben sana söyliyim. Kesin kıza şekil falan yapmaya çalışıyolardı. Eğer bilinci açıksa başka şekilde açıklanamaz. Ha farklı bir madde kullandıysa kasko hiç bir şeyi ödemez. O audi de diğer arabalarda o kullanan çocuğa haşırt diye girer. O zaman bakalım 50 den yukarı hız yapıyor mu.

Ya kıza şekil yaptığı kesin ama ayık kafayla o beyinsizlik yapılmaz. Çocuğa bişeyler gireceği kesin, hayata -200 bin ₺ ile başlayacak.

Geçmiş olsun gerçekten kıl payı olmuş.

Sağolasın

Arkada oturana da emniyet kemeri taktırın, çoğu kişi takmıyor.

Kesinlikle, her seferinde arkada oturanlara diyorum ama dinletemiyorum. Kızın büyük ihtimal arkada oturup kemeri takılı değildi.

geçmiş olsun, şimdi oradan geçtim o sokakta nasıl öyle hız yapılır inanılır gibi değil. Beddua etmek istemiyorum ama şoföre gram üzülmem. Bu resmen intihar/ cinayet.

Al benden de o kadar ya, kaza anı gözümün önünden gitmiyor, inanılmazdı. Bilmediğin tek şeritli yolda 150 ile gitmek neyin kafası çözemedim.

Valla çok geçmiş olsun, insanın psikolojisini bozuyor bu olaylar.
Bende ablamı havalimanına bırakırken (04.30) civarı otobanda kurtköy ayrımında motorcu araba ile bariyer arasına sıkışmış vefat etmişti uzun bir sure etkisinden de çıkamamıştım. Arabadakiler de doğal olarak bir şey yoktu ama adamlar hala şoktaydı. Hemen önümde oldu olay ambulansı aradım başka 2 tane daha araç geldi onlar baktı motorcuya vs. gazlarken gerçekten korktum uzun bir sure sakin sakin sürdüm.

Edit : Bir de acil durum numaralarını ezberlerken hepimiz 112 olarak ezberliyoruz ama sok anında 100 10 2 olarak arayabiliyormuşuz bu yüzden 1-1-2 olarak ezberlemekle fayda var..

Senin olay daha kötüymüş, ölmüş birini görmek daha büyük etki yaratır. Tahmin dahi edemiyorum. Kan görmek beni korkutmuyor da cansız beden... Olay anında ilk yardım biraz bilmeme rağmen nutkum tutuldu, hiçbir şey yapamadım. Evlerden birinden doktor indi de o yardımcı oldu. Paketçi arkadaş ne yaptı acaba, soğuk kanlılığını çok iyi korudu, bastı gitti sonra.

Allah korumuş vallahi, geçtiğimiz haftasonu da arkadaşım poloyla kanala uçtu. kendisinde bir şey yok şükür de araba pert. Alkol uyuşturucu vs etkisi altındayken kesinlikle trafiğe çıkmamak gerek zaten. Sen sağlam olsan da çevreye dikkatli olmak şart

Kesinlikle, alkollü kesinlikle direksiyona geçmiyorum. İlk ehliyet aldığım zamanlar da yapıyordum, sonradan cezasını öğrenince “ne halt etmişim” diyip bıraktım.

geçmiş olsun, yıllarca emek harca borca gir araba al evin önüne koy , biri gelsin 160 la arabanızı pert etsin...
neyse belalarını bulmuşlar iyi olmuş.

Herkesin bi delilik zamanı var, kimisi bunlar gibi fazla deli geçiriyoe kimisi hafif. Kesinlikle yapılacak hareket değil ama çocuk psikolojşk olarak yeteri kadar çökmüş durumdaydı. Birde maddi olarak ona yük gelmesi yeterli cezayı vermiştir ona diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun sana da karşıya da.Büyük olay atlatılmış.Umarım kadının durumu iyidir.Gerçekten belinde kırık varsa çok zor

Valla bi kemiğim kırıldı hissediyorum diyip diyip duruyodu, bide burnu kırılmış galiba. Gerçekten çok ucuz yırttı genç arkadaşlarda. Ben açıkçası ceset görmeyi bekliyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Okurken gerildim çünkü bir kaç gündür gergin mevzularla uğraşıyorum. Öncelikle geçmiş olsun Özgür, hayat gerçekten pamuk ipliğine bağlı, saniyelerle hayatta kalıyoruz.
Cumartesi gecesi arkadaşım taksi ile anadolu yakasından avrupa'ya geçerken taksinin arka koltuğunda gidiyor, kendisi ralli copilotu. biner binmez gece 3-4 olmasına rağmen kemereini takıp oturuyor. normalde de öne otururum o gün arkaya denk geldim bindim direk dedi. bunlar köprüye varmak üzereyken egzoz patırdamaları ile siyah bi impreza gazlayarak geliyor ve bunlara sol arkadan vuruyor. taksi savrulup bariyere giriyor.
Dün plakadan sorgulattık vs birine ulaştık. Adrese gidip bakalım oralarda mı diye benden rica etti, aldım onu, daha dakika 1, 4 yol ağzında kontrolsüz gelen bi dingil az daha bizi biçiyordu, yerlerde de çiğ var, fena kayıyor. lastikler yeni olmasa duramazdım herhalde. Oradan çıkıyoruz büyükderece caddesine, zincirlikuyu istikametinde polonun biri, far-sis xenon, önüme yatırarak adeta makas attı, frene basmasam direk vuracak, öyle bir makas şekli yok. arkasından bi-xenon led ne varsa basıyorum korna ile. 3 defa önümde fren yapıp çarptırmaya çalıştı, sonra sağa geçti, camı açıp napıyosun dedim, camı açmıyor bile, sabır çekip yine devam ettim. Daha 500m olmadı, sağda trafik tıkalı diye(genelde köprü bağlantısı için orası dolu oluyor, ben de en soldayım) yine biri atladı önüme. yerler leş gibi diye temkinli gitmeme rağmen sürekli birileri atlıyor. Dönüşte de bi tane doğal-şahin ışıklardan kalkışta yanlamaya çalıştı aptal aptal, yine bana sürtmek üzereyken kıl payı kaçtım. Oturup kahve içecektik, vazgeçtik. Hadi bu akşamlık başımıza bi iş daha gelmeden eve girelim diye.
Resmen çocuğun üstünde husumet vardı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Okurken gerildim çünkü bir kaç gündür gergin mevzularla uğraşıyorum. Öncelikle geçmiş olsun Özgür, hayat gerçekten pamuk ipliğine bağlı, saniyelerle hayatta kalıyoruz.
Cumartesi gecesi arkadaşım taksi ile anadolu yakasından avrupa'ya geçerken taksinin arka koltuğunda gidiyor, kendisi ralli copilotu. biner binmez gece 3-4 olmasına rağmen kemereini takıp oturuyor. normalde de öne otururum o gün arkaya denk geldim bindim direk dedi. bunlar köprüye varmak üzereyken egzoz patırdamaları ile siyah bi impreza gazlayarak geliyor ve bunlara sol arkadan vuruyor. taksi savrulup bariyere giriyor.
Dün plakadan sorgulattık vs birine ulaştık. Adrese gidip bakalım oralarda mı diye benden rica etti, aldım onu, daha dakika 1, 4 yol ağzında kontrolsüz gelen bi dingil az daha bizi biçiyordu, yerlerde de çiğ var, fena kayıyor. lastikler yeni olmasa duramazdım herhalde. Oradan çıkıyoruz büyükderece caddesine, zincirlikuyu istikametinde polonun biri, far-sis xenon, önüme yatırarak adeta makas attı, frene basmasam direk vuracak, öyle bir makas şekli yok. arkasından bi-xenon led ne varsa basıyorum korna ile. 3 defa önümde fren yapıp çarptırmaya çalıştı, sonra sağa geçti, camı açıp napıyosun dedim, camı açmıyor bile, sabır çekip yine devam ettim. Daha 500m olmadı, sağda trafik tıkalı diye(genelde köprü bağlantısı için orası dolu oluyor, ben de en soldayım) yine biri atladı önüme. yerler leş gibi diye temkinli gitmeme rağmen sürekli birileri atlıyor. Dönüşte de bi tane doğal-şahin ışıklardan kalkışta yanlamaya çalıştı aptal aptal, yine bana sürtmek üzereyken kıl payı kaçtım. Oturup kahve içecektik, vazgeçtik. Hadi bu akşamlık başımıza bi iş daha gelmeden eve girelim diye.
Resmen çocuğun üstünde husumet vardı.
İstanbul trafiği bence cidden çok kalitesiz, Ankara sürücüleri tamam acemi İstanbul’a göre ama trafikte çakal çukal sayısı Ankara’da çok çok daha az. Ayrıca teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun.

Kaza psikolojisi çok kötü bir şey, yıllarca bile etkisinden çıkamayabiliyor insan.

Teşekkürler. İşte insan değişik senaryolar getiriyor gözüne, ya o çocuğun yerinde ben olsaydım gibi gibi ya da kaza yaptım arkadaşlarım öldü gibi.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kontrolsüz kavşak dediğim nokta, videonun başındaki yer, ışıklar kapalıydı tabi gece olduğu için, 160 la gelen arabayı da kontrol etseniz de göremiyorsunuz çünkü çok uzakta oluyor. Tam yavaş yavaş çıkıyordum son anda gördüm. Videonun sonuna doğru kaza yapılan noktayı görürsünüz zaten. Gittiğim yolun ortasındayken gördüm kazanın olduğunu. Frene bile basmamış, yerde hiç fren izi yok. Dün arabadan akan sıvılar hala duruyor:

Video:
https://streamable.com/00kad

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım