Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Herkese selam

Astranın su deposunun rengi falan kalmamıştı, su deposu değişti 180 tl orjinal gm

komple su sistemini boşalttırdık, full antfriz oldu. işçilik dahil 140 tl de ona verdim 320 tl

kar kış kıyamet derken pek temizliğine özen gösterememiştim. iç dış komple temizlendi haftasonu karantina moduna giriş yapıldı
Full antifriz derken, hiç su yok mu ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Heh. %50-50 falan olmalı genelde. Geçen başka bir yerde tamamen konsantre antifriz kullanılmasını iddia eden bir vatandaş vardı. Hem donma noktasını yükseltir, hem ısı transferi düşer, hem sıvı akışı zorlaşır, hem de maliyetli. Dört eksi , sıfır artı :D
Bak bunu bilmiyordum, suyla tamamladık ama 1 litre den fazladır da tam şu şu oran diyemem öyle diyim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Heh. %50-50 falan olmalı genelde. Geçen başka bir yerde tamamen konsantre antifriz kullanılmasını iddia eden bir vatandaş vardı. Hem donma noktasını yükseltir, hem ısı transferi düşer, hem sıvı akışı zorlaşır, hem de maliyetli. Dört eksi , sıfır artı :D
O vatandaş benimdir :) Bir iddiam daha var, sanayide hiçbir usta sıfır su için kasmaz. içinde 1 lt'ye yakın su kesin kalır. Kendin inanıp iyice parçalamalı şekilde üzerinde çalışmadıkça kimse sistemi tam olarak boşaltmaya uğraşmaz. Süzüldü yeğenim boşalttık işte :D
Şahsen ustayı zorlayarak 3 lt ile %100 antifriz uygulatmışlığım var. Ama noldu? Çalıştıktan sonra yarım litreye yakın ekledik, e yol yaptım baktım yine hava cıva yapmış eksiltmiş, yine ekledim, geçen bakımda ben dur diyene kadar çocuk da max. seviyenin üstüne çıkacak kadar su ekledi; toplam 1,5 -2 lt kadar su eklenmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam kışa -37°C ile giriş yaptım :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O vatandaş benimdir :) Bir iddiam daha var, sanayide hiçbir usta sıfır su için kasmaz. içinde 1 lt'ye yakın su kesin kalır. Kendin inanıp iyice parçalamalı şekilde üzerinde çalışmadıkça kimse sistemi tam olarak boşaltmaya uğraşmaz. Süzüldü yeğenim boşalttık işte :D
Şahsen ustayı zorlayarak 3 lt ile %100 antifriz uygulatmışlığım var. Ama noldu? Çalıştıktan sonra yarım litreye yakın ekledik, e yol yaptım baktım yine hava cıva yapmış eksiltmiş, yine ekledim, geçen bakımda ben dur diyene kadar çocuk da max. seviyenin üstüne çıkacak kadar su ekledi; toplam 1,5 -2 lt kadar su eklenmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam kışa -37°C ile giriş yaptım :D
En temizi abi :D Benimde Alamanlar doğru söylüyorsa -35 yazıyor -24 gördük 2 kez olması lazım baktım hala duruyordu sıvı şekilde karsız buzsuz :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
audi ile babamın yaşadığı kazayı duyar duymaz kurumdan uçarak çıktım. Telefonda babama falan da ulaşamadım. Tam gaz giderken önüme atlayan araba ve aynı anda çalan telefonla birlikte önümdeki araba frene asılınca ben de arkadan vurmak suretiyle opeli de çarptım :)

WhatsApp Image 2021-05-19 at 15.19.18.jpeg

ön tampon, far ve yarılan lastikler.

4 lastik aldım. Ön tampon ve far geldi, diğer farla arada uçurum fark olduğu için sol far da sipariş ettim, bekliyorum :)

Kaza sonrası çok da araştırmadan bütçeme de uygun olacak lastikleri aldım.

4 adet 17 50 215 ebatında falken yaz lastiği aldım.

good year ve contide 17 50 215 çok pahalı olduğundan 17 45 225 kullanıyordum. orjinal ebata dönünce konforda fark hissettim

2021 9ncu hafta geldi

Son düzenleme:

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
audi ile babamın yaşadığı kazayı duyar duymaz kurumdan uçarak çıktım. Telefonda babama falan da ulaşamadım. Tam gaz giderken önüme atlayan araba ve aynı anda çalan telefonla birlikte önümdeki araba frene asılınca ben de arkadan vurmak suretiyle opeli de çarptım :)

Ekli dosyayı görüntüle 35458

ön tampon, far ve yarılan lastikler.

4 lastik aldım. Ön tampon ve far geldi, diğer farla arada uçurum fark olduğu için sol far da sipariş ettim, bekliyorum :)

Kaza sonrası çok da araştırmadan bütçeme de uygun olacak lastikleri aldım.

4 adet 17 50 215 ebatında falken yaz lastiği aldım.

good year ve contide 17 50 215 çok pahalı olduğundan 17 45 225 kullanıyordum. orjinal ebata dönünce konforda fark hissettim

2021 9ncu hafta geldi
Büyük geçmiş olsun. Lastik konusunda ise ben de Dunlop kullanıyorum. Falken ile aynı firma diye biliyorum. Kesinlikle memnun kalırsınız.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Büyük geçmiş olsun. Lastik konusunda ise ben de Dunlop kullanıyorum. Falken ile aynı firma diye biliyorum. Kesinlikle memnun kalırsınız.

Valla memnuniyeti hiç düşünmedim açıkcası, dandik olmasın çok kaliteliye de param yetmiyor diye aldım. dunlop olsa dunlop alacaktım @bt abi ile telefonda konuşmuştuk. Gittiğim bayide falken vardı aldım geçtim. Valla conti 1150, good year 1100 iken 600e falken aldım :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla memnuniyeti hiç düşünmedim açıkcası, dandik olmasın çok kaliteliye de param yetmiyor diye aldım. dunlop olsa dunlop alacaktım @bt abi ile telefonda konuşmuştuk. Gittiğim bayide falken vardı aldım geçtim. Valla conti 1150, good year 1100 iken 600e falken aldım :)
Aynı markanın laciverti gibi gözüküyor ya. Güle güle kullan. Beğenmen haber niteliği taşımıyor, zira çok öneriliyor. Asıl memnun kalmazsan haberimiz olsun. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım