KAPALI OPEL ASTRA J GTC 2012

volkanaktas6154

Asfalt Kurutucu
2 Kas 2016
31
21
595
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABLAR.
MEGANE 3 COUPE ALICAKKEN SON ANDA ASTRA GTC J KASALARI KEŞFETTİM.1.4 TURBO 140 LIK VE 1.6 180 LİK MOTORLARI MEVCUT.
BU ARAÇ HAKKINDA DETAYLI VEYA KISA FARKETMEKSİZİN BİR BİLGİ ÖZET VEREBİLİR MİSİNİZ?
DURUŞU KONFORU (KONFORA ÇOK ÖNEM VEREN BİRİYİM.TABİKİ DE SPOR OTOMOBİL GÖZÜYULE OLMASI GEREKTİĞİ KADARIYLAR :) ) DONANIM YAKIT KRONİK VS VS BİR BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.HAYIRLI GECELER.
vx_gtc114.jpg
vx_gtc114.jpg
vx_gtc156.jpg
vx_gtc130.jpg
5_26e85aba-26cf-4431-8.jpg
5_26e85aba-26cf-4431-8.jpg
vx_gtc130.jpg
vx_gtc156.jpg
vx_gtc114.jpg

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Abi şase insignia olsa niye astra desinler ki çok saçma olmaz mı

Edit: az önce baktım da astra 70 kilo kadar daha da ağır. Çok ilginç
O işe girersek çıkamayız içinden :D d segmenti bi arabanın heçbek+tek kapı versiyonu çok mantıklı olmayacağından astra denmiştir ki tipi astra zaten dışında astra parçaları kullanılmıştır çoğunlukla. Ya da direkt astra yapmak istediler ama insignia altyapısı daha uygun geldi onu kullandılar bilemeyiz tam nedenini ama isim şasiye göre verilmiyodur her arabaya :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Adamların tasarım kriterlerini bu karşılıyodur. Mesela önceki kasa E coupeların şasisi de C, o zaman onlara niye C coupe demiyoruz demek lazım :D

Abi Mercedes teki olay tamamen bir kandırmaca zaten, ama buradaki çok saçma sen insignia altyapısı kullanıyorsun ama gidip arabanın adını astra koyuyorsun. Gidip niye isim olarak alt sınıf arabanın adını kullanıp intibasını düşürüyorsun ki bana bu hamle çok saçma geldi.
Zaten insignia nın consept i bile coupeydi
2003-opel-insignia-concept-12.jpg

Benim bildiğim alt yapı olarak ortaklık sadece ön takımlar ortak arkada ise watts çubuğu var

O işe girersek çıkamayız içinden :D d segmenti bi arabanın heçbek+tek kapı versiyonu çok mantıklı olmayacağından astra denmiştir ki tipi astra zaten dışında astra parçaları kullanılmıştır çoğunlukla. Ya da direkt astra yapmak istediler ama insignia altyapısı daha uygun geldi onu kullandılar bilemeyiz tam nedenini ama isim şasiye göre verilmiyodur her arabaya :D

O görülen dış paneller astra benziyor ama kapı kolu dışında astra ile bir tane bile ortak panel yokmuş tamamen yeni :)
Bende biliyorum isim şaseye göre verilmiyor ama kullanılsa neden astra deyip arabayı olduğundan kötü gösterirsin ki. Herkes arabasını olduğundan kaliteli göstermeye çalışır bunlar alt sınıfa mı düşürmüş yani. Bu opel den adam olamaz :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Abi Mercedes teki olay tamamen bir kandırmaca zaten, ama buradaki çok saçma sen insignia altyapısı kullanıyorsun ama gidip arabanın adını astra koyuyorsun. Gidip niye isim olarak alt sınıf arabanın adını kullanıp intibasını düşürüyorsun ki bana bu hamle çok saçma geldi.
Zaten insignia nın consept i bile coupeydi
2003-opel-insignia-concept-12.jpg

Benim bildiğim alt yapı olarak ortaklık sadece ön takımlar ortak arkada ise watts çubuğu var

O görülen dış paneller astra benziyor ama kapı kolu dışında astra ile bir tane bile ortak panel yokmuş tamamen yeni :)
Bende biliyorum isim şaseye göre verilmiyor ama kullanılsa neden astra deyip arabayı olduğundan kötü gösterirsin ki. Herkes arabasını olduğundan kaliteli göstermeye çalışır bunlar alt sınıfa mı düşürmüş yani. Bu opel den adam olamaz :D
Zaten çok satacakları bi araba olmadığı için alt sınıf olması umrunda değildir opelin. Bu arabayı zaten ne olduğunu bilen alır anca 1.3cdti müşterisinin arabanın varlığından haberi bile olmaz. Burda da tek kapı heçbek d sınıfı saçma olur gerçeği devreye girmiştir

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Zaten çok satacakları bi araba olmadığı için alt sınıf olması umrunda değildir opelin. Bu arabayı zaten ne olduğunu bilen alır anca 1.3cdti müşterisinin arabanın varlığından haberi bile olmaz. Burda da tek kapı heçbek d sınıfı saçma olur gerçeği devreye girmiştir

D sınıfı heçbek Opel in yapmadığı şey değil. Kendine has bir sınıfı olurdu işte :D
signum_1.jpg

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW

Umrunda olmamıştır demek pek uygun olmaz. Modeller çıkarılırken hatrı sayılır paralar sayılıp yatırımlar yapılıyor. Opel'in Umrunda olmak zorunda yoksa batar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Umrunda olmamıştır demek pek uygun olmaz. Modeller çıkarılırken hatrı sayılır paralar sayılıp yatırımlar yapılıyor. Opel'in Umrunda olmak zorunda yoksa batar
Diğerleri kadar umrunda olmaz diyeyim o zaman. Zaten insignia şasisi olması da maaliyet azaltmak içindir yoksa yaparlardı arabaya özel bi altyapı

D sınıfı heçbek Opel in yapmadığı şey değil. Kendine has bir sınıfı olurdu işte :D
signum_1.jpg

3 kapı olmaz ama ya :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Laguna coupe?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Diğerleri kadar umrunda olmaz diyeyim o zaman. Zaten insignia şasisi olması da maaliyet azaltmak içindir yoksa yaparlardı arabaya özel bi altyapı

3 kapı olmaz ama ya :D

Ee direk astra altyapısı kullansın hepsi gibi. İnsignia altyapısı kullanılmışsa güzel bir hamle ama bunu astra ismiyle örteceklerini düşünmüyorum bide Laguna var :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ee direk astra altyapısı kullansın hepsi gibi. İnsignia altyapısı kullanılmışsa güzel bir hamle ama bunu astra ismiyle örteceklerini düşünmüyorum bide Laguna var :D
Opel adam değildir ortalığı karıştırıyolar :D laguna da heçbek değil bence liftbekimsi. Neyse ne ağlarım daha fazla üstüme gelirseniz :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,497
1
4,819
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Görsel olarak Megane 3 Coupe çok daha güzel geliyor gözüme ama iç aksam anlamında astranın daha kaliteli olacağını düşünüyorum. Canlıda kullanmadım astrayı ama normal hb kasası öyledir.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
İnsignia şasisi kullanmıyor bu araç. Bu bilgi nerden çıktı ki :)

Cascada dahil Astra J GTC ve diğer Astra J SW, HB, NB modelleri hepsi aynı şasiyi kullanır. Sadece varyasyonlara göre bazılarında ufak boyut farklılıkları vardır. Örnek SW bi miktar daha uzundur. Hepsinde arka torsiyon çubuğu ve donanımına göre WATTs link bulunur.

Astra J GTC'de İnsignia'dan ağır değil.

İnsignia A16LET boş ağırlık 1570 kg.
Astra J GTC A16LET boş ağırlık 1471 kg.

Bu iki araçta aynı motoru kullanır ve şanzımanlarıda aynıdır. (m32 manuel şanzıman) Veriler opel resmi verileri, extra donanımlar hariç.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İnsignia şasisi kullanmıyor bu araç. Bu bilgi nerden çıktı ki :)

Cascada dahil Astra J GTC ve diğer Astra J SW, HB, NB modelleri hepsi aynı şasiyi kullanır. Sadece varyasyonlara göre bazılarında ufak boyut farklılıkları vardır. Örnek SW bi miktar daha uzundur. Hepsinde arka torsiyon çubuğu ve donanımına göre WATTs link bulunur.

Astra J GTC'de İnsignia'dan ağır değil.

İnsignia A16LET boş ağırlık 1570 kg.
Astra J GTC A16LET boş ağırlık 1471 kg.

Bu iki araçta aynı motoru kullanır ve şanzımanlarıda aynıdır. (m32 manuel şanzıman) Veriler opel resmi verileri, extra donanımlar hariç.
Galiba 2cr serhat inciden duymuştum ama tam da emin değilim. Şuna eminim asra gtc astra j nin 3 kapısı değil. Tamamen farklı arabalar diye biliyorum. Tasarımı biraz daha değiştirip insignia coupe olarak bile sunulabilecek arka diz mesafesi sunuyor çünkü

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

Türünün tek örneği sanırım. Tek kapı hatchback D sınıfı :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım