Opel Grandland X 1.2 Turbo Eat6 hızlanma ve frenleme testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuana kadar bu arabanın 1.2 motor olduğunu söyleyince tepki olarak bu koca arabayı çeker mi oluyor. Biraz da buna cevap olarak çektiğim bir video. Psa grubundan alınan ve 4 yıldır 1-1.4 litre klasmanında yılın motoru seçilen üstüne günlük kullanımda eksileri olsa da performanslı kullanımda güzel işler başaran Eat6 şanzıman bir de 2014 yılında Psa-Opel ortaklığı ile yapılan hafif şasesi sayesinde motor bence 150 kadar gayet yeterli ama üstünde o hacimsizlik ciddi hissediliyor. Bu araba 1.6 motor 130 bg atmosferik olsaydı o hızlarda çok daha iyi işler başaracağına eminim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi ama şimdi alırken de pahalı satarken de pahalı. Bence dizel almak mantıksız değil alırken 20 bin fazla veriyorsan satarken de o farkın çoğunu alıyorsun. Ama kendim araba alacak olsam benzinli tercih ederim.
Vallahi 5 kere araba aldık 4'ünü sattık. Ben daha otomobilden kar ettiğimi hiç hatırlamıyorum. Aldığım fiyat neyse 1 aşağı 1 yukarı oradan sattım hep.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,619
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Vallahi 5 kere araba aldık 4'ünü sattık. Ben daha otomobilden kar ettiğimi hiç hatırlamıyorum. Aldığım fiyat neyse 1 aşağı 1 yukarı oradan sattım hep.

Hayır mesela 0 da benzinli-dizel farkı 15 bin tl ise 2.elde de aşağı yukarı bu fark 10-15 bin tl olarak değişiyor. Bundan bahsetmiştim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayır mesela 0 da benzinli-dizel farkı 15 bin tl ise 2.elde de aşağı yukarı bu fark 10-15 bin tl olarak değişiyor. Bundan bahsetmiştim.
Biraz riskli iş işte. Yani o 10-15 bin lirayı kenara ayırıp aracı kullandığın süre boyunca otomobile harcasan muhtemelen daha hora geçer. 2.el olarak satacağın vakit durumun ne olacağı belli değil. Ben 1.6 tdci focus'u 75'e aldım, şuan benzinliden daha pahalı 2.el'de. Baktığında en son 90 lira civarıydı 2.el değeri. Bugün 90 liraya b segment bile alamıyorum. Yani 2.el değerini düşünmeye gerek yok. Bu ülkede TL her zaman değer kaybediyor. Çok yakan bir benzinli olmadığı müddetçe dizel alacağına benzinliyi al, kullandığın süre boyunca en azından o 10-15 lirayı araca harcarsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım