KAPALI Opel Insignia 1.6cdti otomatik hakkında yorumu olan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç kez malum site üzerinde yaptığım aramalarda bu aracında fiyat radarıma girebildiğini farkettim.
Anlamadığım bir konu var veya birşeyi atlıyorum siz yardımcı olun.

Araç bildiğimiz D segmenti bir araba... donanım desen en boşunda bile olması gereken bir çok şey varken, orta donanımı falan gayet iyi bir hal alıyor...D segmenti olduğu için malzeme ve izolasyon gibi konularda da temelde iyi olacağını düşünoyorum.

Motora bakıyorum 1.6 dizel, ama zayıf değil... tamam araç ağır gibi ama videolarda gayet yeterli gibi görünüyor...haksızsam siz söyleyin lakin ben mesela bir eski kasa Passat 1.6 yı beğenmiyorum...

Evet şanzıman biraz demode..lakin aynı şanzımanı Opel ödül alan astrada da kullanıyor... günlük kullanım içinde yetersiz mi kalır ve süründürür mü bu aracı?

E nihayetinde Opel... evet belki çok seveni yok ancak yılların markası Türkiyede, servis parça vs sorunlarıda yok...
Neden bu araçların fiyatı makul? Yani neredeyse parka sensoru bile olmayan Dizel otomatik Golf üzerine 5-6 daha koysak temiz bir tane alabiliyoruz ...

Ne düşünüyorsunuz, ben birşey mi atlıyorum ? Çok aşırı bir tüketimi mi var yoksa ..onu mu atladım?
Otopark testinde de şanzıman dışında beğenildi araç..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
1.6t sunu 3 yıldır kullanıyoruz diğer aracımız da 2009 model c4 picasso bir ara değiştirmeyi düşündük ve 1.6t yanına bir de 1.6 dizel cosmo mu alsak diye düşündük o kadar ki memnunuz.
Yakıta gelirsek 1.6t 170 bg 6 ileri otomatik ve boş ağırlık+sürücü ile 1600 kiloyu buluyor ve arabanın ortalama tüketimi 9-9.5 arası değişiyor bu kombinasyona göre bence normal ama her şey ayağınıza bağlı.
şanzıman şehir içinde sorunsuz herhangi bir titreme filan yapmıyor asıl sorunu spor modu yok ve biraz yavaş yükseltiyor özellikle çift kavramalı rakiplerinin gerisinde kalıyor bu konuda
Fiyat olarak arabanın 0 fiyatı ucuz biz 2014 te 1.6t edition elegance 78k aldık dengi motor ve donanım passat b7 90k evet yeni kasası çıkacak ama şuanki rakiplerinden de 10-15k daha uygun durum böyle olunca 2. elleri de baya uygun oluyor.

Edit: Opellerin 0-100 verileri rakiplerinden farklı olarak boş ağırlık+200kg ile ölçülüyor bu yüzden teknik veride daha geride çıkıyor.

Son düzenleme:

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Ben 1.6 cdti otomatiği test ettim. Araç sınıfındaki rakiplerine göre ağır, otomatik şanzımanın dediğiniz gibi performansı düşüren bir yanı var. Tüm bunları bilerek arabaya bındim , ama araba bana gayet performanslı geldi. Belkide beklentilerim düşük gittiğim için böyle olabilir ama bence normal kullanıcıyı performans açısından üzmeyecek , ağırlığına göre gayet iyi yürüyen bir araba. Mesela forumda ve diğer bir çok yerde 1.2 TSI için çok olumlu yorumlar yazılıyordu. Gittim denedim abartıldığı kadar gittiğini görmedim. Kısacası 1.2 TSI'yı beğenmemiştim. Bu yüzden yorumları okumanın dışında aracı almadan önce kesinlikle kendinizin test etmenizi öneririm.

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Dediginiz gibi ayni model passatla yan yana koydugumuzda elbette fiyat farki var ama sunu unutmamak gerekir ki Dsegmenti denince akla passat gelir digerleri ise kaliteli olsalar dahi fiyatlari dusmeye mehillidir

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
1 senedir sport donanımlısını kullanıyorum ,şanzıman evet ağır kanlı ama sorun çıkarma olasılığı düşük araç sportif duruyor ve diğer d sementi araçlardan donanım olarak f/p orantılaması yapıldığında daha dolu oluyor misal ben geçen sene kasımda aldım sport +çevre görüş 2 paketlisini(ACC olan paket) 119 binden 108 bine düştü bayii ve bagaj havuzu ve karter korumayı hediye etti,uzun yolda 100-110 km hız ortalamasıyla full bagaj iki yetişkin ve bir çocukla 5,2 lt yaktı 100 km de araç şehir içi 18 km hız ortalaması ve çok ama çok kısa yokuşlu bir güzergahta 8,7 lt ortalama yakaladım.hızlanmasına gelince birçok kişi kullanmadan gitmez bu araç diyor ben sadece şunu söylerim test sürüşüne çıkın :) ( ki eski aracım 180 hp lik astraydı )

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Dediginiz gibi ayni model passatla yan yana koydugumuzda elbette fiyat farki var ama sunu unutmamak gerekir ki Dsegmenti denince akla passat gelir digerleri ise kaliteli olsalar dahi fiyatlari dusmeye mehillidir

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

İnşallah hep böyle olurda böyle güzel arabaları 2. elde uygun fiyata daha kolay bir şekilde alabiliriz :)

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Testte baya beğenilmişti. Özündede güzel araba, konfor/tutuş ve f/p olarak sınıfında kafaya oynar. 2017 mart-nisan gibi tanıtılacak, 2017 2. yarısında ülkemizede gelir. Yeni kasası gelicek diye bir derdiniz yoksa alınır. Yeni çıkan c sınıfı araçların aynı fiyatlarda olduğu düşünülürse kaçmaz.

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
Ağır bir araba fazla yakıyor ve iç mekanı diğer d segmentlerine göre dar, hatta bazı c ler bile onunla yarışır. Onun dışında söyleyecek hiçbir şey yok ben de test ettim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Herkese çok teşekkürler
Bura dan anladığım kadarıyla .. evet araba biraz fazla yakıyor (sanırım 1lt civarı) ... ama performansı çokta kötü değil, günü kurtarıyor...
Şanzımanının hızı çok iyi değil .. ama sağlam gibi görünüyor... Araç genel olarak ise fiyatıda göz önünde bulundurulduğunda değerlendirilebilir..

Evet yeni kasası çıkacak ve belkide 2nci ölü zaten çok hareketli olmayan araç iyiden iyiye elde kalacak gibi.. gerçi Golfe bakıyorum.. yeni kasası çıkacak ... A3 desen öyle yeni kasası gelecek.. Ceed bakıyorum e o da yeni kasa ile gelecek gibi ki Golf gibi de değil, bambaşka bir şey olur o.. yani bu yeni kasa hep geliyor ... bi Astra ve belki 308 sağlam pabuç bu konuda :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım