Opel Omega 2.5 V6 1999

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
vbBjWR.jpg
Selamlar , aracımız garajımıza hoş geldi.
Yazıyı bilgisayara geçince düzenleyeceğimKendi yorumlarımı katacağım (Güncelleyince)

Araçdan bahsedeyim ;
Motor;
2500 motor 170 hp ( 5800devirde )226nm tork
Şanzıman
4 ileri Otomatik S modu var 1-2-3 ileri itmeli vites
Kasa
1590 kg 75 lt depo . En fazla 830 Lt bağaj kapasitesi

Arkadan İtiş
Tc --> off
Panpa mod -->on .

------------
- motorun şanzımanın iç kondisyonun maaşALLAH 'ı var .
-şanzıman yeni adanada işin ehli samimi dostlarımız tarafından komple sıfırlanmış. Motorda tanıdıkları tarafından sıfırlanmış .
- hararet çökmedikçe 95 civarı geziniyor adanada normal diğe düşünüyorum saten bu sıralarda fan açıyor.
-Araç benzinli LPG yok. 300-400 kmdir denemek amaçlı çöküyoruz performans ilk günkü gibi denilebilir 18' jantlarla . Yakıtta acayip yakıyor diğemem beklediğimden az yakıyor.
- Bilmiyorum bi ayrıcalıkmıdır ama Motor kaputunu açınca ilk dikkatimi çeken Opel logolu motorun deil Cadillac"büyük ihtimal Catera"armalı motorun durması .
-Klima sıkıntısı vardı . Musluk ; adana omega parçacısında 60-80 tl arası bi fiyatı varmış . Biz halletmiş bulunduk.
- İçeri koku geliyordu izolasyonu elden geçirdik.
- içerde torpido kapağı vites topuzu eksiğimiz kaldı. Orta konsol kapı kolları vs elden geçti deriyle kaplandı . Tavan hafif düşmüş onun içinde döşemeciyle anlaştık.
- Frene basınca sağa çekiyordu ( burçlardan imiş ) komple tablalar değişti.
- ( hafif kırıklar dolayısıyla) panjur değişti orjinal 0 panjur takıldı.
- 2.5 V6 opel CD yazıları bulundu takıldı . Bu parçalarda 0 Opel parçacısından temin edildi.
- kasa diri ok gibi denilecek kıvamda . Ufak nazarlıklar var .
-Keyif amaçlı orasındaki buradındaki gözle görünmez eksikleri elden geçiriyoruz.
-sunroofun her kademesi roket S modu Tc sis tuşları vs aktif .
- kışın orjinal jantlara geçip orjinal yay alıp kışı böyle atlatma planımız var .

Aracımız bu şekilde hayırlı olsun isteğim, ALLAH kazasız belasız sıkıntısız binmek nasip eylesin ve sattırmasın inşALLAH .

Uğraştıkça yazımı ve fotolarımı güncelleyeceğim. Sağlıklı mutlu günler...
nRqO0g.jpg
1LAJXA.jpg
LyqbLj.jpg
r3bO77.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Maşallah Maşallah, en sevdiğim opel diyebilirim kendisi için. Kazasız belasız sürüşler diliyorum

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu kasaların sık sık otomatik şanzıman beyni bozulduğunu duydum. Böyle bir elektronik arıza yaşadınızmı?

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
2.5 v6 benzinli. Benzin değil cüzdan yakar bu. Güzel araba ama.

Çoook aşırı yakmıyor. Saten keyif aracı olduğu için , hafta sonları , gezme amaçlı kullanıyorum.
Maşallah Maşallah, en sevdiğim opel diyebilirim kendisi için. Kazasız belasız sürüşler diliyorum
Çok teşekkürler
Bu kasaların sık sık otomatik şanzıman beyni bozulduğunu duydum. Böyle bir elektronik arıza yaşadınızmı?
Kronik olan pozisyon şarteli problemi diğe biliyorum, ben bir sıkıntı yaşamadım saten yeni aldık sayılır. Oda dış etkilere maruz kalabilecek bi yerde olduğundan dolayı
Bozuluyor diğe biliyorum. Benden önceki sahibi yeni değiştirmiş. Saten komple motor şanzıman bildiğimiz kişiler tarafından sıfırlanmış.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Masallah hocam çok diri ve asil duruyor araç çok severim bu kasayı. Yıllar önce bi arkadaşımda vardı aynısından. Sattıktan sonra torpido gözünde unuttuğu imla klavuzu ve çakmağı için kalkıp bursaya gitmiştik beraber hem de gezmiştik hey gidi günler. İmla klavuzu okumayı pek severdi alıp alıp millete dağıtıyordu falan. Çakmak da dededen yadigar olunca...
Masallah tekrardan

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Opel'in konforda zirve yaptığı araç. İyi sürüşler diliyorum.

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Teşekkürler . Yazıyı güncelliyorum.

İLK 1000Km
Aracımızı alalı 1000 km olacak ve bu zaman zarfında aracımızın ufak tefek eksiklerini tamamladık biraz özelleştirdik .
Bunları sizlerle paylaşmak istedim ;

Detayları sevdiğimizden incik boncuk elimizden geleni yaptık yapacağız bu makinaya .

- Klima soğutmuyordu contalar vs deişti muslukla ilgili işlemler yapıldı düzeldi.
- Tablalar değişti
- Egzozdaki çürük giderildi ortadaki tek susturucuya düz boru atıp açma kapama kondu ki bunu ilerleyen zamanlarda dahada geliştireceğim . Şimdilik yetiyor sesi yakında çeker atarım .
- Teyp
- Tavan döşemesi
- Sunroof boyası
- Motordaki hortumların bazıları orjinal değildi ilk biz uyduralım dedik daha sonra orjinallerini aldık .
- Bazı hortumlarda eskiydi yeniledik.
- Yağ kapağı
- Motorun üstundeki logo ( cadillac armalıydı fakat altındaki vida çatlatmış hem vida hem logo değişti)
- İçeri koku geliyordu açık yerleri kapattık. Fitil vs.
- Far ayarı için bir aparat taktırdık
- Panjurda kırıklar vardı 0 ını aldık.
- Kornası orjinal sesini çıkaramıyordu sanırım biri patlakdı orjinal korna aldık.
- Orta konsolu döşedik.Sıkılaştırdık.
- Motoru açınca etiketlerin bulunduğu radyatörün üstündeki plastik diyeyim , tam deildi ve kırıktı yenisini aldık.
- Far kapaklarını taktık
- Kapı kartonları ayrılmıştı 3 kapı tamir edildi.
- Boğazı temizlendi .
- Kelepçeler plastikdi değiştirildi.
- Paspas alındı.
- Kapı iç tutamaçlar tamir edildi deri kaplandı.
- Omega 2.5 V6 CD logoları alındı.
- Rot/balans yapıldı
- Orjinal fren balataları sipariş verildi , fren hidroliği değişecek fren bakımları yapılacak.
Sevgili abilerim yazıyı güncelleyemiyorum; son olarak yaptıklarımızı paylaşayım sizlerle ; - Fren balataları değişti
- Otomatik vites konumu göstericisi değişti öncekinin ışıkları sönüktü birazda eskimişti .
- Bağaj kapağındaki düğmeleri bulundu takıldı
- Motor keçesi özel imalat ‍ edildi izalasyon malzemesiyle
- Motorun sağındaki (kelepçeyle tutturulmuştu)lastik parça-(Adına hakim deilim) kaynak yapıştırıcıyla birleştirilip krom kaplandı
- Elektirik tesisatı toplandı . (Performans değişimi oldu gibi)
- Kapı lambası
- Fren pedalı lastiği
- Fren hidroliği
- Arka hava kanalı deri kaplandı bozul yerleri onarıldı
- Deri koltuk bakımı yapıldı
- Deri koltuklar badem yağıyla beslendi
- Egzoz orta susturucu değişti(eskinin içi kırılmış ses yapıyordu fark ettil)
- Sunroof içindeki yuvası plastkleri vs cam ve beyin aksamı hariç yenilendi diyebilirim.
- Kapı kilitleri
- Orjinal cam silecekleri bulundu.

Resim çekebildiklerimi yükleyeceğim.

Araç kaportaya girdi .'
Aracımı güneş yanığı ve ufak göçük çizik vs dolayısıyla boyatıyorum. Hem sizleri bilgilendirmek hem ileriye dönük bir yükleme yapmak istedim . Arka çamurluklar, Tavan komple, ön sağ çamurluk , sürücü kapısı , tamponlar marşpiyeller boyanacak . Tampon ekleri ve marşpiyel gövde rengi olacak. Orta bantlar mat siyah olacak. Toplam maaliyet 1500Tl. Bilginize....
İlerleme kayıt ettikçe yükleme yapacağım.'

Aklıma gelen bunlar . Gördüğümüzü onarmaya çalışıyoruz . İlk günkü gibi olması dileğiyle. Yapılan ve yapılacak işlemler paradan ziyade emek gerektiriyor . Bu araçta şefkat isteyen bir araç .

Motor ve şanzımanın maaşALLAH ' ı var.

Yazılımlı 1.5 140 hp 290 nm tork olduğu sanılan fluence ile denedik fabrika verisine göre kalkışta geçmesi lazımken ilk denememizde 1-2 boy ayırarak kalktım daha sonra bayağı uzadım ikinci denemede burun buruna kalktık 50 den sonra açtım . Omegada 18'' jant 40 yanak lastik var lpg yok.

ALLAH hepimize kazasız,belasız,sorunsuz,mutlu,bol yakıtlı sürüşler nasip eylesin . Hayırlı ramazanlar.

Son düzenleme:

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Maşallah.. Ben de omegaları çok beğeniyorum..Sizin araç da son omega dan bir öncekilerde full olanlardan...Aracın içinde de dışında da olsanız size birşeyler mutlaka hissetiriyor... :) İlk resme bakınca bir an bir ara parçalarını amerikadan getirip toplatan bir omega sahibi vardı acaba onun aracı mı dedim :) Maşallah..Bu arada aracın resimlere göre bu kadar güzel korunmuş olmasına da çok sevindim..

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Teşekkürler. :) Opel parça tedariğinde sıkıntılarımız fazla yok dolayısıyla alt yapısı olan bi arabaydı eskilerini ve eksiklerini toplamak zor olmadı.
Şimdi kaportada . Komple boyanıyor bakalım nasıl olacak....

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım