Opel Tigra 1.6 1997 Aracımdan canavar yaratma :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Kardeş arabanın motoru modifiyeye ne kadar uygundur bilemem ama bildiğim kısımları hakkında bir kaç yorumum olacak.
Tigra'lar, zamanının 106gti'larına benzer şekilde pimi çekilmiş bomba gibidir. Piyasada az kalma nedeni de o. Sürüşü, yol tutuşu eğlenceli bir araba, kısa süre kullanmışlığım da oldu. 1000kg ve 100hp üstü güç o dönemki arabalar için çok iddialı. Arabanın sürüşü güzel de olsa hiç beklemediğin bir anda elinden fırlayabilir, bir yerde patlatabilir. Orjinal süspansiyon sistemi bu durumu bir derece kontrollü kılıyor. Eğer bu arabada süspansiyonu sertleştirirsen pist dışındaki her yerde senin zararına olur. "Araba çok konforsuz olur" diyenlerden değilim, o sahibinin tercihidir. Ama yol geometrisindeki küçük tuzaklara bile töleransı kalmaz arabanın. Orjinal haliyle bile bu bakımdan tehlikeli. Bence daha fazla yere yaklaştırıp sertleştirme.
Daha direksiyon kutusuna, trim seslerine etkilerini hiç söylemedim bak. =)
Abi zaten benim öyle çok büyük bi şeyim yok. Amacım şu an arabanın yakışıklı durması. Zaten araç gereksinimlerimi karşılıyor. Bügun peşime takılan selektor eden punto gibi gençlere haddinide bildiriyor. Benim amacım arabayı sürüngen yapmak değil aracı 2 cm düşürmek istiyoruz sadece. Zaten öyle perof birşey yapamayız yani. 15 binlik tigraya tutupta 700 liralık konileri alamam yani bundan sonraki aracımız scirocco veya leon olacak zaten . Konfor mevzusuna gelince araç şu an Samsun Termede kullanılıyor karakoldan eve gitmek için yoları zaten köy yolundan beter maximum 50 ile gidiliyor. Aklıma takılan şey aracı 2 cm düşürmek için ne yapabilirim. Araba zaten hazirandan sonra bende olacak Bursa'da uludağ uni'de kullanacağım . Öğrenciykende pek fazla şey yapamam zaten dediğiniz gibi . Zaten araç benzinli yani motor konusunda ilerde onüm açılmadan birşey değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama işe başlayınca ki İnşaat şirketi felan kurmayı düşünuyorum o zaman yapılır bu araç full pist için. Teşekkürler @and

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
traverten arabasını mı canavar yapacan

Kurban ol o travesti arabasına. Günümüzde böyle tasarımı özel arabalar kalmadı. Her yer Focus-golf-astra-leon-fluence. Bütçesi yetmeyene Polo-Fiesta-ibiza. BMW'nin bile eskisi gibi özel modeller üretemediği devirde Tigra'lara sallamak... bilemiyorum...

deneme123123

Asfalt Kurutucu
26 Eyl 2016
27
14
595
Türkiye
Usta senin yerinde olsam hiç uğraşmam şuan elindeki arabayı piyasa değerinden satarım biraz para biriktiririm diğer alacağın araç için en azından modifiyeli bir araç olucaksan ucuz ama güzel arabalar serisinde şu arabayı çok seviyorum ve tavsiyede ederim. Ama şuan sahibi kim bilmiyorum bu arabanın orjinalini alıp kendinde yapabilirsin.
12362780_938581336233763_722345994147373249_o.jpg

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bundan 5 6 sene önce arkadaşımda vardı tigra, ışıklarda yanımıza yaklaşan kuş serisinin yeri süpürenlerinden birine sahip bi apaçi grubu abi travesti arabası hanginizin diye gülmüştü. bi sonraki ışıklara kadar farkı koyunca yol değiştirip kaçtılar.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Dostlar Abim düğün yapacağı için aracı satmak durumunda kaldık teklifte iyi olunca. Verdik. Çok efkarlıyım çok.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Usta senin yerinde olsam hiç uğraşmam şuan elindeki arabayı piyasa değerinden satarım biraz para biriktiririm diğer alacağın araç için en azından modifiyeli bir araç olucaksan ucuz ama güzel arabalar serisinde şu arabayı çok seviyorum ve tavsiyede ederim. Ama şuan sahibi kim bilmiyorum bu arabanın orjinalini alıp kendinde yapabilirsin.Ekli dosyayı görüntüle 1784
Honda prelude..

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Bundan 5 6 sene önce arkadaşımda vardı tigra, ışıklarda yanımıza yaklaşan kuş serisinin yeri süpürenlerinden birine sahip bi apaçi grubu abi travesti arabası hanginizin diye gülmüştü. bi sonraki ışıklara kadar farkı koyunca yol değiştirip kaçtılar.
:D :) Toplum koyun sürüsü bilgisiz çoğunluğun görüşü neyse onu kabulleniyolar

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
Usta senin yerinde olsam hiç uğraşmam şuan elindeki arabayı piyasa değerinden satarım biraz para biriktiririm diğer alacağın araç için en azından modifiyeli bir araç olucaksan ucuz ama güzel arabalar serisinde şu arabayı çok seviyorum ve tavsiyede ederim. Ama şuan sahibi kim bilmiyorum bu arabanın orjinalini alıp kendinde yapabilirsin.Ekli dosyayı görüntüle 1784
bunlar değil de 91 model accordlar çok yakışıklı geliyor gözüme :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım