Otomobil Kullanmayı Öğrendiğiniz Model Neydi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Yanlis hatirlamiyorsam kucakta araba kullanmadim ben. Zaten malum boyum uzun oldugundan pedallara ulasmam cok vaktimi almadi :D
Lise sona kadar butun bayramlardan bayrak benim elimdeydi :confused::confused::confused:
Sanirim 11-12 yasimdaydim bu kulusturle araba kullanmayi ogrenmeye basladigimda. Kendimize ait ciftligimizin icinde getir gotur, indir bindir yapiyordum, tanistirayim KIA CERES :D (Bu sirada dayim hala Amasya bolge KIA yetkili bayisiydi)
kia%200022.jpg

Yine ayni yerde ilerlettikce;
kia_besta_8.jpeg

276972061_kia_pregio.jpg

Sonra sira babamin ve dayimin araclarina gelmisti sira:
kia-sephia-white-2.jpg

kelepirci_bakimli-masrafsiz-tempra-sx-ak-isI.jpg

Sonrasinda zaten ehliyetimi almis ve sayisiz farkli arac kullanma firsatim olmustu, (dayimin takasa aldigi araclar sayesinde)
Bu da tam olarak " BABAM SAGOLSUN" kelimesinin karsiligi babamin bana universite son sinifta vermis oldugu arabadir.
Hala cok ozlerim, amerikan havasi tasiyan bir koreli: KIA CLARUS 2.0 A/T (1997)
kia-clarus-07.jpg

kia-clarus-14.jpg
Tempra 2.0 olan motor muydu:oops:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Bir sonraki araban net Kia K900 gürcistan malı abi senin :D
Bir sonraki araban demisken aklima geldi :D Benim arabanin videosunu izleyen istanbuldan bi arkadas benimle instagramdan iletisime gecti. O da gurcistandan 3 kez araba getirmis, ilk ikisi baskasinin uzerineymis, sonuncusu ve su anda tr deki Audi S4 u yasal yollarla benim gibi kendi uzerine yapip getirmis. Ve arabayi cikardigin zaman tekrar 185 gun saymana gerek yok diye biliyorum dedi (sadece son 1 yila bakilacak yine dedi). Istanbul a gelince buluscaz, eger dedikleri dogru ise (gumrukten teyit edicem) yaza Giulia QV gelebilir (bi ihtimal yeni kasa Range Rover da olabilir)
Heyecanlandirdi beni bakalim :D
Tempra 2.0 olan motor muydu:oops:
Elbette :D

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Opel corsa c 1.2 easytronic
Passat 1.8t tiptronik
Toyota Yaris 1.4 d4d manuel (arkadaşın)
Caddy 1.9 tdi (hastanenin)
Bu araçlarla acemiliği atlattım

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
Baba kucağında Reno 12 1983 model
Sonrasında
T4 transporter 2000 model (çoğunlukla)
Astra f sw 1994 model
Sürücü kursunda;
Palio-symbol-cruze
Ehliyetten sonra (ki asıl öğrenmenin başladığı şehiriçi yoğun trafik vs)
Tucson 2005 model.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Baba kucağında Broadway GTE
İlk kullandığım Vectra B 2.0 dti halen duruyor
Sonrasında Transporter T4
İlk kullandığım otomatik araç w211 e220

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben biraz konuyu açayım. Eskiden çok oyun bağımlısı pasif bir adamdım. Hatta birde Otakuluğum vardı , onu hiç saymıyorum bile. Bana bu hayatta en büyük adımı attıran araba, aha bu aşağidaki resimini cektiğim fiestadı . Bizim ali avise gidecekte , araba kiralayacakta, bununla kız gezdirecekte... Nerdeee... İşte bu onu yapan araba. İnanın okadar acemiydimki, bu arabayı sürerken taşıdığım canında hayatın verdiği stress bana çok büyük kaygılar yarattı.. Bu arabayla 2 gün geçirdikten sonra bana bir öz güven geldi ve hikaye başladı .

Ekli dosyalar

• 20140830_070709 (Medium).jpg
    20140830_070709 (Medium).jpg
    229.9 KB · Görüntüleme: 377

HusoRX7

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
24
20
595
Ciddi olamazsın, Citroen XM hayatımda bir defa olsa kullanmak istediğim, çoçukluğumun arabası. Hatta bir tane almayı bide düşündüm.
Dedemin aracıdır 2008 den beri kendisinde şimdiye kadar hiç önemli bir arıza çıkarmadı dedemde olduğu sürede 2.1 dizel motor 93 model manuel dedem gözü gibi bakıyor arabaya aşık adeta :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
opel astra G , ama sürücülüğümü geliştirdiğim araba ford taunustur
Abi her videoda her muhabbette bi taunustur dönüyor. Test yazısı gibi bişey, arabaya yaptıkların, yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler falan bi yazsan topluca görsek. İnstagramda Ford taunus fotosu atıp proje videosu gelsin mi tarzda bişey yayınlamıştı o rafa kaldırıldı heralde. Bende de taunus var 90 model 2.0 gls ondan soruyorum. Özellikle yakıt masrafı çok arabanın neler yapılabilir vs bişey yazsan çok iyi olur seni seviyoruz saygılar

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
aynı bundan :) hatta eski arabamızı arıyorum nasıl bulacağımı bilsem bi

Ekli dosyalar

• x5_487502565xup.jpg
    x5_487502565xup.jpg
    73.7 KB · Görüntüleme: 368

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
2002 model Hyundai Accent 1.5 GLS ile öğrendim. Yaklaşık 2 senedir de 2016 model Hyundai Tucson kullanıyorum. Tucson'u eski aracımızla karşılaştırmaya gerek bile yok fakat Accent'in gaz tepkilerini gerçekten çok özlüyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eski Taunusçulardan kim kaldı reyizz :D

Yalnız süspansiyonlar iyi helva hee, yanlatmak için bayağı arabayı bozmak gerekiyor.o_OEn tehlikelisinden alırım bi dal.:D:p
Abi her videoda her muhabbette bi taunustur dönüyor. Test yazısı gibi bişey, arabaya yaptıkların, yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler falan bi yazsan topluca görsek. İnstagramda Ford taunus fotosu atıp proje videosu gelsin mi tarzda bişey yayınlamıştı o rafa kaldırıldı heralde. Bende de taunus var 90 model 2.0 gls ondan soruyorum. Özellikle yakıt masrafı çok arabanın neler yapılabilir vs bişey yazsan çok iyi olur seni seviyoruz saygılar

Hep söylüyorum yine söyleceğim, otopark.com'un artık projelik uçuk fikirleri hayata geçirmesi gerekiyor.Mesela piste veya drift'e yönelik projelik Taunus gibi veya alınabilir(halkın alım gücüne yetecek) rakiplerle ile kıyaslamalı 2.el araç testleri gibi vs.vs.İkinci olanda yine bayağı bir gelişme katedildi.

Son düzenleme:

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Araba kullanmayı 2000 model Peugeot 206ımızda öğrendim. Daha sonra Fiat Lineamızı köy yollarında kullanarak acemiliğimi attım. İlk kez trafiğe de şu anda hala aktif olarak kullandığım Fiat Fiorinomuz ile çıktım. İlk kazamı da Fio ile yaptım. Üniversite hayatımı, yaşadığım aşkları yani her şeyimi bu Fio gördü o yüzden yeri bende çok farklıdır :) 206 ise hala özlemim olan araçtır.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım