Otomobil Videoları

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,454
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bana da @yaso yolladı, kendisi uyurken saygısızca alıp burada paylaşayım :D
Şahsi fikirlerim:
Rodaj bitmeden bu motorun patlama ihtimali yüksek. Çünkü;
birincisi, bu tarz modifikasyonlar fabrikasyon montaja benzemez;
ikincisi, satır satır uğraşsalar bile yazılımı mjet1'e uygun kalibre edemezler. Düşünce güzel, emeklerine saygım da sonsuz, ama yemez. :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bana da @yaso yolladı, kendisi uyurken saygısızca alıp burada paylaşayım :D
Şahsi fikirlerim:
Rodaj bitmeden bu motorun patlama ihtimali yüksek. Çünkü;
birincisi, bu tarz modifikasyonlar fabrikasyon montaja benzemez;
ikincisi, satır satır uğraşsalar bile yazılımı mjet1'e uygun kalibre edemezler. Düşünce güzel, emeklerine saygım da sonsuz, ama yemez. :)
Ya olur mu abi ne saygısızlığı..
Gerçekten özellikle yazılımlı ve egr iptali yapılmış bir dizel ünitenin bir zaman kullanıldıktan sonra içini çok merak etmiş biri olarak bu videoyu izlerken şaşkına döndüm ve açıkçası sevindim.
Aynı üniteye sahip aracımda egr ve kat iptali var. Egr ye neden karşıyım; ciddi anlamda emme manifoldundan başlayıp egzoz manifoldu çıkışına kadar motoru mahveden bir parça, benim gözümde mühendislik hatası. En son boğaz temizliği yapmak için intercooler çıkışını, boğaz giriş dirseği, emme boğazı, ve emme girişini söküp içini ve EGR valfi manifold beslemesini gördüğüm zaman lanetler okudum. Sadece boğazdan 2 avuç balçık çıktı, 5 tane bez, 1 rulo kağıt havlu, 1 şişe tiner, 2 kutu balata spreyi yalan oldu.

Dediğin gibi, proje çok güzel emek çok fazla hesap kitap eksiksiz ama tuttu mu tutmadı mı bilemedim. Sonrası için video aradım bulamadım, belki de patlamışlardır :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yahu tam ben paylaşacaktım geç kaldım ama arkadaş bilerek mi yapıyorlar Benzin TV tüm favori araçlarımı çekiyor bir 90 ların Japonları kaldı.(RX-7 NSX).Helal olsun Burak Ertem.:)Geçen senede yayınladığı GC8'i üşenmedim bir daha izledim geçenlerde.:D
E36 m3 Sedan videosu da efsane Burak abinin. 3 kere izledim

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford

1.29 daki vites düşürmelere bak oha.. Gerçek sürücü eskilermiş..
Videoyu izlediğimi bile hatırlamıyorum ama açtığımda beğenmiş halde geldi :D kim bilir ne zaman izledim. Eski arabaların ayrı zorluğu varmış katılıyorum fakat yeni araclarda da hızlar ciddi derecede arttı. Ben o yüzden şu daha zordur diyemem. Tabi eskiden ortada bir de ölüm riski de vardı. Psikolojik olarak muhtemelen daha büyük baskı altında yarışıyordur pilotlar o zamanlar

15 Mar 2017
417
1,083
2,645

öff öff öff... Goodwood tarzı bir şey olacaksa şayet, eylül ayı yarın olsun isterim. Enfes..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım