Otoyollarda hız sınırı hk

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,726
3
9,661
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aman ne kadar çok ne kadar çok :D gerçi bizim saçma asfalta fazla bile olabilir :D

• Haha

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben bu hız koridoru olayının mantığını hala anlamış değilim. Gişeye girdiğin saatle çıktığın saati belirleyip yaptığın hızı bulacaklar. Buraya kadar normal ama tüm yol bastıktan sonra bir dinlenme tesisine girip mola verirsen ne olacak ? O zaman gişeye girip çıktığın saatin ne anlamı kalıyor ? Kimsede bu açıkla ilgili bir yorum yapmıyor. Harbiden ilginç yani.

Hızın yükseltilmesi mevzusu da çok mühim değil. Zaten otobanda güncel hız limitlerine uyarak giden çok az kişi görüyorum. Bizim millet ya çok yavaş gidiyor ya da çok hızlı gidiyor ortası yok.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Ben bu hız koridoru olayının mantığını hala anlamış değilim. Gişeye girdiğin saatle çıktığın saati belirleyip yaptığın hızı bulacaklar. Buraya kadar normal ama tüm yol bastıktan sonra bir dinlenme tesisine girip mola verirsen ne olacak ? O zaman gişeye girip çıktığın saatin ne anlamı kalıyor ? Kimsede bu açıkla ilgili bir yorum yapmıyor. Harbiden ilginç yani.

Hızın yükseltilmesi mevzusu da çok mühim değil. Zaten otobanda güncel hız limitlerine uyarak giden çok az kişi görüyorum. Bizim millet ya çok yavaş gidiyor ya da çok hızlı gidiyor ortası yok.
bir de ben anlamıyorum şu kamyonet hususi ruhsatı nasıl ayırt ediyor otomobilmi yoksa kamyonet mi yazıyor ruhsatta

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
bir de ben anlamıyorum şu kamyonet hususi ruhsatı nasıl ayırt ediyor otomobilmi yoksa kamyonet mi yazıyor ruhsatta
Hususi-ticari olması ayrı bir durum, kamyonet veya otomobil olması ayrı bir durum.
Kamyonet geçen araçlar "ayrıyeten" hususi veya ticari olarak geçiyor. Hususi veya ticari kamyonet

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Onu ticari kullanan birine sormak lazım pek bilgim yok. Tek bildiğim ( ki bundan da pek emin değilim ) muayene, sıfır alımda vergilendirme v.s mevzuları için ruhsatta kullanım amacı yazan kısmın ticari değil, hususi olması gerekiyor.

He trafikte ilerlerken kamera sistemlerinden bu nasıl ayırt ediliyor diye sorarsan da @sputnik dediği gibi plakadan ruhsat bilgileri direkt görünür.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Bir gün kaza yaparsam sebebi etrafta radar var mı diye bakınmaktan olacak. Radarların faydadan çok zararı var çünkü dikkatimi dağıtıyor. Pro bir sürücü ne kadar hızlı giderse gitsin mantık sınırlı içinde gittiği sürece kolay kolay bir olaya karışmaz.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Bir gün kaza yaparsam sebebi etrafta radar var mı diye bakınmaktan olacak. Radarların faydadan çok zararı var çünkü dikkatimi dağıtıyor. Pro bir sürücü ne kadar hızlı giderse gitsin mantık sınırlı içinde gittiği sürece kolay kolay bir olaya karışmaz.
aynen katılıyorum benimde aynı şekilde zaten amaçları kaza önlemek yada halkın menfaatine değil bence

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Şehirlerarası bir yolda 50 limiti koyup, 56 ile gidene ceza kesmenin iyi bir niyeti olamaz. O yolda 56 ile kaza yapma olasılığı kaçtır? Saçmalık.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Şehirlerarası bir yolda 50 limiti koyup, 56 ile gidene ceza kesmenin iyi bir niyeti olamaz. O yolda 56 ile kaza yapma olasılığı kaçtır? Saçmalık.
ağır vasıta kamyon tır otobüs falana gibi araçların araba ile arasında olan genelde 10 km lik hız farkı bile komik radar korkusundan gidemiyorum kamyon ile yanyana daha büyük tehlike binek araçlar için ama bu kanun nedense resmi araçlar için geçerli değil adam işe eve giderken dahi acil durum falan olmamasına rağmen 200 le gidiyor bu tehlike arzetmiyormu vatandaşa acaba dün istanbul havaalanı yolunda hız limiti 90 km iken 200 le geçti araçlar yanımdan belki daha fazlaydı uçağa yetişeceksen erken çık yola herkes gibi ::))

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,861
26,206
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hep yüzme bilenler boğulur :D

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
ağır vasıta kamyon tır otobüs falana gibi araçların araba ile arasında olan genelde 10 km lik hız farkı bile komik radar korkusundan gidemiyorum kamyon ile yanyana daha büyük tehlike binek araçlar için ama bu kanun nedense resmi araçlar için geçerli değil adam işe eve giderken dahi acil durum falan olmamasına rağmen 200 le gidiyor bu tehlike arzetmiyormu vatandaşa acaba dün istanbul havaalanı yolunda hız limiti 90 km iken 200 le geçti araçlar yanımdan belki daha fazlaydı uçağa yetişeceksen erken çık yola herkes gibi ::))
Çok güzel bir yere parmak bastınız, biz kurallardaki hızı 1 km geçince suçluyuz tehlikeliyiz, keyfi ya da değil her türlü makam aracı 200 ile gidince bir tehlike yok. Müthiş ya.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım